14 C
Bodrum
Çarşamba, Aralık 6, 2023

Salmakis Yatçılık

Salmakis Yatçılık

Salmakis Yatçılık Türkiye, Hırvatistan ve Yunanistan Yat Turları. Faaliyetlerini 1980 senesinden beri sürdüren Salmakis Yatçılık’ın uzmanlık alanı geleneksel Türk guletleri ile yapılan Mavi Yolculuk ‘tur.

Merkezi Bodrum – Türkiye’de bulunan şirketimiz Ege ve Akdeniz’in Türkiye sahillerine, Yunan adalarına ve en son olarak Hırvatistan sahillerine de turlar düzenlemektedir.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Tekne seçeneklerimiz arasında klimalı lüks guletler bulunmakta, en iyinin peşinde olanlar için ise de-lüks mega yatlarımızı sunmaktayız.

Kendi gulet charter filomuzdaki bize ait on tekneyi ilerleyen sayfalarda görebilirsiniz.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Salmakis Yatçılık Turizm Bakanlığından 4785 sicil numarası ile belgeli A grubu seyahat acentası Salmakis Yatçılığın düzenlediği turların planlamasından, tekneye veda sahnesine kadar her aşamasında acentamızın size gösterdiği özeni hissedeceksiniz.

Gulet sektöründe geride bıraktığımız 30 senelik deneyim ve özen yaşam boyu unutamayacağınız bir tatilin garantisidir.

Türkiye Yat Kiralama Turları

Türkiye dünya üzerindeki en muhteşem ve ilginç ülkelerden biridir – sadece denizlerinin büyüleyici Akdeniz güzelliği ile birleşen kültürel mirası bile sularında yelken açmak için yeterli bir nedendir. Dört tarafı denizlerle çevrili bu olağanüstü ülke bir denizcinin isteyebileceği her şeye sahiptir. Türkiye’nin herhangi bir sahil kentinden tekne kiralayarak yapacağınız tatil muhtemelen şimdiye dek aldığınız en akıllıca kararlardan biri olacaktır. Türkiye, sahip olduğu yedi bin kilometre uzunluğundaki sahil şeridi sayesinde dünyadaki en cazip deniz turizmi merkezlerinden biridir.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Bu deniz turizmi merkezini bu denli özel kılan diğer nedenler de mükemmel seyir şartları, sayısız saklı koylar ve bir ömür boyu keşfetmeye yetecek kadar zengin kültürüdür. Türkiye’nin sahil şeridi eşsiz coğrafi konumu sayesinde Doğu ve Batı kültürlerinin dikkate değer bir bileşeni olarak geleneksel ahşap yatlar veya lüks VIP yatlar ile keşfedilmeyi beklemektedir.

Türkiye’deki teknelerimiz

Salmakis Yatçılık özel tasarımlı el yapımı guletleri hem çağdaş gezginler için çekiciliğinden ödün vermeksizin her türlü konforu sağlamakta, hem de geleneksel Türk guletleri ile çağdaş lüks guletlerin özelliklerini birlikte barındırmaktadır. Her tekne Bodrum / Türkiye’deki kendi tersanemiz Neta Marine’de el ile yapılmakta, yapım süresi yaklaşık bir seneyi bulmaktadır. Bu guletler yerel çam ve dut ağacı kullanan ustalar tarafından imal edilmektedir. Guletlerimizin tasarımı maun ve tik ağaçlarının en ince işçiliğini sergileyerek, özellikleri sayesinde Türkiye’deki tatilinizin yaşamınızdaki en anımsamaya değer tatil olmasını sağlayacaktır. Tüm yatlarımızda, sadece geceleri daha rahat uyuyabilmek için değil, keyifli öğlen uykuları için de klima vardır.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Her teknede 220 Volt elektrik prizleri de da bulunmaktadır. Tümüyle maundan imal edilmiş geniş salonlarda internet, TV ve stereo müzik sistemi standarttır. Her kamaranın içerisinde kendi duşu ve tuvaleti vardır. Kısacası, guletlerimizde müşterilerimizin rahat etmesini sağlayacak her türlü çağdaş sistem mevcuttur. Her guletimiz tam donanımlı yelkenlere sahiptir. Motoru kapatarak tüm yelkenlerini açmış bir guletin rüzgârın fısıltısıyla ilerlemesinin keyfini ve güvertede oturup Ege ve Akdeniz’in tadını çıkartmaktan daha rahatlatıcı bir şey yoktur.

Türkiye’de Yat Kiralama

Mavi Yolculuk Batı Türkiye sahillerinin olağanüstü güzellikteki tarihini keşfedebileceğiniz romantik bir maceradır. Seçtiğimiz seyir sahası ören yerleri, tarihi kentler ve eşsiz kaya mezarları açısından son derece zengindir. Hedefimiz size ve ailenize bu müthiş deneyimi yaşatırken, aynı zamanda denizin doğa harikası mavi ve yeşil tonlarında gezinen nefes kesici güzelliğini de izletebilmektir.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Batan güneş çepeçevre yükselen dağların arasından usulca alçalarak altına boyanmış denizde yitip gider. Yeşil doğa tarafından çepeçevre kuşatılmış mavi denizleri yaşayabilmek yaşayabileceğiniz deneyimlerin en paha biçilmezlerindendir. Kristal saydamlıktaki sahil şeridi yüzmek, su sporlarının keyfini çıkartmak ve büyüleyici deniz dünyasını keşfetmek için idealdir. Sayısız saklı koy, ıssız bükler, güneşle yıkanmış kumsallar ve sakin köyler bu olağanüstü tatil macerasının eşsiz bileşenlerindendir.

Bodrum

Bodrum, Türkiye’nin Güney Batı Ege sahilinde yer alan Muğla iline bağlı bir sahil kasabasıdır. Yarımadandın güneyinde yer alan Bodrum Gökova körfezinin girişindedir. Geçmişte Karya’lı Halikarnas olarak anılan Bodrum Dünyanın yedi harikasından biri olan Mozolesi ile ünlüydü. Sualtı Arkeoloji müzesini barındıran Bodrum Kalesi de çok önemli bir tarihi noktadır. Burada aynı zamanda tüm yıl boyunca festivaller de düzenlenmektedir. Bodrum Kalesi 15. Yüzyılda Saint Jean şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Liman ve marinaya hâkim kale kiralık tekne ile yapılan bir gezide muhakkak gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Bodrum civarında yapılan tekne gezilerinde muhteşem kumsallar ve büyüleyici görüntüler keşfedebilirsiniz. Tatil için bir tekne kiralamak istiyorsanız, Bodrum civarını, kenti ve muhteşem güzelliklerini keşfetmeyi atlamayınız.

Göcek

Bir Göcek teknesi ile Mavi Yolculuğa çıktığınızda, çam ağaçları ile bezenmiş dağlar, ören yerleri ve sakin koyların tadını çıkartarak Türkiye’nin türkuaz sahillerini kendi temponuzda keşfedebilirsiniz. Yürüyüş yapmaya uygun kıyı şeridinin üzerindeki çağdaş kafelerde soğuk içeceğinizi yudumlayabilir, gelip geçeni izleyebilirsiniz. Göcek’in konumu Fethiye körfezinin adalarını keşfetmek, korunaklı koylar arasında kısa seyirli muhteşem bir turun keyfini çıkartmak ve yerel konukseverliğin tadına varmak için idealdir.

Hırvatistan Yat Kiralama Turları

Bir Akdeniz ülkesi olan güzel Hırvatistan binlerce adası, kristal saydamlığındaki denizi ve birkaç bin yıla uzanan mimari mirası ile dünya üzerindeki en mükemmel mavi yolculuk rotalarından biridir. Bu mavi yolculuk güzergâhı hem ıssız koylarda demir atarak dinlenmek isteyen gezginlere, hem de çağdaş limanların hareketliliğini yaşamak isteyen ziyaretçilere mükemmel bir fırsat yelpazesi sunmaktadır.

Hırvatistan’daki teknelerimiz

2001 yılında Sibernik / Hırvatistan’da açılmış olan şubemiz hem geleneksel ahşap guletler, hem de VIP lüks guletlerle güzel Adriyatik sahillerinde yapılan mavi yolculuklar alanında uzmanlaşmıştır.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Teknelerimiz Split havaalanına 50, Zadar havaalanına veya feribotuna ise 40 dakika uzaklıktaki küçük Sibernik kentinin limanında bağlıdır. Buradan Dalmaçya adalarına geleneksel ahşap guletlerimiz ve VIP lüks guletlerimizle haftalık özel turlar düzenlemekteyiz. Sizi, aralarında Zlarin, Kaprije, Žirje, Kornati, Dugiotok, Brac, Hvar, Korcula, Vis, Lastovo ve Mljet’in de bulunduğu adalar zincirine davet ediyoruz.

Hırvatistan’da sizi duru mavi bir deniz, sakin koylar, el değmemiş doğal çevre ve en önemlisi sınırsız sessizlik karşılayacaktır. Adaların bu pastoral ortamı rahatlama ve dinlenme peşindeki ziyaretçileri Rönesans devrinden beri cezbetmiştir.

Hırvatistan’da Yat Kiralama

Hırvatistan yat kiralama herkesin ömründe en az bir kez yaşaması gereken bir deneyimdir. Adriyatik sahillerinin sayısız koyları ile sadece tekneyle ulaşılabilen kumsalları Hırvatistan’daki Mavi Yolculuğunuz için geçerli sayısız nedenlerden sadece ikisidir.

Salmakis Yatçılık Bodrum
Salmakis Yatçılık Bodrum

Hırvatistan guletler ile yapılan tekne turları için mükemmel bir ülkedir. Hırvatistan’ın sahil şeridi size tekenizle demirleyebileceğiniz sayısız liman ve ada seçenekleri, ıssız kumsallar ve türkuaz denizlerinde yüzebileceğiniz sakin koylar sunmaktadır. Hırvatistan’daki binden fazla adanın arasında Hvar, Brac, Visand ve Korcula en popüler olanlarıdır.

Hırvatistan’da tekne tatili ve gezisi yapmak için en uygun zaman Nisan ayı sonunda başlar ve Ekim ayına dek sürer. Hırvatistan’da turistik sezonun en yüksek hava sıcaklığı 36 – 38 dereceler ile Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanır.

Hırvatistan Alper’in doğu ucundan başlayarak doğuda Tuna nehrinin Panonya kanalı kıyısı kumsallarına kadar uzanır. Merkezinde Dinara sıradağları, güneyinde ise Adriyatik sahilleri yer almaktadır.

Sibenik

Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki en eski yerleşimi olan Sibenik Adriyatik Denizine olan doğu kıyı şeridinin orta kısmında yer alan doğal ve korunaklı bir limandır. Aynı zamanda güzel Krka nehri de buradan denize dökülür. Liman St. Antewith kanalından açık denize bağlanır.

Dubrovnik

Güzel Adriyatik Denizinin kıyısında , Hırvatistan’ın güney ucunda yer alan muhteşem Dubrovnik liman kentinin takma adı “Adriyatik’in İncisi”dir. Avrupa’nın en güzel kentlerinden biri olan Dubrovnik tarihsel açıdan da ülkenin yıldızıdır. Ortaçağda denizlerde hakimiyeti elde etmiş, bu gücü yavaş yavaş kültürel ve bilimsel bir merkeze dönüştürmesini de bilmiştir. Dubrovnik yüksek surlarla çevrili merkezi ve kiremit çatılı evleri ile de ünlüdür.

Split

Split Roma İmparatorlarından Diocletianus’un kurduğu Roma Palasının etrafında kurulu, Adriyatik Denizi kıyısında bir koy ve liman kentidir. En büyük Dalmaçya kenti olan Split Hırvatistan’ın da ikinci büyük kentidir. Merkezi bir yarımada ve çevresinin üzerine yayılmıştır. Bu büyük alan üzerinde sahil kasabaları da önemli bir yer kaplamaktadır. Bölgeler arası bir ulaşım merkezi olan Split üzerinden birçok Adriyatik Adasına, Apenin Yarımadasına ve sevilen turistik merkezlere ulaşabilirsiniz.

Salmakis Yatçılık Türkiye, Hırvatistan ve Yunanistan Yat Turları

Salmakis Yatçılık
Salmakis Yatçılık

İletişim Bilgileri
Kumbahçe Mah. İçmeler Caddesi No:28/1 Bodrum – Muğla TURKEY

Tel: + 90 252 316 27 38 – 28 77 – 65 09
GSM: + 90 532 731 78 04
Fax: +90 252 316 27 37

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR