19.9 C
Bodrum
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img

Göz Hastalıkları Bodrum Op. Dr. Cenk Kallemoğlu

Göz Hastalıkları Bodrum Op. Dr. Cenk Kallemoğlu 1968 yılında İstanbul da doğdum. İlk ve orta eğitimimi tamamladıktan sonra 1985 yılında girdiğim İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni (Çapa’yı) 1991 yılında bitirdim.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı
Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

1992 yılında Göz ihtisasına başladım. 1997 yılında uzmanlığımı aldım. İstanbul ve Zonguldak’ tan sonra Bodrum Devlet Hastanesinde 20 yıl görev yaptım. 2022 yılında emekli olduktan sonra Bodrum kendi göz kliniğimi açtım ve hastalarıma buradan yardımcı olmaya başladım.

Göz Hastalıkları Bodrum Op. Dr. Cenk Kallemoğlu
Göz Hastalıkları Bodrum Op. Dr. Cenk Kallemoğlu

Okullar / Eğitimler

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa)

Hastalıklar
Katarakt
Glokom
Retina Problemleri
Miyopi
Görme Bozuklukları
astigmatizm
Göz İltihabı
Şaşılık
Göz Ağrısı
Arpacık
Alerjik göz hastalıkları
Göz Kaşıntısı
Göz Kanlanması
Göz Kayması
Göz Hastalıkları
Kırmızı Göz Hastalığı
Göz Altı Morlukları
Göz Altı Torbaları
Baş Ağrıları
Tavuk Karası
Üveit
Hipermetrop
Retina Dekolmanı
Az Görme

Üst göz kapağı ameliyatı kaç günde iyileşir?

Göz kapağı estetiği sonrasında hastanın iyileşme sürecine girmesi gerekir. Bu süreçte hasta kesinlikle bir iş yapmamalı ve dinlenmelidir. Bahsedilen süre ise 7 ila 14 gün aralığındadır.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Bu ameliyat lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve 2 üst göz kapağı için yaklaşık toplam 45 dakika – 1 saat sürer. Ameliyat sonrası ilk günlerde kapaklarda ödem ve morarmalar izlenir. Kapak ödemi ilk 1 hafta içinde tamamen geçerken, morarmalar daha uzun sürebilir. Göz Hastalıkları

Göz kapağı ameliyatı riskli mi?

Merhaba, göz kapağı ameliyatı basit bir operasyonu basit gibi görünsede her ameliyat gibi belli riskleri vardır. Çok nadir olmakla birlikte operasyon sırasında yada sonrasında kanama riski vardır. Ameliyat sırasında kanama sorunu yaşanırsa acil drenaj tedavisi uygulanmaktadır.

Göz kapağı ameliyatı SGK karşılıyor mu?

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatını estetik kaygılar ile yaptırmak isteyen bireylerin ameliyatı, SGK ya da SSK tarafından karşılanmaz. Çünkü istenilen işlem türü tamamen estetik amaçlı talep edilir. Bu durumda özel bir klinik ya da hastaneye ameliyat için başvurulabilir.

Göz kapağı ameliyatı olanlar acıyor mu?

Göz kapağının açık takip edilmesi göz kapağı üzerinde bir pansuman taşımaktan daha konforludur. Ameliyat ağrılı bir ameliyat değildir ve genellikle rutin ağrı kesici kullanımı gerektirmez

Bu ameliyat lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve 2 üst göz kapağı için yaklaşık toplam 45 dakika – 1 saat sürer. Ameliyat sonrası ilk günlerde kapaklarda ödem ve morarmalar izlenir.

Göz kapağı ameliyatında uyutulur mu?

Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti), lokal anestezi altında yapılabileceği gibi, hastanın ve doktorun tercihine bağlı olarak sedasyon (damardan verilen ilaçla uyku hali) ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Göz Hastalıkları

Göz kapağı ameliyatından kaç gün sonra dikiş alınır?

Hastanın hipertansiyonu, diyabeti yoksa, sigara içmiyorsa (sigara içenlerde çok ödem olur, o yüzden mutlaka ameliyattan 1-2 hafta önce sigarayı bırakmakta ve sonrasında içmemekte fayda var) bu hastalarda kalıcı dikiş dediğimiz, 3-5. günde alınması gereken dikişler kullanırız. Göz Hastalıkları Göz Hastalıkları

Göz kapağı ameliyatı göze zarar verir mi?

Göz kapağı ameliyatı göze zarar verir mi? Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi göz kapağı ameliyatında da risk vardır. Fakat göz kapağı ameliyatı sırasında gözlere zarar gelmesi oldukça nadirdir. Göz Hastalıkları

Üst göz kapağı ameliyatı kaç yıl dayanır?

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yıl Dayanır? Bu operasyonun etkisi yaklaşık 10 yıl devam eder.

Alt üst göz kapağı ameliyatı kaç saat sürer?

Lokal anestezi tercih edilir. Hastanın mevcut şikayetlerine göre sadece üst veya alt kapaklar, ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer. Göz Hastalıkları

Şaşılık Tedavisi
Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Germe Göz Hastalıkları
Göz Muayenesi
Göz Tansiyonu Ameliyatı
Göz Çevresi Estetiği (Oküloplasti)
Katarakt Ameliyatı
Kontakt Lens
Miyopi ve hipermetropi kontakt lens tedavisi
Retina Ameliyatı
Retina Hastalıkları Cerrahisi
Yaşa Bağlı Makula Dejeneresansı Tedavileri
Çocuk Göz Muayenesi
Göz Check Up
Göz Altı Dolgusu
Glokom Ameliyatı Göz Hastalıkları
Fakik Göz İçi Lens
Diyabetli hastalarda katarakt cerrahisi
Astigmatik Keratotomi
Kapak Travmaları Ve Rekonstrüksiyonu
Randevu
Göz Hastalıkları Randevusu
Normal Randevu
Preoperatif Değerlendirme
Botoks
Mikrovasküler Oklüzyon
Dikiş
PRP Göz Hastalıkları
Kontrol Randevusu

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Göz kapakları, yaşla beraber bağ dokuda ve ciltte oluşan gevşemenin etkisi ile yer çekimine karşı sarkmaya başlar. Hem üst göz kapaklarında hem de alt göz kapaklarında oluşan bu deformasyon üst göz kapaklarında görme alanı ile ilişkili olduğu için sadece estetik problem olmaktan çıkarak çoğu zaman fonksiyonel problemlere de sebebiyet verir. Bu durumlarda kişide yorgun ve yaşlı bir yüz görünümü oluşur.

Göz kapaklarındaki cilt yapısı vücudun diğer yerlerine oranla daha ince yapılı olduğu için sarkmalar, torbalanmalar ve morluklar daha belirgin hal alır. Üst göz kapağı, bazen tek başına estetik kaygıyla değerlendirilir.

Oysa yapısal ya da yaşın etkisi ile oluşan kaşlardaki düşüklük ve sarkmalar fonksiyonel anlamda da daha detaylı incelemeyi ve değerlendirilmeyi hak eder. Deformasyon durumuna göre sadece ciltte sarkma olabileceği gibi yağ dokularda fazlalık, sarkma ve kaş düşmesiyle beraber ileri seviye deformasyona kadar dereceleri vardır.

Göz kapağı düşmesi alt kapakta da görülebilir

Göz kapağı düşmesi alt göz kapaklarında da olabilirken basit düzeyde morluklar, kırışıklıklardan başlayıp yanak bölgesi sarkmalarıyla birleşen daha ileri deformasyonlarla da karşımıza çıkabilir. Üst göz kapağı estetiği sadece cilt çıkarılması ameliyatından, kaş kaldırma ile birleşen yelpazeye kadar değişiklik gösterir.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Sadece cilt çıkarılması gereken durumlarda lokal anestezi ile işlem yapılabileceği gibi kaş ameliyatı ile birleştirildiği durumlarda genel anesteziye ihtiyaç duyulabilir. İşlem steril şartlarda yapılır ve ortalama her iki üst göz kapağına müdahale edilmesi yaklaşık 45 dakika sürer. Kaş kaldırma ile beraber genel anestezi altında yapıldığında ise ameliyat yaklaşık 1.5 saat sürer.

Göz kapağı estetiği sonrası

Ameliyatın yapıldığı gün taburculuk mümkündür. Dikiş atılarak yapılan bu ameliyattan sonra dikiş yerlerinin üzerine çok ince bantlar yapıştırılmaktadır ve gözler açık kalmaktadır. İlk zamanlar dikiş izi görülmesine karşın bir kaç ay içinde izler kaybolmaktadır. Alt göz kapağı estetiği ile beraber üst göz kapakları ameliyat edilmesi daha genç dinamik ve güzel bir yüz görünümü sağlar. Dört göz kapağının ameliyat edilmesi için genel anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat süresi yaklaşık 1.5 saat sürer ve ameliyat sonunda göz kapaklarına ince bantlarla pansuman yapıldığı için gözler açık bırakılır.

Alt göz kapağı kirpiklerin hemen altından kesilerek yapıldığı için dikiş izleri kalmaz. Ortalama 4-5 gün sonra iyileşme durumuna göre dikişler alınır. Ameliyattan sonra 3 hafta kadar hafif şişlik görülür ve toparlanır. Morluk ise 4-5 gün sonra dikişler alınıncaya kadar sürer. Fakat morluklar ve iz cilt yapısına bağlı olduğu için kişiden kişiye değişebilir.

Ameliyattan sonra daha dinç, daha genç ve dinamik bir göz çevresi ve yüz görüntüsü sağlanan bu ameliyat ile hastalarda memnuniyet verici sonuçlar alınmaktadır.

Göz Hastalıkları Bodrum Op. Dr. Cenk Kallemoğlu

Cenk Kallemoğlu Muayenehanesi Göz Hastalıkları
Türkkuyusu Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi no 59 / B
48400 Muğla, Muğla

TEL : 0252 313 14 20
GSM : 0542 583 68 94

BODRUM

SON YAZILAR