12 C
Bodrum
Salı, Şubat 20, 2024

Bodrum Check-Up

Bodrum Check-Up

Check-Up İnter Tıp Merkezi Bodrum

Neden Check-Up Yaptırmalısınız?

Modern Tıp’ta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta, hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.

Check-Up İnter Tıp Merkezi Bodrum
Check-Up İnter Tıp Merkezi Bodrum Bodrum Check-Up

Çağımızın hastalıkları olan koroner arter hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresi, hemde kalitesi açısından son derece büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken dönem tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür.

Check-up kimlere ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Check-up’ın, bir başka deyimle genel sağlık kontrolünün, hiçbir şikayet ve hastalığı olmayan tüm kişilere en az yılda bir, düzenli olarak yapılması önerilir. Ailesel risk faktörlerine (Kanser, Koroner Arter hast. Vb) göre önerilen uygulama tekrar süresi değişebilir. Bodrum Check-Up

Hamilelerde ve mevcut sağlık sorunları olan hastalarda araştırma amaçlı uygulanması önerilmez

Check-up randevunuza gelirken;

Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirin.
Randevu günü olası fiziksel aktivite gerektirecek testler için rahat kıyafet ve ayakkabı ile gelin
Randevu günü en az 10-12 saat aç gelin.( Bu arada yalnızca su içebilirsiniz.)

Sonuçlarınızı etkileyebilecek detaylara dikkat edin!

Bayanlar için; Mensturasyon (Regl) döneminizin olmamasına,
Herhangi bir vitamin mineral desteği kullanmamanıza, kullanıyor ise belirtmenize,
Randevu günü öncesi alkol kullanmamanıza dikkat edin. Bodrum Check-Up


İnter Tıp Merkezi Bodrum

Bodrum Check-Up

WhatsApp – Phone 0552 532 48 48


Medlife Tıp Merkezi Bodrum, Telefon No : 05436277401 Bodrum Check-Up, Medlife Tıp Merkezi’nin SGK ile anlaşması bulunmaktadır. Bodrum Check-Up Sgk Anlaşmalı Bodrum Hastane

Bodrum bölgesindeki bulunan Check Up hizmeti olan tüm hastanelerin detayları için katalogumuzdan yardım alabilirsiniz.

Sağlığınız Güvenilir Ellerde.

Sağlıklı mısınız? Bağışıklık Siteminiz kuvvetli mi? Genel Check-up Bodrum

Bodrum Check-Up
Bodrum Check-Up

Paket İçeriği Genel Check-up Bodrum

Bodrum Check-Up : 05436277401

Çok uygun Fiyatlarla

Poliklinikler Bodrum Check-Up

 1. Dahiliye Uzman Muayenesi
 2. Göz Hastalıkları Uzman Muayenesi
 3. Diyetisyen Kontrolü ( İsteğe Bağlı )
 4. EKG ( Elektro Kardiyografi )
 5. Akciğer Grafisi
 6. Tüm Batın Ultrasonografi ( USG )

Laboratuvar

 1. Hemogram
 2. Açlık Kan Şekeri
 3. HbA1C
 4. CRP
 5. Total Kolesterol
 6. HDL
 7. LDL
 8. Trigliserid
 9. ALT
 10. AST
 11. Üre
 12. Keratinin
 13. TSH
 14. Ft4
 15. PSA ( Erkeklerde )
 16. Demir
 17. Vitamin b ( 12 )
 18. D Vitamini
 19. Tam İdrar Tahlili

Medlife Tıp Merkezi Bodrum Hastanesi olarak hastalarımızın kişisel risk ve ihtiyaçlarına uygun check up ve diğer sağlık tarama programlarını hastanemizin dahilindeki farklı bölümlerle ortak bir çalışma yürüterek disiplinler arası uzmanlarından destek alarak hazırlıyoruz.

Hastanemizin ana hedefleri arasında, hastamızın ilk görüşmesinden başlayarak sürekli temas halinde kalmak ve düzenli kontrollerini aksatmadan başvurabilecekleri veya danışabilecekleri ilk sağlık kuruluşu olmak yer alıyor.

Medlife Tıp Merkezi doğru tanı ve tedavi yöntemleriyle sağlık sektöründe öncü bir kurum olmayı hedefleyen, hasta hak ve sorumluluklarını gözeten, yüksek standartlarda ve nitelikli tıbbi hizmet vermeyi amaç edinen bir sağlık kuruluşudur.

Merkezimiz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK , BAĞ-KUR , EMEKLİ SANDIĞI) Devlet Memurları ve 18 yaş altı Sosyal Güvenlik kapsamında olmayanlar ile Kurum anlaşmalarını yapmıştır.

Check-Up ve diğer sağlık tarama programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için 0 252 363 77 76’i arayarak çağrı merkezi danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Check up ta nelere bakılır?

Standart bir check-up kontrolünde olması gereken testler; kan sayımı, organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri (karaciğer, böbrek vb.), sedimentasyon, kolesterol ve lipid düzeyleri, tiroit (guatr) testi, hepatit (sarılık) testi, tam idrar analizi, tüm batın ultrasonografi, akciğer grafisi, elektrokardiyografi.

Check up yaptırmak ne kadar sürer?

Checkup işlemi aslında check-up’ın kapsamına göre 3-ila 2 saat arası sürmektedir. “Check-Up ne kadar sürer ? ” en çok karşılaşılan soru olmakla beraber bu kadar hayati bir işlem için sadece bir kaç saatinizi ayırmanız çok olmasa gerek.Check-Up sonuçlarınız en erken 4-5 gün içerisinde hazır olmaktadır.

Check up ta hangi hastalıklar çıkar?

Kalp ve Damar Rahatsızlıkları ve Olası Riskler.
Böbrek – İdrar Yolları Hastalıkları ve Olası Riskleri.
Karaciğer Hastalıkları ve Olası Riskler.
Safra Kesesi Hastalıkları ve Olası Riskler.
Dalak Sağlığı ve Olası Riskler.
Pankreas Hastalıkları ve Olası Riskler.

Check up ta nelere bakılır erkek?

Erkek check up programlarında kardiyoloji, solunum sistemi hastalıkları, ürolojik problemlerin (prostat gibi) erken tanısına yönelik muayene ve tetkikler yapılır. Ayrıca erkekler için düzenli taramalarda prostat, koleraktal, akciğer, karaciğer kanserlerine yönelik değerlendirmeler yapılır.

Genel Check Up neleri kapsar?

Tam kapsamlı check up kontrolünde kan sayımı, karaciğer ve böbrek gibi orh-ganların kan testleri, kolesterol, tiroit, sarılık testi, lipid düzeyleri, idrara analizi, akciğer grafisi, dışkıda kan aranması gibi check up kontrolünde olması gereken testlerdir.

Medlife Tıp Merkezi’nin Check-Up Bölümü olarak hastalarımızın yıllık sağlık kontrollerini yapıyoruz.

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
Bodrum Check-Up

Hastanın kişisel risk ve ihtiyaçlarına uygun Check-Up programlarını, hastanemizin dahilindeki farklı bölümlerle ortak çalışma yürüterek hazırlıyoruz. Hastanın bütünsel olarak değerlendirilmesinin ön planda tutulduğu bu yaklaşımda, hastanemizin disiplinler arası uzmanlarından destek alıyoruz.

Hiçbir hazır Check-Up programının, ne kadar profesyonelce hazırlanmış olursa olsun, toplumdaki tüm bireylerin ihtiyaçlarını karşılayamayacağının bilincinde olarak, Medlife Tıp Merkezi Bodrum Check-Up uygulamalarında yapılan doktor-hasta ön görüşmesiyle, hastalarımızın tıbbi özgeçmişi, genetik yapısı, yaşam tarzı ve çevresel etmenler de göz önüne alınarak, her hastaya özel risk faktörleri belirleyip, uygulanacak programda bu ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklikler yapıyoruz.

Ayrıca hastalarımızın boy ölçümünden ultrasonografiye kadar işlemlerinin büyük bölümü tek bir birimde, yani Check-Up polikliniğimizde verilebiliyor. Diğer bölümlerde yapılması gereken tetkik ve testler de yine Check-Up bölümü tarafından organize ediliyor.

Check-Up kliniğimizin ana hedefleri arasında, hastamızın ilk görüşmesinden başlayarak sürekli temas halinde kalmak ve düzenli Check-Up kontrolleri dışında da her türlü sağlık sorunlarında başvurabilecekleri veya danışabilecekleri ilk birim olmak yer alıyor.


Check up fiyatları ne kadar?

Check Up Fiyatları

2021 yılında Medlife Tıp Merkezi Bodrum Sağlık Grubu Kurumuda Check Up ücreti 980,00TL tutarındadır.
2021 yılında Acıbadem Sağlık Grubu Kurumlarında Check Up ücreti 1.980,00TL tutarındadır.
2021 yılında Medical Park Check Up ücreti 1.590,00₺ tutarındadır.
2021 yılında Erdem Hastanesi Check Up ücreti 1.290,00₺ tutarındadır.


Medlife Tıp Merkezi

Sgk Anlaşmalı Bodrum Hastane

Konacık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 203/B Bodrum / MUĞLA


Bodrum Amerikan Hastanesi Check-Up

Bodrum Amerikan Hastanesi
Bodrum Amerikan Hastanesi

Bodrum Amerikan Hastanesi olarak hastalarımızın kişisel risk ve ihtiyaçlarına uygun check up ve diğer sağlık tarama programlarını hastanemizin dahilindeki farklı bölümlerle ortak bir çalışma yürüterek disiplinler arası uzmanlarından destek alarak hazırlıyoruz.

Hastanemizin ana hedefleri arasında, hastamızın ilk görüşmesinden başlayarak sürekli temas halinde kalmak ve düzenli kontrollerini aksatmadan başvurabilecekleri veya danışabilecekleri ilk sağlık kuruluşu olmak yer alıyor.

Check up ve diğer sağlık tarama programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için 444 44 78’i arayarak çağrı merkezi danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Check up, sağlık sorunu olmayan bir kişinin yaş, kalıtsal yapı ve çevresel faktörler de dikkate alınarak, olası hastalıklarının erken dönemde tespit edilmesini ve önlem alınmasını amaçlayan sağlık taramasıdır. Check up yaptırmak, ileri evrelerde tedavisi zorlaşan hastalıkların erken teşhisini sağlar, böylece en kısa zamanda tedaviye başlanabilir.


Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem Sağlık Grubu’nda, yaş ve cinsiyete göre oluşturulmuş, olası hastalık ve risklerin tanı ve tedavisi için kişiye özel Bodrum Checkup Programları uygulanıyor. “Sağlık Riski Değerlendirme” adı verilen bu yöntemle elde edilen sonuçlar doğrultusunda kısa sürede gerekli yönlendirmeleriniz ve kontrolleriniz gerçekleştiriliyor.

Acıbadem Sağlık Grubu
Acıbadem Sağlık Grubu

İstanbul dışında checkup yaptırmak isteyen kişiler için; Acıbadem’in Adana, Ankara, Bodrum, Bursa, Eskişehir Kayseri ve Kocaeli hastanelerinde de check up tarama programları yer alıyor.

Hastane ve tıp merkezlerindeki Check Up birimlerinde misafirlerimize eşlik eden Check Up danışmanlarımız, hasta dolaşımını en aza indiren sistemle süreci takip ediyor. Check up taraması dahilindeki laboratuvar hizmetleri, Acıbadem Sağlık Grubu’nun TS EN ISO 15189 standartlarına sahip laboratuvarlarında gerçekleştiriliyor. Ayrıca;

Laboratuvar hizmetlerinde ISO 15189 belgesi Doktor raporu ve tetkik sonuçlarının dijital ortamda saklı tutulması Hastane içinde özel alana sahip check-up bölümleri
Doktor, kan alma, EKG, hizmetlerinin, check up özel bölümlerinde yapılıyor olabilmesi
Check up danışmanı eşliğinde sürecin takip edilmesi sağlanıyor.

Check up taraması sonrasında hekim, check up yaptıran kişinin taşıdığı riskleri göz önünde bulundurarak daha detaylı tetkikler isteyebiliyor. Check-Up programı sonrasında sağlığınızla ilgili tüm kayıtlar saklanır ve aile hekiminizle sağlık durumunuzun takibi için iletişim halinde olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0216 665 38 15’i arayabilirsiniz…


Bodrum Tıp Check up

Hastalıkların, özellikle kronik hastalıkların hemen hepsinin belirtisiz ya da günlük yorgunluk ve sıkıntılara bağlı olduğu düşünülen, hafif belirtilerle seyrettiği bir dönem vardır. Organların kullanım kapasitelerine bağlı olarak bazen kalıcı hasarlar ve belirtiler yaşanabilmektedir. Sağlığınız bu sürece girdiğinde; bu noktadan sonra çözümler çok daha maliyetli ve zor olmaktadır. Daha sonra ortaya çıkacak bir hastalığın ya da var olan riskin erken tanısında check-up programlarının önemi çok büyüktür.

Bodrum Tıp
Bodrum Tıp Bodrum Check-Up

Hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasının amaçlandığı check-up programları bireyin yaşam süresi ve yaşam kalitesini de doğrudan olumlu yönde etkilemektedir. Yapılan basit bir kan tahlili ile kalp hastalığı riski tespit edilebilmekte, küçük birkaç tetkikle kanser gibi ciddi hastalıklar başlangıç aşamasında fark edilebilmektedir. Bodrum Check-Up

Düzenli olarak check-up yaptırarak, belirtileri ortaya çıkmayan bir hastalık teşhis edilerek, erken dönemde tedavisini sağlamış, bazı hastalıklarla ilgili risk faktörlerine göre önlemler almış, bulaşıcı hastalıkları hem erken teşhis etmiş hem de etrafınıza yayılmasını engellemiş olursunuz. Bodrum Check-Up

Siz de bütçe ve ihtiyacınıza uygun olarak düzenlenmiş check-up programlarımız ile alakalı detaylı bilgi almak için vakit kaybetmeden bizi arayın. Bodrum Check-Up

Cumhuriyet Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Estia Çarşısı, No:238 B/8, Bodrum / Muğla

+90 (252) 317 22 17


Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR