12 C
Bodrum
Cuma, Aralık 9, 2022
spot_img

Bodrum Burun Estetiği

Bodrum Burun Estetiği

Bodrum Burun Estetiği
Bodrum Burun Estetiği

Bodrum Burun Estetiği Estetik burun ameliyatı burun şeklinin yeniden oluşturulduğu ameliyattır. Popüler olarak kullanılan diğer adı rinoplastidir. Burun estetik cerrahisi günümüzde en sık uygulanan yüz estetik ameliyatlardan bir tanesidir. Estetik burun ameliyatında burun şekli değiştirildiği gibi, burun tıkanıklığına neden olan kıkırdak kemik eğriliği, konka büyümesi gibi problemler ortadan kaldırılabilir.


Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


Bu yazıda; burun estetiği için doktor seçimi nasıl yapılmalı, burun estetiği görüşmesinde neler yapıyoruz, hazırlık ve uygulama (ameliyat) süreci nasıl işliyor, iyileşme ne kadar sürmektedir, alçı ve tampon almak ağrılı mıdır, iyileşme sürecinde önemli olan noktalar nelerdir, rinoplastide yaş sınırı nedir, başarıyı etkileyen faktörler neler, burun estetiği ile birlikte hangi işlemler veya ameliyatlar yapılabilir, estetik burun cerrahisinde uygulanan teknik veya ameliyatı uygulayan branş ne kadar önemlidir, burun estetiği ücretleri gibi sık sorulan sorulara cevaplar verelim.

Burun estetiği için doktor seçimi nasıl yapılmalı

Estetik burun ameliyatı için hekiminizin yeteneği ve başarısı kuşkusuz en önemli faktördür. Bu kısımda hekim seçiminin önemli noktalarını konuşalım. Bodrum rinoplasti ameliyatı öncesi araştırmanızda ameliyat olabileceğiniz hekimleri saptamalısınız. Bu konuda hekiminizin stilini anlamaya çalışın. Sosyal medya en önemli yardımcınız olacaktır (özellikle instagram ve you tube). Takibe aldığınız burun estetiği uzmanları isteklerinize uygun burunları yapıyorlarsa doğru yoldasınızdır.

Uzun dönem sonuçları takip edin, ameliyat masasında çekilen önce sonra fotoğraflar şık ve gösterişli olsa da çok anlamlı değildir! Sonuçta burnunuzu uzun zaman kullanmak isteyeceksiniz, iyi burun estetiği size bir ömür yetecektir.

İletişim çok önemlidir, Hekiminizle mutlaka rahat bir süre içinde konuşun, ne istediğinizi iyi anlattığınızdan ve hekiminizi iyi anladığınızdan emin olun. İsteklerinizi yanınızda bulunan fotoğraflardan gösterebilirsiniz çok faydalı olacaktır.

Bu süreçte en az 2 deneyimli hekimle görüşmüş olun. Farklı yaklaşımlar görmek sizi kaliteye götürür, kıyaslama gücünüz arttırır. (bodrum burun estetiği)

Deneyim önemlidir, deneyimli, iletişimi güçlü ve estetik görüşleri iyi burun estetiği uzmanlarıyla iletişime geçin. Lütfen kimsenin acemilik dönem vakası olmayın! Burnunuzun yüzün tam ortasında yer alması nedeniyle yapılacak işlemler her zaman görünür olacaktır unutmayın. Bütçe önemlidir ama yüzünüzün güzelliği daha önemlidir, yeterli bütçeniz yoksa burun estetiği olmak için daha az maliyetli yollara girmeyin, tavsiyem beklemeniz olacaktır.

Rinoplasti için hekim arama sürecinde “burun estetiği nedir, nasıl yapılır (basit ameliyat animasyonlarını izleyebilirsiniz), iyileşme süreci erken ve geç dönemde nasıldır ve bu süreçte en sık yaşanan problemler nelerdir?” sorularını araştırmış olun. Ne kadar çok bilgiliyseniz estetik burun görüşmesi sırasında hekiminiz sizinle daha rahat iletişim kurabilecektir.

Burun estetiği görüşmesinde neler yapıyoruz

Burun estetiği ameliyat görüşmesi en az ameliyat süreci kadar önemlidir. Hastalarımla ortalama 45 dk lık muayene ve sohbetimiz sürecinde yaşadıklarımızı kısaca özetlemek istiyorum.

İlk olarak tıbbi özgeçmişi sorguluyorum (sistemik hastalık varlığı, ilaç alerjisi, geçirilmiş burun ameliyatı öyküsü vs)

Hastalarımızdan estetik burun ameliyatı konusunda bildiklerini öğreniyorum. Bu noktada estetik burun ameliyatı hakkında ne kadar çok araştırmış olursanız süreç o kadar kolay ilerliyor.

Ayna karşısında kendi burunları için görüşlerini alıyor, söz ilk olarak hastalarımdayken, kaçırdıkları noktaları genellikle ben tamamlıyorum. Burunda kemer, burun ucunun geniş ve düşük olması ve dışarıdan görülen eğrilikler en sık gördüğüm rinoplasti sebepleridir.

Endoskop eşliğinde muayene ile burun tıkanıklığı yapabilecek kemik eğriliği (Bodrum septum deviasyonu), burun eti büyümesi (mıuğla konka hipertrofisi), burun polibi gibi patolojileri saptıyorum, bunlar ameliyat sırasında düzeltmemiz gereken durumlardır.

Sonra asıl konuya geçiyoruz, doğru planlama en önemli noktadır.

Detaylı şekilde kemik, kıkırdak ve deri yapısının özellikleri, burun sırtının şekli, burun ucunun yüksekliği, genişliği ve çene ucuna göre yerleşimi gibi temel özellikleri değerlendirdikten sonra burun sırtının ne kadar alınacağı, burun ucunun nasıl şekillendirileceği, yapılacak osteotomi dediğimiz kemik kesiler gibi tüm ameliyat ayrıntılarını konuşuyoruz.

Burun yapısındaki avantajları ve zorlukları göz önünde tutarak, kendisi ile benzer yapıdaki ameliyat edilmiş burun örnekleri ile ameliyat sürecini ve sonrasını detaylandırıyorum. Kısa dönemde ve uzun dönemde yaşanacak değişiklikleri belirtiyorum. Hastalarımızın, ameliyat surecinde, ilk hafta, ilk 3 ay ve ilk yıl yaşayacaklarını aşamalarıyla neden-sonuç ilişkisi içinde anlatıyorum.

Gerçekçi bir cerrahım. Rinoplastinin olası tüm olumsuzluklarını ve cerrah olmamızın doğası gereği mesleki limitlerimizi tüm şeffaflığıyla hastalarımızla paylaşıyorum.

Bilginin ve iyi iletişimin bir güç olduğuna inanıyorum. Hastalarımın yaşayacağı her süreci iyi bir iletişim neticesinde biliyor olmaları, onları burun estetiği sonrası yaşanacak süreçlerde daha güçlü yapmaktadır.

Hazırlık ve ameliyat süreci nasıl işliyor

Hastalarımızla görüşüp karar verildiğinde Bodrum burun estetiği ameliyatı planlama ve öncesindeki hazırlık süreci başlamaktadır. Hazırlık sürecinde, ilk olarak hastalarımızın fotoğraflarını çekiyor, sosyal medya paylaşım onamlarını alıyoruz. Estetik burun ameliyatı öncesinde bazı ilaçlar başlıyoruz, temiz ve hazır bir burun dokusu ve burun içi bize birçok avantaj sağlamaktadır. Mutlaka covid testi alıyor, hastalarımızla yaptığımız ilk görüşmeden başlamak üzere sonraki tüm süreçlerde pandemi koşullarına tam uyuyoruz. Burun estetiği için standartları yüksek hastaneleri tercih ediyorum. Estetik burun ameliyatlarını Bodrum, Marmaris, Denizli ve İzmir de yapıyoruz. (izmir rinoplasti)

Ameliyat genel anestezi altında, standart bir burun estetiği için yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kullanılacak teknik hastadan hastaya değişmekle beraber burun estetiği ön-görüşmesinde netleşmektedir. Hastalarım, burun estetik ameliyatı sonrası 1 gece hastanede kalıyorlar. Ameliyattan çıkarken hastalarımın burunlarında termal bir alçı ve burun içlerinde ince silikon splintler oluyor. Hastalarım burun ameliyatı sonrası nefes alabiliyorlar.

Alçı ve tampon almak ağrılı mıdır

Bodrum’da estetik burun ameliyatı sonrası 5-7 gün sonra alçı ve silikonu çıkarıyorum. Rinoplasti sonrası burun tamponu alınması işlemi kesinlikle ağrılı değildir. “Burun tamponu almak ağrılıdır” algısı sadece şehir efsanesidir Silikon ve alçı alımı sonrası hastalarım normal hayatlarına ve profesyonel iş hayatlarına dönebilmektedir.

İyileşme ne kadar sürmektedir

Estetik burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci dinamik bir süreçtir. Rinoplasti sonrası ilk 2-3 gün hafif kan sızıntısı, göz çevresinde bir miktar renk değişikliği (kırmız-mor renk değişikliği) olması normaldir.

Estetik burun ameliyatı sonrası yoğun bir ağrı hissetmeyeceksiniz, yalnızca ilk 2 gün burnunuzda zonklama yaşayabilirsiniz. Kullanacağınız ilaçlar sizi hızlıca rahatlatacaktır. Yukarıda da belirttiğim gibi burun estetiği sonrası alçı ve silikon alımı ağrılı bir işlem değildir.

Rinoplasti sırasında burun ucuna ve için atılan dikişler eriyebilen ipliklerden olacaktır, bu dikişler alınmaz, dikişlerin alınması ağrısını yaşamayacaksınız

İlk ay burun içinde mukoza ödemi nedeniyle burun tıkanıklığı yaşanabilir. Birinci ay kontrolünde burun içindeki kabuklanmaların temizlenmesiyle burundan daha rahat nefes alınır. İlk 2 ay burun içine düzenli serum ile yıkama uygulamanızı istiyoruz.

2-3 ay sürecinde özellikle burun ucu en şiş şekilde görünecektir. Birinci yılda burun cildi normal kalınlığına gelir ve iyileşme süreci tamamlanır. Kalın ciltli hastalarda daha uzun süre alabilir. Kulak burun boğaz uzmanı olarak ilk yıl sonucu bizler için en önemlisidir.

İyileşme sürecinde önemli olan noktalar nelerdir, dikkat edilecekler

Ameliyat sonrasında, burnunuzun içindeki silikonlar (burun tamponu) ve oluşan ödem nedeni ile burnunuzdan nefes alamıyor olabilirsiniz. Bu normal bir durumdur.

Ameliyattan sonraki ilk günden başlayarak, günde 3-4 defa burnunuzun içine okyanus suyu ile yıkama uygulayın.Burun sekresyonu ve kan pıhtıları burun ucunda kabuklanma yaparsa delikleri tıkayacaktır, bu durumda bir kulak çubuğunu (papiks) vazelin veya nemlendirici bir kreme batırıp, pıhtıları kuruyup kabuklanmadan temizlemeniz faydalı olacaktır. Sonrasında burnunuzun içine az miktarda antibiyotikli krem sürmelisiniz. Bu burunda kabuk oluşumunu minimuma indirir ve daha rahat hissetmenizi sağlar.


Kepçe Kulak Estetiği Bodrum

Kepçe Kulak Estetiği Bodrum
Kepçe Kulak Estetiği Bodrum

Kepçe kulak nedir

Kulak kepçesi dış kenarı ile kulak kepçesi arkasındaki saçlı deri arasındaki açının fazla olduğu, önden bakıldığı zaman kulak kepçelerinin belirgin olduğu deformitelerdir. Tek taraflı olabildiği gibi, genellikle çift taraflı görülür. Kulaktaki konka denilen sayvan kıkırdağının büyük olması, kulak kepçesindeki kıkırdak kıvrımların yetersizliği nedeniyle öne doğru fazla açılanması bu duruma sebep olan ana etmenlerdir. Kulak burun boğaz pratiğinde en sık gördüğümüz estetik problemlerdendir.

Kepçe kulak estetiği nasıl yapılır

Kepçe kulak ameliyatına otoplasti denir. Bodrum Kepçe kulak estetiği kulak arkasından bir kesi yapılarak uygulanır. Otoplasti de oluşmayan kulak kıvrımları kalıcı veya geçici dikişler kullanılarak tekrar oluşturulur, sayvan kıkırdağı büyükse bir miktarı çıkarılarak küçültülür veya şekillendirilir, kulak memesi önde ve belirginse tekrar şekillendirilir. Kesiler kulak arkasında olduğundan ameliyat sonrası dışarıdan görülen bir iz kalmaz.

Kulak Estetiğinde Yaş Sınırı Nedir, Anestezi nasıl uygulanır

Kulak gelişiminin tamamlandığı 5 yaşından sonra kepçe kulak estetiği güvenle uygulanabilir. Bodrum kepçe kulak ameliyatını yetişkin hastalarda lokal anestezi altında, çocuk hastalarda genel anestezi altında yapıyorum. Lokal anestezi altında ameliyat yapmak çok avantajlıdır. Hasta ameliyat sırasında ayna ile bize eşlik eder, her aşamayı görür ve bizi isteklerine göre yönlendirir, anestezi nedenli oluşabilecek risklerin hiçbirisi ortaya çıkmaz.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır, nelere dikkat edilmeli

Estetik kulak ameliyatı 1-2 saat içinde tamamlanır. Günübirlik bir işlemdir, hastalarımız kendini iyi hissettiklerinde evlerine gidebilirler. Otoplasti sonrası hafif ağrı oluşabilir, reçete edeceğimiz ilaçlar size yeterli olacaktır. İlk 2-3 gün sargılı bir şekilde hayatlarına devam ederler, ilk 3 hafta geceleri yatarken kulak bandajı takmalarını istiyoruz. Bodrum kepçe estetik ameliyatı sonrası 10 gün kulak arkasına su temas etmemelidir. Atılan dikişler kendiliğinden eriyen ipliklerden olduğundan dikiş alınması gerekmez. Kulağın tam şeklini alması 3-6 ay alacaktır. Ameliyat sonrası ilk ay kulağa darbe alınmaması gereklidir.

Dikişlerle kulak ameliyatı

Otoplastide sadece dikişler kullanılarak, sayvan kıkırdağına müdahale etmeden kulak ve saçlı deri arasındaki açının azaltılması mümkündür. Bu işlemin kıkırdak doku çıkarılmadığı için daha az travma yarattığı ve bu işlemle hastaların iyileşme süreçlerinin çok daha hızlı olduğu gösterilmiştir. Sadece dikişle yapılan kepçe kulak estetiğinin en büyük problemi açılma olmasıdır, özellikle tek taraflı olursa tolere edilmesi güç estetik durum ortaya çıkmaktadır.


Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


Kendi pratiğimde klasik kepçe kulak ameliyatı yöntemini kullanıyorum, sadece dikişle yapılan estetik kulak ameliyatını yapmıyorum. Sonuçta hastalarımız estetik kulak problemleri için ameliyatlarını bir defa yaptırmak ve uzun dönemde en iyi sonucu almak istiyorlar. Dokuya yeterli saygı gösterilen bir kepçe kulak ameliyatı sonrası iyileşme aynı kolaylıkla olacaktır.


Yüz Gençleştirme Bodrum

Bodrum ‘da yüz gençleştirme (facial rejuvenation) işlemlerini; ciltte sıkılaşma, skar, leke ve izlerin giderilmesi, pürüzsüzlük sağlanması, kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve cilt gençleşmesi için uyguluyoruz. Yüz gençleştirme uygulamalarımız geniş spektrumlu işlemlerdir.

Yüz Gençleştirme Bodrum
Yüz Gençleştirme Bodrum

Yeni nesil cilt bakımı (hydrafacial), dermabrazyon (kimyasal cilt soyma işlemi), dermapen (mikroiğneleme) gibi çok sayıda uygulamayı içermektedir. Yapılacak işlemler tekil veya kombine şekilde uygulanabilir.

Yeni Nesil Cilt Bakımı (Hydrafacial)

Hydrafacial cihazı (Bodrum Hydrafacial) gelişmiş yapısı ve özel serum teknolojileri ile cildi temizler, hasarlı ve ölü hücreleri ortadan kaldırır, beslenmesini arttırır. Yenilenme, canlılık ve parlaklık etkisini özellikle güneş hasarı olan ciltlerde hızlıca ortaya çıkarır. Güneş hasarı olan, parlaklığını kaybetmiş, akne skarlı ve leke problemi olan ciltler için çok etkili, kolay uygulanan ve güvenli bir yöntemdir. Bodrum kliniğimizde doktor kontrolünde uzman estetisyen tarafından hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı uygulanmaktadır.

Dermabrazyon (Kimyasal peeling)

Dermabrazyon işlemi kimyasal peeling veya cilt soyma olarak bilinir (Bodrum kimyasal peeling). Cildin pürüzlü, kabarık veya çökük kısımlarına yönelik olarak kullanılır. Cildin pürüzlü ve bozulmuş tabakaları mekanik olarak temizlenebileceği gibi, glikolik asit gibi kimyasallar kullanılarak kimyasal soyma şeklinde de uygulanabilir. Dermabrazyon (Kimyasal peeling) sonrası taze ve pürzsüz cilt tabakası ortaya çıkarılır. Dermabrazyon kolay bir işlemdir. Akne, sivilce, cerrahi skar izlerinde etkilidir.

Dermapen (Mikro İğneleme)

Dermapen işlemi mikro iğneler içeren özel bir cihazla yapılır. Diğer uygulamalardan farkı cildin dermis denilen alt tabakasına etki etmesidir. Mikro iğneleme (Bodrum dermapen) ile bu hücreler uyarılarak kollajen sentezi arttırılmış olur. Ayrıca mikroiğnelerin geçtiği yerlerden uygulanan yenileyici krem ve solüsyonlar sayesinde cildin alt tabakalarında hücre yenilenmesi uyarılır.

Özellikle mezoterapi uygulaması ile kombine edilebilir. Lokal anestezi altında yapılan dermapen işlemi ağrılı değildir. Çok popüler olan dermapen uygulaması ile ciltteki izlerden kurtulabilir, daha sıkı ve canlı bir cilde kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Uzman ellerde yapılacak dermapen uygulaması birçok probleminizi çözecektir.


Ameliyatsız Yüz Germe Bodrum

İple yüz askılama uygulaması; ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe veya face-lift olarak bilinen, genellikle kılçıklı yapıdaki özel ipliklerin kullanıldığı, bir kanül veya iğne aracılığı ile sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alındığı yöntemdir.

Ameliyatsız Yüz Germe Bodrum
Ameliyatsız Yüz Germe Bodrum

Günümüzde hızla artan popülaritesi vardır. Uzman ve deneyimli uygulayıcılarla çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

İple yüz askılama işleminin ameliyata göre farklılıkları nelerdir?

Bodrum iple yüz germe veya askılama işlemleri ameliyat gerektirmez, etkisi hemen görülür, iyileşme süresi kısadır-günlük hayata hemen dönülür, riski daha azdır, 1-2 yıl arasında elde edilen sonuçlar devam eder, maliyeti çok daha düşüktür.

İple yüz askılama işlemi nasıl yapılır?

İşlem lokal anestezi altında yapılır. Özel yapıdaki iplikler cilt altı seviyeden askı için destek olan bölgelerden sarkmış olan alanlara ilerletilerek askılama işlemi gerçekleştirilir. Bodrum ameliyatsız yüz germe işlemi öncesi sarkmaları en güzel toplayabileceğimiz vektörü saptamak gerekir. En sık ameliyatsız yüz germe uyguladığım orta yüz bölgesi için şakak ve kulak önünden yerleştirdiğim iplerle kombine olarak askı işlemi uyguluyorum

Yaklaşık 30-45 dk içerisinde işlem tamamlanmış olur. İple yüz askı uygulaması sonrası kısa süre antibiyotik ve ağrı kesici tedavi başlıyoruz. 3 hafta süresince işlem yapılan yüz bölgesi üzerine yatılmaması ve travma alınmaması gerekir.

Herkes iple askılama yaptırabilir mi? Başarı oranları nasıldır?

Herkes iple yüz askılama uygulaması yaptırabilir. Sonuçta öncesinden çok daha estetik bir görünüş elde edilir. Özellikle ileri yaş, ciltte fazla sarkma, derin kırışıklık, güneş hasarı mevcudiyeti ve sigara kullanımı olan hastalarda özel iplikler kullanarak gençleşmiş görünüm kazandırılabilir.


Badem Göz Estetiği Bodrum

Ameliyatsız badem göz estetiği kaş kenarı ve göz kenarının dışarı ve yukarı doğru konumlandırarak göz ve kaş kenarına daha çekik bir görüntü verilen işlemdir. Fox eyes, cat eyes veya bella eyes olarak bilinir ve çok popüler uygulamalardandır.

Badem Göz Estetiği Bodrum
Badem Göz Estetiği Bodrum

Genellikle kılçıklı yapıdaki özel ipliklerin kullanıldığı, bir kanül aracılığı ile sarkmış kaşın ve gözün dış kenarının dışarı ve üste doğru askıya alındığı yöntemdir

Ameliyatsız badem göz estetiğinin ameliyata göre farklılıkları nelerdir?

İple yapılan badem göz estetiği ameliyat gerektirmez, etkisi hemen görülür, iyileşme süresi kısadır, günlük hayata hemen dönülür, riski daha azdır, 6 ay kadar elde edilen sonuçlar devam eder, işleme bağlı travma yaşanmaz ve anestezi riskleri yoktur.

Ameliyatsız badem göz estetiği işlemi nasıl yapılır?

İşlem lokal anestezi altında yapılır. Özel yapıdaki iplikler; kaşın ve gözün dış kenarından cilt altı seviyeden girilerek, saçlı deride sabitleme yapacağımız alana kadar ilerletilir. Dışa ve yukarı yönlü olacak şekilde askı yapacağımız vektörü belirleriz. Diğer yüz iple askılama işlemleri ile kombine olarak uygulanabilirler.

Yaklaşık 30-45 dk içerisinde işlem tamamlanmış olur. 1 hafta süresince işlem yapılan yüz bölgesi üzerine yatılmaması ve travma alınmaması gerekir.


Göz Kapağı Estetiği Bodrum

Birçok sebepten dolayı kişilerin üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ortaya çıkmaktadır. İlerlemiş yas, genetik faktörler, hızlı kilo alıp verme süreçleri, güneş maruziyeti, yer çekimi gibi çeşitli sebepler bu duruma yol açabilir. Göz kapağı sarkmaları estetik ve fonksiyonel bazı problemlere yol açar, üst göz kapağı sarkmalarında yorgun yüz ifadesi yanında göz kapağı ağırlığının artması ve kapanması sonucu görme alanı azalır dolayısıyla fonksiyon kaybına sebep olabilir.

Alt göz kapağı sarkması ile lagoftalmi dediğimiz alt göz kapağının kapanamaması nedeniyle gözde kuruluk oluşabilir. Kulak burun boğaz uygulamalarımızda göz kapağı problemlerini sık görmekteyiz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Sarkmış üst göz kapağı ve göz altı torbalarının yarattığı problemler nedeniyle cerrahi olarak düzeltildikleri ameliyatlara göz kapağı estetiği (blefaroplasti) denir. Bodrum göz kapağı estetiği ile hastalar yorgun ifadeden kurtulur ve daha genç bir göz çevresine sahip olurlar.

Alt ve üst kapaklar beraber opere edilebileceği gibi, ayrı ayrı da uygulanabilir. En sık üst göz kapağı blefaroplastisi yapılmaktadır. Blefaroplasti işlemi 35 yaş üstündeki hastalarda daha fazla yapılır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetik ameliyatında ameliyat öncesi sarkmış deri ölçülür, ameliyat sırasında sarkmış deride bulunan doğal kıvrımlardan kesi yapılır. Fazla deri ve gerekliyse kas ve yağ dokusu çıkarılır. Estetik dikişler atılarak kesi kapatılır ve ameliyat tamamlanmış olur. Bodrum üst göz kapağı estetiği yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Alt göz kapağı ameliyatında kirpik kenarlarından kesi yapılır ve cilt altında ilerlenerek torbalanma yapan yağ dokuya ulaşılır. Fazla cilt ve göz altı torbalanması yapan yağ dokular çıkarıldıktan sonra, doku tamiri yapılır ve ameliyat sonlandırılır. Bodrum alt göz kapağı estetiği yaklaşık 60 dakika sürmektedir.

Göz kapağı ameliyatı, hastanın genel sağlık durumunun değerlendirilmesi sonucu elde edilen bilgiler ve biz cerrahların görüşleri doğrultusunda lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir.

Bodrum blefaroplasti ameliyatlarını lokal anestezi altında uyguluyorum. Böylece hastalarım ameliyat sırasında süreçlere dahil oluyor ve anestezi nedenli oluşabilecek tüm risklerden kurtulmuş oluyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı çevresindeki cilt altı bağlar zayıftır, bu yüzden o bölgede oluşabilecek küçük cilt altı kanamaları sonrası göz çevresi morlukları sık izleriz. Göz kapağı estetiği sonrası en sık gördüğümüz durum göz çevresindeki şişlik ve morluklardır, geçici bir durumdur ve ne kadar nazik çalışılsa da bölgenin anatomik dezavantajından dolayı az ya da çok görülmektedir.

Ameliyat sonrası estetik şekilde kesileri kapatıyoruz, kesi yerlerini desteklemek için hipo-alerjik bantlar kullanıyoruz. 3 gün su teması olmaması gerekiyor, 5 gün antibiyotik ve ağrı kesici başlıyoruz. 1 ay güneşe dikkat edilmeli, bu süreçte şapka ve güneş kremi öneriyoruz.

Göz kapağı estetiği ile göz çevresi gençleşir, yorgun ifade ortadan kalkar ve göz kapatan ağılıklar ortadan kalkar. Hastalarımız daha özgüvenli ev sağlık olarak yaşamalarına devam eder.


Op. Dr. Sinan Uluyol

2009 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum, 2014 yılında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ihtisasımı tamamladım. 2014-2017 yıllarında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde zorunlu hizmetimi tamamladım. 2018-2020 arasında İzmir Özel Ekol Hastanesi’nde çalıştım. Şu an Bodrum’da özel muayenehanemde hizmet vermekteyim.

Çocuk ve yetişkinlerdeki Kulak Burun Boğaz Hastalıkları için klinik ve cerrahi alanda geniş deneyimim mevcut. Burun estetiği başta olmak üzere yüz bölgesindeki estetik girişimler için çok sayıda başarılı vaka tecrübesine ve uygulama sertifikalarına sahibim.

Özellikle branşım üzerine olan bilimsel gelişmeleri yakından takip ediyorum. Bugüne kadar KBB alanındaki hastalıkları ve uyguladığım tedavi yöntemlerini değerlendiren çok sayıda bilimsel çalışma yaptım. Bilimsel odaklı ve güncel gelişmeler ışığında çalışmaya devam ediyorum.

Profesyonelliği, enerjiyi ve yaratıcılığı en ileri düzeyde tutarak, mesleğime hakim şekilde hizmet vermekteyim. KBB hekimi olarak en güçlü yanlarımdan birisi hastalarımla olan iletişimim; onları dinlemek, anlamak ve istediklerini sağlamak için onlarla birlikte çalışabilmektir. Özellikle çocuk hastalarımla iletişim kurmaktan büyük memnuniyet duymaktayım.


Daha fazlası için!

Doktor kontrolünde uzman estetisyenler tarafından; dermapen, kimyasal soyma ve hydrafacial ile yeni nesil cilt bakımı işlemleri yapılmaktadır. Tam hijyenik şartlarda, en modern cihazlar ve en deneyimli uygulayıcılarla bu deneyimi bizimle yaşayın.

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız:

+90 532 615 35 23


BODRUM gizle

Related Articles

SON YAZILAR