Gümbet

Gümbet Bodrum

Bodrum’a yürüme mesafesinde bir eğlence merkezi.

Bir zamanlar inlerle cinlerin top oynadığı Yer, zaman içinde otel motel ve tatil evleriyle dolmaya başladı. Bodrum aşırı kalabalıkla şıp, Kale’yle Eski Halikarnas Disko arasındaki güzelim sahilde denize girilemez olunca bölgeye rağbet daha da arttı.

Gümbet Bodrum
Sahili

Genel itibari ile daha çok yerli turistlere hitap eden Bodrum yarımadasında, yabancı turistlerin en yoğun bulunduğu tatil beldesi Gümbet.

Merkeze olan yakınlığı ve fazla sayıda bulunan tesisleri ile Bodrum merkezin yükünü hafifletiyor.

Bodrum’un tanınmasının ardından ilk keşfedilen tatil yerlerinden birisi de Gümbet  Bodrum’a 2 – 3 km uzaklıkta bulunmasının bu fark edilmede payı oldukça büyük.

Gümbet Bodrum
Genel Manzara

Daha çok yabancı turistlerin tanıdığı bir belde.

Birçok yabancı tur şirketi, tatilcileri Otellerinde ağırlamayı seçiyor. Yarımada içinde en çok tesise ve restorana sahip belde Gümbet.

Bölgenin tercih edilmesinde, Otellerinin sayısının fazla oluşunun yanında, eğlence anlayışı da oldukça etkili. Hayatın gündüz ayrı, gece ayrı yaşandığını söylemek mümkün.

Otellerinin bir çoğu hemen deniz kenarında ya da denize 5 – 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Ancak kalabalık sahil kesiminden uzakta olmak isterseniz, sırtını yasladığı yamaçlarda da oteller mevcut.

Sahil kesimindeki Gümbet otelleri daha çok butik otel konseptinde iken, daha gerilerde bulunan tesisler, tatil oteli veya lüks otel niteliğinde.

Gümbet Bodrum
Gümbet Bodrum

Ancak oteller arasında en çok tercih edilen tesis türü nedir diye soracak olursanız, kesinlikle apart oteller. Denizinin sığ olmasından dolayı daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Uzun süreli konaklamak isteyenler ise tercihini apart otellerden yana kullanıyor.

Eğer siz de tatilinizi Gümbet otellerinden birinde geçirmek isterseniz, sitemiz üzerinden küçük ve detaylı bir araştırma yapıp, sizin için en uygun Gümbet otelini seçerek, tatilinize başlayabilirsiniz.

Gümbet Bodrum’a yürüme mesafesinde bir eğlence merkezi. Bir zamanlar inlerle cinlerin top oynadığı Gümbet, zaman içinde otel motel ve tatil evleriyle dolmaya başladı. Bodrum aşırı kalabalıklaşıp, Kale’yle Halikarnas Disco arasındaki güzelim sahilde denize girilemez olunca Gümbet’e rağbet daha da arttı.

Gece Hayatı

Barlar Sokağı’nda bar kalmadı eğlence Gümbet’e taşındı.

Bodrum’daki Barlar Sokağı’ndaki barların butik olmasından sonra Gümbet’in eğlencesi öne çıkmış durumda. Burada yan yana onlarca bar ve disko bulunuyor. Neredeyse sabaha kadar açık olan mekanlarda  saatlerce eğlenebilirsiniz.

Metrelerce uzanan kumsalın tamamında minderli şezlong ve şemsiyeler bulunuyor.
Hiçbir ücret ödemeden faydalanabiliyorsunuz. Ancak sahil boyunca dizilmiş restoran ve cafelerden birşeyler yiyip içmek zorundasınız.

Ama merak etmeyin hem yiyecek hem de içecek fiyatları uygun.

Barlar Sokağı

Bodrum’da gece hayatı dendiğinde ilk akla gelen Gümbet, yerli ve yabancı turistlerin de en çok ilgisini çeken, Bodrum’un en ünlü bölgesi. Renkli çarşısının yanı sıra, büyük eğlence mekanlarının bulunduğu, Bodrum gezilecek yerlerden biri olan Barlar Sokağı da Gümbet’te yer alıyor.

Sultan Club Gümbet
Sultan Club

Bodrum’un hareketli ve meşhur mahallelerinden biri olan Gümbet, merkeze yalnızca 3 km mesafede yer almaktadır. Tıpkı Bodrum merkezi kadar ilgi gören beldenin; denizi, plaj yolu ve hareketli gece hayatı ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahatin kapılarını açar.

Kısa sürede Bodrum Barlar Sokağı ile yarışır konuma gelen Barlar Sokağı, oldukça renkli ve hareketli bir eğlence anlayışı sunmaktadır. Sıra sıra dizilmiş eğlence mekanları özellikle de akşamüzeri gün batımına doğru hareketlenmeye başlayıp, sabaha kadar sürmektedir.

Club X Bar
Club X Bar

Gümbet Barlar Sokağı’nda ışıl ışıl görünümüyle kafeler, barlar ve restoranlar birbirinden farklı tarzda müzik anlayışına sahiptir. Sizi en iyi yansıtan ortamla ve müzikle tanışabileceğiniz mekanlarda sevdiklerinizle güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Gündüzleri plajlarında denizin keyfini çıkarırken akşamları da soluğu Barlar Sokağı’nın cıvıl cıvıl sokağında alarak doyasıya eğlenebilirsiniz.

Ayrıca sokakta pek çok ünlü ismin konser verdiği popüler mekan yer almaktadır.

Seyahatiniz boyunca Bodrum merkeze oldukça yakın olan hatta merkeze göre nispeten sakin olan Bölgeyi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Otel Fiyatları

Yel değirmenlerine gidip, yüzünüzü önce Bodrum Kalesi’ne, ardından denize doğru çevirin. Doğanın ne kadar cömert davrandığını fark edeceksiniz…

Yel değirmenleri, En yüksek noktasında yer alır. Koyu bekleyen askerler gibi sıralanmışlardır bu zirvede. Değirmenlerin kapıları Bodrum’a, çarkları ise Gümbet koyuna bakar…

Aşağı doğru salınan yola bırakırsanız kendinizi, Beyaz evlerine otellerine ulaşırsınız.

Bölgede o kadar çok otel vardır ki, sağınız solunuz otellerle dolar bir anda. Ev mi otel mi karar veremezsiniz.

Merkezinde de, deniz kenarında da, Barlar Sokağı’nda da, ara caddelerinde de birçok otel yer alır.

Otellerinin sayısının bu kadar çok olması, hem tesis türlerinde hem de 2019 otel fiyatlarında çeşitlilik yaratmıştır.

Her türlü konaklama imkanı bulabilirsiniz. Pansiyonlar, butik oteller, apart oteller, lüks oteller…

Club X Bar
Club X Bar

2019 otel fiyatları, yaz sezonunda artış gösterirken, kış sezonunda büyük bir düşüş yaşar. Ancak Bodrum yarımadasını yakından tanıyanlar bilirler ki, buralarda kış mevsimi daha güzel geçer.

Bu nedenle, otelleri, yazın yabancı turistlerle tıka basa doluyken, kış aylarında Türk tatilcilere kalır…

Tesis türlerine göre de, Bodrum Otel fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kalabalık bir aile için, apart otelde konaklamak daha uyguna gelebilmekte iken, iki kişilik ve haftalık tatillerde butik otel fiyatları daha uygun olabilmektedir.

Club X Bar
Club X Bar

Bu bölgede uygun otel fiyatları ile konaklamak ve size kalmış bir tatil beldesinde dinlenmek istiyorsanız, yıl içinde ekim – kasım aylarında,  konaklamanızı öneririm.

Şimdiden iyi tatiller…

Önceki İçerikGüllük
Sonraki İçerikGümüşlük

BODRUM