27.6 C
Bodrum
Perşembe, Temmuz 25, 2024

Ağanlar Yat

Ağanlar Yat

Ağanlar Yat, 34.000 m2’lık şirkete ait alanda her türlü yat inşası, bakım ve onarım hizmeti vermektedir. 62 m’ye kadar 4 adet yatı aynı zamanda 4 farklı kapalı hangarda konaklatabilmekte ve her sene açık alanda 500’e yakın yat operasyonu yapmaktadır.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

Tüm yeni imalat veya bakım / onarım operasyonlarımız uluslararası klas firmaları ve bayrak devleti sörveyleri (Lloyds Register, ABS, RINA, BV, DNC, GL, USCG, MCA, vb.) tarafından kontrol edilip onay görür. Dizayn ofisimizde deneyimli gemi inşa mühendisleri, iç mimarlar, yat tasarımcıları ve proje yöneticileri tam zamanlı hizmet vermektedirler.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

Kasım 2010′ da hizmete giren; 450 tonluk, Türkiye’ nin ve Doğu Akdeniz’ in en büyük TraveLiftimizle Türkiye’ de çekek hizmetinde yeni bir dönemin kapısını araladık. 450 ton TraveLiftin yanında 100 ton ve 40 ton liftlerimizle 11,5 m genişliğe kadar olan tüm yatlara en uygun çekek hizmeti veriyoruz.

Yatınızın gerek duyabileceği tüm tecrübeyi projeye akıtmakla kalmaz, aynı zamanda dünyanın lider üretici, yedek parça temin eden firmaları, danışmanlık, tasarım ve planlama şirketleri ile birlikte gerektiğinde onlarında yakın işbirliğini alarak, 120 kişilik uzman ekibiyle müşterilerine hizmet verir. Kendi bünyesinde olan yedek parça marketi, mobilya, makina ve paslanmaz atölyeleri, uzman mekanik ve elektrik ekipleriyle küçük büyük her projeye aynı önemi veren şirketimiz, bu alanda yörenin en büyük noktalarından birisidir. Ağanlar Tersanesi A.Ş. yat endüstrisine devamlı yatırım yaparak yeni teknikler ve hizmetler gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

Gücümüz yat endüstrisinde 50 yılı devirmiş sağlam tecrübemizden geliyor. Yatınızın imalatına veya bakımına başlandığı günden teslimata kadar Ağanlar Tecrübesi’ nin hep yanınızda olacağını temin ediyoruz ve yatınızın yüksek güvenlik ve kalite standartlarında size teslim edileceğinin garantisini veriyoruz.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

Ağanlar, 1961 yılında Erol Ağan tarafından kurulmuş olup, günümüzde Erol Ağan’ın oğulları; Mazlum, Fatih, Cem ve Erdem Ağan tarafından yönetilmektedir. Akdeniz kıyılarının en gözde tatil kenti Bodrum’un, İçmeler Mevkii’nde bulunan Ağanlar Tersanesi her tür yat tasarım, mühendislik, tamir ve bakım ile konaklama hizmetlerinin tamamının verilebildiği bir yer olup özellikle Ahşap Bodrum Guleti imalatında rakipsiz bir üne sahiptir.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

Ağanlar Tersanesi A.Ş. yat sahiplerine 50 yılı aşkın tecrübesiyle her tür ve her ebatta tekne projelerinde anahtar teslim hizmet sunmaktadır. Ağanlar Tersanesi’nde vizyon ”Siz hayal edin, biz hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim” olduğundan; en yüksek standartlarda ISO belgemiz ve kalite anlayışımız ile giderek önemi artan bu sektörü büyütmek şirketimizin en önemli hedeflerinden
biridir.

Gulet tasarlamak hiç bir zaman kolay bir iş olmamıştır. İşe kendini adamak, çok çalışmak, ve titizlik ister. Çünkü yapılacak tekne yenilmezliği ve güzelliği ile ünlenmiş “Bodrum Tipi Gulettir.” Tamamen ahşaptan yapılan bu tekneler uzun yıllara dayalı çalışmalar ve derinlemesine incelemeler sonucunda elde edilen meşakkatli bir bilgi kümesinin eseridir. Namı meşhur Akdeniz dalgalarının gücüne, sert rüzgarlara dayanmalı aynı zamanda insana kendini evinde hissettiren bir rahatlık içinde yeterince rahat ve geniş olmalı, işçiliği insanı çekerken bir gün batımı bir kuğu misali süzülerek ilerlemelidir.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

İşte Erol Ağan böylesi dayanıklı, lüks ve konforlu guletlerin mimarı ve yaratıcısıdır. Sorsalar Türkiye yat ve tekne imalat sektöründe kim kimdir; gerçek bir tekne imalatçısı, yenilikçi ve sektöre kattıkları saymakla bitmez Erol Ağan akla ilk gelen isimler arasında olacaktır. 1936 yılında Bodrum’da doğan Erol Ağan olağan üstü iş geçmişi ve uluslararası tanınmışlığıyla hem gulet tasarımı ve hem de yapımı konusunda artık bulunması oldukça ender ustalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ağanlar Yat Bodrum
Ağanlar Yat Bodrum

Ağanlar Tersanesinin kurucusu, kökenleri deniz ve gulet olan bir aileden gelmektedir. O, atalarının ayak izlerini titizlikle ama daha çok çalışarak ve yaratarak izlemiştir. Bu başarısını kimi zaman ustası Ziya’ya kimi zaman da işine olan derin sevgisinde ve çalışma disiplininde aramak gerekir.

Erol Ağan görevlerini ikinci kuşak Ağanlara başarıyla teslim etmekle birlikte çocuklarından birisi gördüğü tersanesini ziyaret etmekten hiç bir zaman kendisini alamamaktadır. Bugün hala onun her sabah düzenli işe gelişini, o çok sevdiği Türk kahvesini çalışanlarla konuşarak içişini seyreden bizler, şirkete kattığı vizyonun ne kadar sarsılmaz olduğunu bilerek ve hissederek çalışıyoruz.

Çevreye vereceği zararların en az seviyeye indirilmesi ve çevre kirliliği risklerinin kaynağında önlenmesi konusunda başarılı olabilmek için ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardını uygulanıyoruz. Tersanemizde ve marinada kalite yönetimi yanında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını uygulamaktadır.

Ağanlar Yat Çekek Hizmetleri

Ağanlar Marina, karada 34,000m2 lik kara park ve teknik servis alanı üzerinde hizmet vermektedir. 450 ton Travel-Lift ile Ege Bölgesi’nin en yüksek kapasitesine sahiptir. Maximum genişliği 11,5m olan 3 adet çekek havuzumuzda aynı anda rahatlıkla operasyon yapabilme kabiliyetine sahibiz. İstendiği taktirde yatların ihtiyacına uygun depo kiralamaktayız (g4m x d3m x y2m). Yatlarınız çekildikten sonra basınçlı su sitemi ile güvenli şekilde alt yıkaması yapılır. VHF 72 kanalında bize ulaşabilirsiniz.

Ağanlar Yat Bağlama

210m’lik bağlama alanında 100m’ye kadar yat ağırlayabiliyoruz. Çelik kazıklara bağlı zincir sistemi ile bölgenin en güvenli tonoz sistemine sahibiz. Yatlara dalgıç hizmeti, 720 Amper’e kadar elektrik ve arıtılmış suyun haricinde 24 saat WC/Duş ve güvenlik hizmeti eşliğinde ihtiyaçlarınızı konforlu bir şekilde karşılayabilirsiniz. 100 metre yürüme mesafesinde hıdravat ve yat malzemeleri satan mağazaları, ve birçok markaların yetkili servisleri bulabilirsiniz. Marina’nın hemen yakınında 6 adet restoran ve 4 adet market yaz/kış sürekli hizmet

Ağanlar Yat Vinç ve Treyler

• 450 t Travel-Lift
• 100 t Travel-Lift
• 40 t Travel-Lift
• 430 t Treyler
• 40 t Mobil Vinç
• 5 t Forklift (4.5m)

İçmeler mevkii No:40, 48400 Bodrum/Muğla
T: +90 (252) 444 4 808
+90 (252) 313 8 766
E: info@aganlar.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR