27.6 C
Bodrum
Perşembe, Temmuz 25, 2024

Bodrum Pergole Ahşap Pergole Bodrum Ahşap Pergole

Bodrum Pergole Bodrum Pergole Pergole Özellikleri Ağaç Türü ve Özellikleri Ürünler de genellikle 1. Sınıf Rus Çamı kullanılmaktadır. Ağaçların mümkün olduğunca budaksız olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Bodrum Pergole Yapımı
Bodrum Pergole Yapımı

Bodrum Ahşap Pergole

Bodrum Pergole Pergola, Gölgelik ve Korkuluk

Kaliteli ahşap işçiliği için doğru adrestesiniz Pergola, ahşap balkon korkuluğu, merdiven, mutfak, banyo, yatak odası mobilyaları işlerimiz.

Bodrum Pergole “Pergola”, İngilizce’de “pergolas” olarak çevrilen bir İtalyanca kelime. Pergolalar genellikle dikey direkler veya sütunlarla desteklenen çapraz kirişler ve açık bir ızgarayla inşa edilen dış mekan yapılarıdır. Genellikle sarmaşık gibi bitkilerin tırmanabileceği, bahçeler, avlular veya yollar gibi dış mekan alanları için gölge ve doğal estetik sağlarlar.

Pergolalar basit veya karmaşık tasarımlı olabilir ve dış mekânlarda dinlenme veya eğlence için gölgeli alanlar oluşturmak için popülerdir.


Bodrum Pergole

Ahşap Bodrum Pergole Bodrum Tente Branda – Eskici Tente Branda – Tente Branda – Bodrum Yat Tekne koltuk Eskici Tente Branda Bodrum Döşeme, Mafsallı Tente, Branda, Körüklü Tente, şap pergole bodrum ahşap

Adres: Yeniköy, Turgutreis Cad. 236/B, 48400 Bodrum / Muğla


Bodrum Pergola ihtiyaçlarınız için yanınızdayız.

Bodrum Pergole Tente olarak pergole alanında hizmet vermekteyiz.

Başta Bodrum olmak üzere tüm Türkiye genelinde tente pergole üretimi yapmaktayız.

Işıklı tente, radyan tente, otomatik pergola, biyoklimatik pergole, giyotin cam, cam balkon sistemler gibi birçok konuda kaliteli hizmetimiz bulunmaktadır.

Pergola ihtiyacı olan tüm müşterilerimiz bizlere ulaşarak fiyat bilgisi alabilirler.

Bodrum Tente Firması arıyorsanız doğru adreste olduğunuzu belirtelim.

Bodrum Tente Pergole, tente pergole ürünlerinin imalatını yaptığı gibi uygulama işlerinde de hizmet vermektedir.

Bodrum pergola tente fiyatı olarak sizlere en uygun fiyatlı ve kaliteli iş sunmak için çalışıyoruz.

Fakat hiçbir zaman en iyisi demeden yeniliklere ayak uydurarak işimizi yapıyoruz. Dolayısıyla en kaliteli iş için durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bunun dışında sizlerin ihtiyaçlarını da her zaman göz önünde bulunduracağız.

Bununla birlikte yeni projeler üreteceğiz.

Pergola fiyatlarını merak eden müşterilerimiz bizimle iletişime geçerek her türlü bilgiyi alabilirler.

Işıklı pergola fiyatlarıyla birlikte otomatik tente fiyatları arasında bile fark bulunmaktadır.

Bodrum pergola şirketleri arasında fiyat konusunda da Bodrum Pergole öne çıkmaktadır. Bizim ilk önceliğimiz kesinlikle kaliteli bir iş çıkarmaktır.

Dolayısıyla bununla birlikte her şeyden önce müşterimizin memnun olması ve dolayısıyla bizim yaptığımız işi kendimizin beğenmesi önemlidir.

Dolayısıyla pergola fiyatı konusu ise kaliteli işin ardından gelen konudur.

Bu nedenle tüm müşterilerimiz pergola fiyatları konusunda öncelikle bizimle iletişime geçmeli ve bununla birlikte bilgi almalıdır.

Bununla birlikte sizinle ortak bir akıl sonucu ortaya koyacağımız projeyle birlikte karşılıklı memnuniyetle ayrılacağımıza eminiz.

Pergole şirketleri arasında firmamız edindiği tecrübeyle müşterilerini memnun etmektedir.

Alanında uzman olan kadromuzla birlikte Bodrum pergola ustaları arasında farkımızı ortaya koymanın gururunu yaşamaktayız.

Bodrum pergolacı şirketleri arasında en önemli kriterlerin başında kesinlikle fiyat kalite performansı gelmektedir ve bununla birlikte güvenilirlik önemlidir.

Bununla birlikte pergola konusunda dikkat edilmesi gereken ilk husus kaliteli malzemedir.

Dolayısıyla Bodrum Tente Pergole olarak Bodrum pergola denildiği zaman kaliteli malzemelerimiz ve müşteri memnuniyetiyle parmakla gösterilmekteyiz.

Bunun dışında Web sitemiz bodrumdapergole.com üzerinde yer alan pergola uygulamalarına da göz atabilirsiniz.


Rus Çamı Rusya’nın Sibirya bölgesinin ağacıdır. Yumuşak, iyi işlenebilir olmasından dolayı en çok talep gören çam çeşitlerindendir. Ülkemizde iç – dış doğrama, lambri, kamelya, pergola ve merdiven imalatı gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Kaplama ve Özellikleri

Pergoleler üstüne isteğinize göre Kiremit Kaplama veya Bardolin Döşeme (Serme Bardolin – Yaprak Bardolin) yapmaktayız. Kiremit uygulamasının altına öncelikle ısı yalıtımı yapılmaktadır.

Boya ve Özellikleri

Ürünler de HICKSON DEKOR marka boya kullanılmaktadır. Dış hava koşullarına ve ultraviyole ışınlarına dayanıklı nefes alan uzun ömürlü bir boyadır. Ayrıca Solvent bazlı olup 12 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Hickson Decor, Boya ve ahşabın iki büyük düşmanına karşı mükemmel koruyucu!

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor , mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

Koruma ve Bakım Önerileri

Pergolenizin uzun ömürlü ve bakımlı olması için her 4 senede 1 boyatmanızı tavsiye ederiz. Boya olarak Timberland veya Hickson Dekor kullanabilirsiniz.

Açık Pergole

Pergole modellerimiz her geçen gün değişmektedir. Dileyen müşteriler lambiri osb ahşap masif panel vb ürünler kullanarak pergolelerini daha kullanışlı hale getirirken dileyen müşteriler için de açık pergole ürünleri bulunmaktadır.

Açık Pergole tente ile atkıların arası kapatılmış çok şık dekoratif modern pergole dir. Teras Pergole Modelleri nde sıkça uyguladığımız bu çalışma müşterilerimiz tarafından çok beğenilmektedir. Yazlık evlerde pergole kullanımı çok yaygındır. Fakat cam kapama yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bu ürün uygun değildir. Aşağıdaki üründe daha önce Hüseyin bey için yapmış olduğumuz açık pergole uygulamasını görebilirsiniz. Ahşap korkuluklar pergolemizin tamamlayıcı bir unsurudur diyebiliriz.

Pergole Kelimesinin Anlamı Nedir?

Pergole mi Pergule mi?

Pergole latince kökenli bir kelimedir. Pergoleler çok eski yıllarda beri taş ve taş sütunlardan oluşan bloklar ile inşa edilmektedir.

Latince’de Pergole

Latincede saçak anlamına gelen pergola oturma alanlarının üzerine güneş ışığının sert ve dik bir şekilde gelmesini engellemek için tasarlanan oturma alanlarıdır. Pergole kelimesi latincede saçak olarak anılmasının bir nedeni ise eski zamanlardan bu yana pergola üzerlerinin saçaklı sarmaşık, asma vb. bitkiler ile sardırılması ve süslenmesi idi.

Pergola Kelimesi Nereden Geliyor?

Pergole İlk Hangi Ülkede Yaygınlaştı? İtalya’da pergola yapımının yayılması ve onlarında ‘pergule’ olarak telaffuz etmesi tüm dünyaya bu kelimenin pergola ve pergule olarak hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamıştır.

İtalyanca’da pergule kelimesi gölgelik anlamına gelmektedir. Günümüzde artan teknoloji ile birlikte, betonarme pergoleler yerine PVC, Sac, CPVC, Ahşap, Bambu gibi malzemeler ile pergoleler daha çok popüler hale gelmiştir.

Tabiki bu malzemeler ile yapılan pergoleler betonarme yapılara göre daha uygun fiyatlı ve depreme karşı daha daha dayanıklı olmasından dolayı günümüzde en çok tercih edilen pergule tipleri arasına girmiştir.

Çardak mı Pergole mi?

Eskiler bilir ama çardak ve pergole arasındaki net farklar vardır. çardak basit üstü kapalı oturma alanını temsil etmektedir. Pergole ise daha çok oturma alanına ve bahçe yoluna sonradan yapılan gölgelik anlamına gelmektedir.

Günümüzün artan teknolojisi ile birlikte tente dediğimiz sistemler pergole işlevi görmeye başlamıştır. Modern mimari ve tasarımlarda yapılan bu tenteler elektrikli ve uzaktan kumandalı halde üretilerek özellikle kafe restoran gibi işletmelerin tercihi haline gelmiştir.

Pergole mi Gazebo mu?

Pergoleler gazebolardan görünüm ve mimari olarak çok farklı yapılardır. Gazebolar tamamen bina ve mülkten bağımsız içerisinde oturma alanları ve korkulukları bulunan kubbe şeklinde çatısı olan dış mekan oturma alanlarıdır. Pergole gölgelik oluşturmak üzere binaya bağlı ya da yan tarafında sabit sütünları olan gölgeliği olan yaplardır.

Doğal Pergole Çatıları

Hasır dekorasyon ve saz dekorasyon pergoleler. Bahçenizde PVC ya da sac olarak yaptıracağınız pergoleler ne kadar güneşin sert ışıklarını geçmese de güneşin sıcağını oturma alanına bırakacaktır.

Bu şekilde ki pergolelerin altında yazın çok sıcak zamanlarda oturmak imkansız hale gelecektir ve doğal malzemeler ile yapılmadığı için bahçenizin doğal görünümüne bir katkı sağlamayacaklardır.

Bizim tasarladığımız Hasır pergoleler ise tamamen doğal hasır otları, saz kamışları ve bambu hasır ile yapıldığı için doğa ile iç içe bir görünüm sağlayacak. Kullandığımız doğal malzemeleri içleri boş bir boru gibi de düşünebilirsiniz.

Bu sayede en sıcak havalarda dahi oturma alanlarında daha ferah hissetmenizi sağlayacaklardır. En çok tercih edilen doğal pergoleler hasır gölgelik uygulamaları ve ürünleridir.

En Popüler Doğal Pergole Hangi Malzemedir?

Hasır Pergole hasır dekorasyon, bambu dekorasyon ve saz dekorasyon ile yapılmaktadır.

Turizm işletmelerinin en çok tercih ettiği pergole çatı kaplama hizmetimiz saz dekorasyonlardır. Kirpi çatı tekniği ile yaptığımız bu pergole çatıları hem çok egzotik bir görünümde hem de çok iyi bir ısı yalıtımı görevi görmektedir.


Bodrum Pergole Yapımı

Bodrum Tente Branda – Eskici Tente Branda – Tente Branda – Bodrum Yat Tekne koltuk Eskici Tente Branda Bodrum Döşeme, Mafsallı Tente, Branda, Körüklü Tente,

Ofisimiz Bodrum Migros Karşısında, Atölyemiz İçmeler ’de faaliyettedir.

Adres: Yeniköy, Turgutreis Cad. 236/B, 48400 Bodrum / Muğla


Konyalılar Ahşap Bodrum Marangoz Atölyesi

Milas Bodrum Karayolu Üzeri Boğaziçi Köyü Yol Ayrımı
Tuzla Mah. No:53 Güvercinlik / Bodrum
Mehmet Ali ERDEM


Bodrum Pergole, Ahşap Pergole Bodrum, Ahşap Pergole

İnönü Cad. No:194/B Gökçebel Yalıkavak Bodrum Muğla


Bodrum Ada Ahşap

Adres: Müskebi Mahallesi
Kapuz Caddesi No 13 D Blok
Ortakent / Bodrum

Pergole ile ilgili Sorulan Sorular


Ahşap pergole nedir?

Pergola, açıklıkların yatay, bükümlü ve çatı şeklinde kapatılarak gölgelik alan oluşturmak amacıyla yapılan tentedir. Pergolanın bir başka tanımı ise belirli bir hat boyunca yanlarına sütün veya direkler dikilmek suretiyle sarmaşık bitkilerle donatılmış gölgeli yürüyüş yolu veya geçit olarak yapılır.


Pergole hangi ağaçtan yapılır?

Ahşap pergole yapımı ile ilgili görsel sonucu
Pergola için en uygun ağaç türü karaçamdır. Yerine göre Rus çamı da kullanılmaktadır. En kaliteli ve en iyisini yaptırmak isterseniz de tik ağacı tavsiye edilmektedir.


Pergolenin metrekaresi ne kadar?

Tente Fiyatları 2022 Güncel Tente M2 Fiyat Listesi

Tüm alanlara şıklık katan pergola sistemlerinde 10 m2 altı tasarımlarda fiyat; 24.000 TL’dir. 10 m2 ve 25 m2 arasında dizayn edilen pergola sistemleri, 2022 güncel tente fiyatları ile; 20.000 TL üzerinde sunuluyor. Daha geniş alanlarda ise 25 metrekare üzeri fiyatlar, M2’si 1250 TL olarak belirleniyor..


Pergola duvara nasıl monte edilir?

Pergola lambrilerin her iki tarafını aluminyum F profil ile (profilin uzun tarafı üste bakacak şekilde) monte edin. Pergola lambrilerin ön yüzünü aluminyum F profil ile (profilin uzun tarafı alta bakacak şekilde) monte edin. Son sırada, kalan mesafeye göre keserek kapama işlemini tamamlayın.


Pergole mi pergola mi?

Pergole İlk Hangi Ülkede Yaygınlaştı? İtalya’da pergola yapımının yayılması ve onlarında ‘pergule’ olarak telaffuz etmesi tüm dünyaya bu kelimenin pergola ve pergule olarak hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamıştır.


Pergola hangi malzemeden yapılır?

Hızlı bir cevap ararsanız, bir pergola, genellikle kompozit, ahşap veya metalden yapılmış özel bir dış mekan çerçeve yapısıdır. Son zamanlarda peyzajlarda sıklıkla karşımıza çıkan bu yapı, bir çatı veya kemerle kaplı direklere dayanıyor ve asmaları desteklemesi öngörülüyor.


Pergole hesabı nasıl yapılır?

Yinede Pergole fiyatı nasıl hesaplanır diye öğrenmek isterseniz yapılacak alanı bir metre yardımı ile enini ve boyu ölçmeniz gerekmektedir. Daha sonra elde ettiğimiz sonuçları çarparak toplam kapladığı alan bulunur.


Açılır kapanır tente yasak mı?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde, pergola ve benzerlerinin ruhsata tabi olmadığı düzenlenmiş ve yargı kararlarında da yönetmelikteki tanımına uygun inşa edilen sundurma ve pergola benzeri imalatların ruhsat gerektirmediği kabul edilmiştir.


Terasa pergole yapmak yasak mı?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde, pergola ve benzerlerinin ruhsata tabi olmadığı düzenlenmiş ve yargı kararlarında da yönetmelikteki tanımına uygun inşa edilen sundurma ve pergola benzeri imalatların ruhsat gerektirmediği kabul edilmiştir.


Pergole neye denir?

Pergola, (İtalyanca: Pergola) belirli bir hat boyunca yanlarına sütün ya da direkler dikilerek sarmaşık bitkilerle donatılmış gölgeli yürüyüş yolu ya da geçittir. Sözcüğün kökeni, Latincede saçak, su yolu anlamına gelen pergula ifadesine dayanmaktadır.


Pergule ayağı ne işe yarar?

Pergule ayağı, tüm zeminlerde kullanılması ve mobilya çeşitleriyle uyum içinde olması nedeniyle size kolaylık sağlayan bir mobilya aksesuarıdır. Hammaddesi metal, pirinç olan pergule ayaklarının kullanım alanları ise oldukça zengin. Bahçe, kamelya, tente ve çatı gibi alanlarda sık kullanılır.


Pergola için izin gerekli mi?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde, pergola ve benzerlerinin ruhsata tabi olmadığı düzenlenmiş ve yargı kararlarında da yönetmelikteki tanımına uygun inşa edilen sundurma ve pergola benzeri imalatların ruhsat gerektirmediği kabul edilmiştir. Ahşap Pergole Çardak Bahçe Gölgelik Kamelya


Yapım Süresi ve Teslimat

100 M2 Pergole Teslimat süresi yaklaşık 15 iş günüdür. (İşe başlangıç tarihinden itibaren)


Ücret ve Ödeme Şekli, pergole bodrum muğla, bodrum ahşap pergola, bodrum pergole ve otomatik kepenklerin, bodrum pergole sistemlerinin

Metrekare fiyatı: 350.00 TL-1400.00 TL arasıdır. Toplam ücretin %50’si Kapora alınır kalanı iş bitiminde ödenir.


BODRUM

SON YAZILAR