30 C
Bodrum
Salı, Temmuz 23, 2024

Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum Günübirlik Tekne Turları
Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum Günübirlik Tekne Turları Bodrum yarımadasının yaklaşık 650 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi boyunca sıralanmış muhteşem koylar, tekne ile deniz turu sevenler için muhteşem fırsatlar sunmakta. Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum yarımadası boyunca muhteşem koylara düzenlenen günübirlik tekne turları ile güzel bir Bodrum tatil günü geçirebilirsiniz. Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum tekne turları arasında en popüler olanlar;

Bodrum Her Şey Dahil Tekne Turu,
Gümbet Tekne Turu,
Orak Adası Tekne Turu,
Bodrum Korsan Tekne Turu,
Bodrum Köpük Partili Tekne Turu,
Balık Tutma Turu.

Bodrum Tekne Turları Genel Bilgi

Bodrum’da tekne turu denildiğinde farklı alternatiflerin olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bazı tekneler meze, öğle yemeği ve sınırsız içecek ile her şey dahil konseptinde hizmet sunarken, bazı tekneler ise sadece öğle yemeği veriyor.

Bazı tekne turlarında köpük partisi gibi eğlence programları düzenlenirken, bazılarında ise daha sakin bir ortamda teknede deniz sefası şeklinde oluyor.

Ayrıca Bodrum yarımadası çok geniş bir alana yayılmış durumda olduğundan ve çok sayıda tatil beldesini barındırdığından, her yerde tekne turu imkanı bulunmuyor.

Bununla birlikte karışık gruplar arasında katılabileceğiniz tekne turları ile birlikte, bazı beldelerde özel tekne turları düzenleniyor.

Aşağıda Bodrum’da tekne turu çeşitleri ve tekne turuna katılabileceğiniz lokasyonlar hakkında detaylı bilgi bulabilir, tekne turuna özel detay sayfalarımızdan ayrıntılı bilgi edinebilir ve güvenilir acenteler vasıtasıyla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bodrum’da Tekne Turu Nereden Kalkıyor?

Bodrum’da tekne turları genellikle sezonda yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu belli başlı az sayıda yerden yapılıyor.

Bunlar arasında en yoğun ve popüler olanı, Bodrum merkezinde, Halikarnas limanı iskelesinden yapılan ve Bodrum Tekne Turu olarak adlandırılan günübirlik tekne turu. Ayrıca Orak Adası Tekne Turu da yine popüler.

Bodrum Günübirlik Tekne Turları
Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum’da tekne turu yapılan ikinci popüler yer ise Gümbet tatil beldesi. Gümbet Tekne Turu olarak geçiyor.

Bodrum ve Gümbet Tekne turuna ilave olarak, daha eğlenceli ve temalı tekne turu isteyenler için ise Bodrum merkezinden kalkan Bodrum Korsan Tekne Turu, Gümbet‘ten kalkan Bodrum Köpük Partili Tekne Turu (Party Boat) ve Balık Tutma Turu var.

Bunların dışında da diğer popüler tatil beldelerinden Yalıkavak ve Turgutreis‘te de tekne turları düzenleniyor ancak buralardaki turlar özel tekne turu statüsünde olduğundan tekneyi kiralamak durumundasınız. Arkadaş grubu ve ailecek tekne turu isteyenler için uygun diyebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz lokasyonlara yakın bir yerde tatil yapmayanlar veya yazlıkçılar için tekne turu düzenleyen acenteler, otelden/yazlıktan alma ve tur bitiminde geri bırakma hizmeti veriyorlar.

Bodrum’da Tekne Turu Fiyatları

Bodrum’da tekne turu fiyatları, verilen hizmet, tekne turu güzergahı ve süre ile birlikte yoğun sezon (bayram tatili vb.) durumuna göre farklılık gösterebiliyor.

Normal bir yaz sezonunda Bodrum tekne turu fiyatı kişi başı 250-600 TL civarında değişiyor.

Nasıl Bir Deneyim?

Bodrum’da günübirlik tekne turları genellikle sabah saat 10.00-11.00 gibi başlıyor ve akşam 18.00-19.00 gibi bitiyor.

Genellikle Bodrum merkez ve Gümbet çıkışlı yapılıyor, ancak diğer tatil beldelerindeki otellerde konaklayan tatilciler için çift yön ücretsiz transfer hizmeti sunuluyor.

Bodrum Günübirlik Tekne Turları
Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Tekne turu boyunca tatilciler güzel koyların keyfini sürüyor, verilen molalarda denize girebiliyor.

Bodrum’da tekne turları için yemekli veya her şey dahil seçenekleri ile çeşitli rotalar mevcut.

En çok tercih edilen tekne turlarında Karaada, Kleopatra Sıcak Su Mağarası, Akvaryum Koyu’nda yüzme, Meteor Çukuru, Poyraz Koyu ve Tavşan Burnu rotası takip ediliyor. Tekne turu süresince yemek ve yüzme molaları veriliyor.


Sıkça Sorulan Sorular


Bodrum’un en popüler 3 tekne turu hangileri?

Bodrum merkezi Halikarnas iskelesinden kalkan Bodrum Her Şey Dahil Tekne Turu, Bodrum merkezin hemen yanı başındaki Gümbet beldesinden kalkan Gümbet Tekne Turu ve yine Gümbet’ten kalkan Orak Adası Tekne Turu, Bodrum çıkışlı günübirlik tekne turları arasında en çok tercih edilenler arasında başta geliyor.

Bodrum çıkışlı tekne turlarının tipik programı nasıl?

Tipik tekne turlarında Bodrum ve çevresindeki güzel koylar ve plajlar ziyaret ediliyor, gün boyu güneşlenme, yüzme, denizi tadını çıkarma, müzik eşliğinde eğlence imkanı buluyorsunuz. Bazı turlarda meze, öğle yemeği ve sınırsız içecek ile her şey dahil konseptinde hizmet verilirken, bazılarında ise yalnızca öğle yemeği sunuluyor. Yine bazı tekne turlarında ise köpük partisi gibi eğlence programları düzenleniyor.

Bodrum Günübirlik Tekne Turları
Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Bodrum limanında kalkan tekne turlarında genellikle Karaada Sıcak Su Mağarası, Akvaryum Poyraz Koyu, Kumluk, Kızılburun ve Tavşan Burnu gibi yerler ziyaret ediliyor. Gümbet çıkışlı tekne turlarında ise Adaboğazı, Tavşan Adası, Deve Plajı, Akvaryum Koyu ve Bayanlar Koyu gibi yerler ziyaret ediliyor.

Tekneler nereden kalkıyor?

Bodrum’da günübirlik tekne turu tekneleri genellikle Bodrum merkezindeki Halikarnas limanından ve yine Bodrum’un hemen yanı başındaki popüler tatil beldesi Gümbet limanındaki iskeleden kalkıyor. Bunun dışında Yalıkavak ve Turgutreis beldelerinden de özel kiraladığınız tekne ile turlar yapılıyor.

Bodrum günübirlik tekne turu fiyatı nedir?

Tekne turu fiyatları rota, verilen hizmet ve sezona göre değişiklik gösteriyor. Bodrum merkez ve Gümbet çıkışlı her şey dahil konseptinde sunulan tipik günübirlik tekne turu fiyatı kişi başı yaklaşık 250-600 TL arasında bir rakam tutuyor.

Tekne turu ne kadar sürüyor?

Bodrum merkez ve Gümbet çıkışlı tipik günübirlik tekne turu genellikle sabah saat 11:00 gibi başlıyor ve akşam üzeri 17:30 gibi tamamlanıyor.


Bodrum Popüler Tekne Turları


Özel Tekne Kiralama

Bodrum’a gelen veya Bodrum’da tatil yapmak isteyenler için özel tekne turları, Bodrum’un standart tekne turlarının aksine kendine özel rotası, kalabalık gruplardan uzak olması, malum salgın durumu sebebiyle sosyal mesafeye dikkat etmek isteyenler için özellikle bu yıl oldukça revaçta.


Bodrum Korsan Tekne Turu (Pirate Boat)

Özel tekne turu için genellikle 12 kişilik size özel teknelerden 45-50 kişilik gulet, yelkenli veya katamaran gibi teknelere kadar çok sayıda alternatif bulunuyor. Bodrum’da özel tekne kiralamak oldukça kolay.

İster günlük, ister konaklamalı 3 ila 4 günlük veya haftalık olarak özel tekne kiralama imkanı mevcut.

Tatilciler genellikle en az 3 gece 4 günlük tekne turlarını tercih ediyor.

Daha uzun tatil imkanı bulunanlar ise genellikle bir haftalık tekne turlarını tercih ediyorlar.


Gümbet Tekne Turu

Bodrum tekne turları arasında popüler olanlardan birisi olan Gümbet Tekne Turu tekneleri, Gümbet tatil merkezinin limanındaki iskeleden kalkıyor. Özellikle Gümbet‘te tatil yapanlar için çok zahmetsiz ve ideal bir günlük tur. Her sabah saat 10:30’da başlıyor ve akşam üzeri saat 16:30 civarına kadar sürüyor. Tekneler genellikle 2 katlı ve yaklaşık 100 kişi civarında bir kapasiteye sahip tekneler.

Bodrum merkezinden yapılan Bodrum Tekne Turu‘na katılmış olsanız bile, rotasının tamamen farklı olmasından dolayı vaktiniz olduğu taktirde Gümbet Tekne Turu’na da bir gün ayırarak katılmanızı tavsiye ederiz.


Her Şey Dahil Bodrum Tekne Turu

Bodrum’un en popüler tekne turu olan günübirlik her şey dahil tekne turu tekneleri Bodrum merkezinden, Halikarnas limanı iskelesinden kalkıyor. Her sabah saat 11:00’de başlıyor ve akşam üzeri saat 17:30 civarına kadar sürüyor.

Tekneler genellikle 2 katlı ve yaklaşık 70 kişi civarında bir kapasiteye sahip tekneler.


Orak Adası Tekne Turu

Bodrum’un Maldivleri olarak bilinen ve eşsiz güzellikteki bir doğa harikası olan Orak Adası’nı tekne ile ziyaret ediyor, tur süresince bol bol yüzüp güneşleniyorsunuz. Bodrum merkezinden, Halikarnas limanı iskelesinden kalkıyor. Her sabah saat 11:00’de başlıyor ve akşam üzeri saat 18:00 civarına kadar sürüyor. Tekneler genellikle 2 katlı ve yaklaşık 50 kişi civarında bir kapasiteye sahip tekneler.


Bodrum Köpük Partili Tekne Turu (Party Boat)

Bodrum yarımadasının mavi turkuaz sularında hem güzel bir deniz sefası geçirmek hem de müzik, dans ve köpük partisi ile eğlenmek isteyenler için, party boat olarak da adlandırılan köpük partili tekne turlarına da katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Gümbet tatil merkezinin limanındaki iskeleden kalkıyor.

Bodrum Günübirlik Tekne Turları
Bodrum Günübirlik Tekne Turları

Her sabah saat 10:00’da başlıyor ve akşam üzeri saat 17:00 civarına kadar sürüyor. Tekneler genellikle 2 katlı ve yaklaşık 150 kişi civarında bir kapasiteye sahip korsan temalı tekneler. DJ eşliğinde müzik, dans ve köpük partisi var.


Bodrum Korsan Tekne Turu (Pirate Boat)

Eğlenceli bir tekne turu aktivitesi isteyenler için tercih edilen Bodrum Korsan Tekne Turu tekneleri, Bodrum merkezinden, Halikarnas limanı iskelesinden kalkıyor.

Bodrum Korsan Tekne Turu (Pirate Boat)
Bodrum Korsan Tekne Turu (Pirate Boat)

Her sabah saat 11:00’da başlıyor ve akşam üzeri saat 17:00 civarına kadar sürüyor. Tekneler genellikle 2 katlı ve yaklaşık 80 kişi civarında bir kapasiteye sahip korsan temalı tekneler.

Bodrum Günlük Tekne Turları
Bodrum Günlük Tekne Turları

DJ eşliğinde müzik, dans ve köpük partisi var.


Bodrum Balık Tutma Turu

Bodrum tatilinizi otelinizde veya yazlığınızda rutin bir gün olarak geçirmek yerine denizde farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için tekne ile Bodrum açıklarında tekne ile balık tutma ve balık avlama turu oldukça keyifli ve güzel bir aktivite. Aynı zamanda çocuklu aileler için de son derece eğlenceli ve zevkli bir alternatif.


BODRUM

SON YAZILAR