26 C
Bodrum
Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Yüz Estetiği Bodrum

Yüz Estetiği Bodrum

Yüz Estetiği , Ameliyatsız Yüz Germe, Badem Göz Estetiği, Göz Kapağı Estetiği, Kepçe Kulak Estetiği, Yüz Gençleştirme Bodrum


Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


Ameliyatsız Yüz Germe Bodrum

İple yüz askılama uygulaması; ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe veya face-lift olarak bilinen, genellikle kılçıklı yapıdaki özel ipliklerin kullanıldığı, bir kanül veya iğne aracılığı ile sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alındığı yöntemdir. Günümüzde hızla artan popülaritesi vardır. Uzman ve deneyimli uygulayıcılarla çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Bodrum
Ameliyatsız Yüz Germe Bodrum

İple yüz askılama işleminin ameliyata göre farklılıkları nelerdir?

Muğla iple yüz germe veya askılama işlemleri ameliyat gerektirmez, etkisi hemen görülür, iyileşme süresi kısadır-günlük hayata hemen dönülür, riski daha azdır, 1-2 yıl arasında elde edilen sonuçlar devam eder, maliyeti çok daha düşüktür.

İple yüz askılama işlemi nasıl yapılır?

İşlem lokal anestezi altında yapılır. Özel yapıdaki iplikler cilt altı seviyeden askı için destek olan bölgelerden sarkmış olan alanlara ilerletilerek askılama işlemi gerçekleştirilir. Muğla ameliyatsız yüz germe işlemi öncesi sarkmaları en güzel toplayabileceğimiz vektörü saptamak gerekir. En sık ameliyatsız yüz germe uyguladığım orta yüz bölgesi için şakak ve kulak önünden yerleştirdiğim iplerle kombine olarak askı işlemi uyguluyorum

Yaklaşık 30-45 dk içerisinde işlem tamamlanmış olur. İple yüz askı uygulaması sonrası kısa süre antibiyotik ve ağrı kesici tedavi başlıyoruz. 3 hafta süresince işlem yapılan yüz bölgesi üzerine yatılmaması ve travma alınmaması gerekir.

Herkes iple askılama yaptırabilir mi? Başarı oranları nasıldır?

Herkes iple yüz askılama uygulaması yaptırabilir. Sonuçta öncesinden çok daha estetik bir görünüş elde edilir. Özellikle ileri yaş, ciltte fazla sarkma, derin kırışıklık, güneş hasarı mevcudiyeti ve sigara kullanımı olan hastalarda özel iplikler kullanarak gençleşmiş görünüm kazandırılabilir.


Badem Göz Estetiği Bodrum

Ameliyatsız badem göz estetiği kaş kenarı ve göz kenarının dışarı ve yukarı doğru konumlandırarak göz ve kaş kenarına daha çekik bir görüntü verilen işlemdir. Fox eyes, cat eyes veya bella eyes olarak bilinir ve çok popüler uygulamalardandır.

Badem Göz Estetiği Bodrum
Badem Göz Estetiği Bodrum

Genellikle kılçıklı yapıdaki özel ipliklerin kullanıldığı, bir kanül aracılığı ile sarkmış kaşın ve gözün dış kenarının dışarı ve üste doğru askıya alındığı yöntemdir

Ameliyatsız badem göz estetiğinin ameliyata göre farklılıkları nelerdir?

İple yapılan badem göz estetiği ameliyat gerektirmez, etkisi hemen görülür, iyileşme süresi kısadır, günlük hayata hemen dönülür, riski daha azdır, 6 ay kadar elde edilen sonuçlar devam eder, işleme bağlı travma yaşanmaz ve anestezi riskleri yoktur.

Ameliyatsız badem göz estetiği işlemi nasıl yapılır?
İşlem lokal anestezi altında yapılır. Özel yapıdaki iplikler; kaşın ve gözün dış kenarından cilt altı seviyeden girilerek, saçlı deride sabitleme yapacağımız alana kadar ilerletilir. Dışa ve yukarı yönlü olacak şekilde askı yapacağımız vektörü belirleriz. Diğer yüz iple askılama işlemleri ile kombine olarak uygulanabilirler.

Yaklaşık 30-45 dk içerisinde işlem tamamlanmış olur. 1 hafta süresince işlem yapılan yüz bölgesi üzerine yatılmaması ve travma alınmaması gerekir.


Göz Kapağı Estetiği Bodrum

Birçok sebepten dolayı kişilerin üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ortaya çıkmaktadır. İlerlemiş yas, genetik faktörler, hızlı kilo alıp verme süreçleri, güneş maruziyeti, yer çekimi gibi çeşitli sebepler bu duruma yol açabilir. Göz kapağı sarkmaları estetik ve fonksiyonel bazı problemlere yol açar, üst göz kapağı sarkmalarında yorgun yüz ifadesi yanında göz kapağı ağırlığının artması ve kapanması sonucu görme alanı azalır dolayısıyla fonksiyon kaybına sebep olabilir.

Göz Kapağı Estetiği Bodrum
Göz Kapağı Estetiği Bodrum

Alt göz kapağı sarkması ile lagoftalmi dediğimiz alt göz kapağının kapanamaması nedeniyle gözde kuruluk oluşabilir. Kulak burun boğaz uygulamalarımızda göz kapağı problemlerini sık görmekteyiz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Sarkmış üst göz kapağı ve göz altı torbalarının yarattığı problemler nedeniyle cerrahi olarak düzeltildikleri ameliyatlara göz kapağı estetiği (blefaroplasti) denir. Muğla göz kapağı estetiği ile hastalar yorgun ifadeden kurtulur ve daha genç bir göz çevresine sahip olurlar.

Alt ve üst kapaklar beraber opere edilebileceği gibi, ayrı ayrı da uygulanabilir. En sık üst göz kapağı blefaroplastisi yapılmaktadır. Blefaroplasti işlemi 35 yaş üstündeki hastalarda daha fazla yapılır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetik ameliyatında ameliyat öncesi sarkmış deri ölçülür, ameliyat sırasında sarkmış deride bulunan doğal kıvrımlardan kesi yapılır. Fazla deri ve gerekliyse kas ve yağ dokusu çıkarılır. Estetik dikişler atılarak kesi kapatılır ve ameliyat tamamlanmış olur. Muğla üst göz kapağı estetiği yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Alt göz kapağı ameliyatında kirpik kenarlarından kesi yapılır ve cilt altında ilerlenerek torbalanma yapan yağ dokuya ulaşılır. Fazla cilt ve göz altı torbalanması yapan yağ dokular çıkarıldıktan sonra, doku tamiri yapılır ve ameliyat sonlandırılır. Muğla alt göz kapağı estetiği yaklaşık 60 dakika sürmektedir.

Göz kapağı ameliyatı, hastanın genel sağlık durumunun değerlendirilmesi sonucu elde edilen bilgiler ve biz cerrahların görüşleri doğrultusunda lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir.

Muğla blefaroplasti ameliyatlarını lokal anestezi altında uyguluyorum. Böylece hastalarım ameliyat sırasında süreçlere dahil oluyor ve anestezi nedenli oluşabilecek tüm risklerden kurtulmuş oluyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı çevresindeki cilt altı bağlar zayıftır, bu yüzden o bölgede oluşabilecek küçük cilt altı kanamaları sonrası göz çevresi morlukları sık izleriz. Göz kapağı estetiği sonrası en sık gördüğümüz durum göz çevresindeki şişlik ve morluklardır, geçici bir durumdur ve ne kadar nazik çalışılsa da bölgenin anatomik dezavantajından dolayı az ya da çok görülmektedir.

Ameliyat sonrası estetik şekilde kesileri kapatıyoruz, kesi yerlerini desteklemek için hipo-alerjik bantlar kullanıyoruz. 3 gün su teması olmamsı gerekiyor, 5 gün antibiyotik ve ağrı kesici başlıyoruz. 1 ay güneşe dikkat edilmeli, bu süreçte şapka ve güneş kremi öneriyoruz.

Göz kapağı estetiği ile göz çevresi gençleşir, yorgun ifade ortadan kalkar ve göz kapatan ağılıklar ortadan kalkar. Hastalarımız daha özgüvenli ev sağlık olarak yaşamalarına devam eder.


Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


Kepçe Kulak Estetiği Bodrum

Kepçe kulak nedir

Kulak kepçesi dış kenarı ile kulak kepçesi arkasındaki saçlı deri arasındaki açının fazla olduğu, önden bakıldığı zaman kulak kepçelerinin belirgin olduğu deformitelerdir. Tek taraflı olabildiği gibi, genellikle çift taraflı görülür.

Kepçe Kulak Estetiği Bodrum
Kepçe Kulak Estetiği Bodrum

Kulaktaki konka denilen sayvan kıkırdağının büyük olması, kulak kepçesindeki kıkırdak kıvrımların yetersizliği nedeniyle öne doğru fazla açılanması bu duruma sebep olan ana etmenlerdir. Kulak burun boğaz pratiğinde en sık gördüğümüz estetik problemlerdendir.

Kepçe kulak estetiği nasıl yapılır

Kepçe kulak ameliyatına otoplasti denir. Muğla Kepçe kulak estetiği kulak arkasından bir kesi yapılarak uygulanır. Otoplasti de oluşmayan kulak kıvrımları kalıcı veya geçici dikişler kullanılarak tekrar oluşturulur, sayvan kıkırdağı büyükse bir miktarı çıkarılarak küçültülür veya şekillendirilir, kulak memesi önde ve belirginse tekrar şekillendirilir. Kesiler kulak arkasında olduğundan ameliyat sonrası dışarıdan görülen bir iz kalmaz.

Kulak Estetiğinde Yaş Sınırı Nedir, Anestezi nasıl uygulanır

Kulak gelişiminin tamamlandığı 5 yaşından sonra kepçe kulak estetiği güvenle uygulanabilir. Muğla kepçe kulak ameliyatını yetişkin hastalarda lokal anestezi altında, çocuk hastalarda genel anestezi altında yapıyorum. Lokal anestezi altında ameliyat yapmak çok avantajlıdır. Hasta ameliyat sırasında ayna ile bize eşlik eder, her aşamayı görür ve bizi isteklerine göre yönlendirir, anestezi nedenli oluşabilecek risklerin hiçbirisi ortaya çıkmaz.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır, nelere dikkat edilmeli

Estetik kulak ameliyatı 1-2 saat içinde tamamlanır. Günübirlik bir işlemdir, hastalarımız kendini iyi hissettiklerinde evlerine gidebilirler. Otoplasti sonrası hafif ağrı oluşabilir, reçete edeceğimiz ilaçlar size yeterli olacaktır. İlk 2-3 gün sargılı bir şekilde hayatlarına devam ederler, ilk 3 hafta geceleri yatarken kulak bandajı takmalarını istiyoruz. Muğla kepçe estetik ameliyatı sonrası 10 gün kulak arkasına su temas etmemelidir. Atılan dikişler kendiliğinden eriyen ipliklerden olduğundan dikiş alınması gerekmez. Kulağın tam şeklini alması 3-6 ay alacaktır. Ameliyat sonrası ilk ay kulağa darbe alınmaması gereklidir.

Dikişlerle kulak ameliyatı

Otoplastide sadece dikişler kullanılarak, sayvan kıkırdağına müdahale etmeden kulak ve saçlı deri arasındaki açının azaltılması mümkündür. Bu işlemin kıkırdak doku çıkarılmadığı için daha az travma yarattığı ve bu işlemle hastaların iyileşme süreçlerinin çok daha hızlı olduğu gösterilmiştir. Sadece dikişle yapılan kepçe kulak estetiğinin en büyük problemi açılma olmasıdır, özellikle tek taraflı olursa tolere edilmesi güç estetik durum ortaya çıkmaktadır.

Kendi pratiğimde klasik kepçe kulak ameliyatı yöntemini kullanıyorum, sadece dikişle yapılan estetik kulak ameliyatını yapmıyorum. Sonuçta hastalarımız estetik kulak problemleri için ameliyatlarını bir defa yaptırmak ve uzun dönemde en iyi sonucu almak istiyorlar. Dokuya yeterli saygı gösterilen bir kepçe kulak ameliyatı sonrası iyileşme aynı kolaylıkla olacaktır.


Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


Yüz Gençleştirme Bodrum

Yüz Gençleştirme

Muğla ‘da yüz gençleştirme (facial rejuvenation) işlemlerini; ciltte sıkılaşma, skar, leke ve izlerin giderilmesi, pürüzsüzlük sağlanması, kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve cilt gençleşmesi için uyguluyoruz. Yüz gençleştirme uygulamalarımız geniş spektrumlu işlemlerdir. Yeni nesil cilt bakımı (hydrafacial), dermabrazyon (kimyasal cilt soyma işlemi), dermapen (mikroiğneleme) gibi çok sayıda uygulamayı içermektedir. Yapılacak işlemler tekil veya kombine şekilde uygulanabilir.

Yüz Gençleştirme Bodrum
Yüz Gençleştirme Bodrum

Yeni Nesil Cilt Bakımı (Hydrafacial)

Hydrafacial cihazı (Muğla Hydrafacial) gelişmiş yapısı ve özel serum teknolojileri ile cildi temizler, hasarlı ve ölü hücreleri ortadan kaldırır, beslenmesini arttırır. Yenilenme, canlılık ve parlaklık etkisini özellikle güneş hasarı olan ciltlerde hızlıca ortaya çıkarır. Güneş hasarı olan, parlaklığını kaybetmiş, akne skarlı ve leke problemi olan ciltler için çok etkili, kolay uygulanan ve güvenli bir yöntemdir. Muğla kliniğimizde doktor kontrolünde uzman estetisyen tarafından hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı uygulanmaktadır.

Dermabrazyon (Kimyasal peeling)

Dermabrazyon işlemi kimyasal peeling veya cilt soyma olarak bilinir (Muğla kimyasal peeling). Cildin pürüzlü, kabarık veya çökük kısımlarına yönelik olarak kullanılır. Cildin pürüzlü ve bozulmuş tabakaları mekanik olarak temizlenebileceği gibi, glikolik asit gibi kimyasallar kullanılarak kimyasal soyma şeklinde de uygulanabilir. Dermabrazyon (Kimyasal peeling) sonrası taze ve pürzsüz cilt tabakası ortaya çıkarılır. Dermabrazyon kolay bir işlemdir. Akne, sivilce, cerrahi skar izlerinde etkilidir.

Dermapen (Mikro İğneleme)

Dermapen işlemi mikro iğneler içeren özel bir cihazla yapılır. Diğer uygulamalardan farkı cildin dermis denilen alt tabakasına etki etmesidir. Mikro iğneleme (Muğla dermapen) ile bu hücreler uyarılarak kollajen sentezi arttırılmış olur. Ayrıca mikroiğnelerin geçtiği yerlerden uygulanan yenileyici krem ve solüsyonlar sayesinde cildin alt tabakalarında hücre yenilenmesi uyarılır. Özellikle mezoterapi uygulaması ile kombine edilebilir. Lokal anestezi altında yapılan dermapen işlemi ağrılı değildir. Çok popüler olan dermapen uygulaması ile ciltteki izlerden kurtulabilir, daha sıkı ve canlı bir cilde kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Uzman ellerde yapılacak dermapen uygulaması birçok probleminizi çözecektir.


Yüz Estetiği Bodrum , Ameliyatsız Yüz Germe, Badem Göz Estetiği, Göz Kapağı Estetiği, Kepçe Kulak Estetiği, Yüz Gençleştirme Bodrum

Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR