19.9 C
Bodrum
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img

Era Bodrum Yelken Kulübü

Era Bodrum Yelken Kulübü

Türkiye’nin en başarılı yelken kulüplerinden biri haline gelen Era Bodrum Yelken Kulübü’nü kurma fikri 1989 yılında Era Yatçılık’ın Bodrum Kupası Yat Yarışları’nı organize etme kararı ile start almıştır.

Bodrum’un öncü yat – gulet acentalarindan Era Yatcilik 1983’te eski İtalyan Fahri Konsolosu Ömer Aras tarafından kuruldu.

Era Bodrum Yelken Kulübü
Era Bodrum Yelken Kulübü

Kurulusundan beri yatçılığın ve yelkenciliğin gelişmesinde buyuk bir rol oynayan Era; Türkiye’nin ilk ve tek okul gemisi olan STS Bodrum Yelkenli Okul Gemisi,

Yelken Milli Takimi na her yıl sporcu yetiştiren Era Bodrum Yelken Kulübü ve atık geleneksel bir festival haline gelen Bodrum Cup gibi değerleri Bodrum’a katmaktan gurur duyuyor.

Era Bodrum Yelken Kulübü
Era Bodrum Yelken Kulübü

Bodrum Kupası, ERA Bodrum Yelken Kulübü tarafından her yıl düzenlenen bir Ahşap Yelkenli Yat yarışıdır.

ERA YATÇILIK
ERA YATÇILIK

Kupanın esas amacı, Bodrum’un charter filosundaki kaptanlar ve mürettebatın yelken bilgilerini ve yeteneklerini geliştirmektir. Bu yarış aynı zamanda her yıl gezi sezonunun bitişinin kutlamasıdır, normalde ayrı ayrı gezilere çıkan bu charter yatlarının dostça bir ortamda bir araya gelmesini sağlar.

Era Bodrum Yelken Kulübü
Era Bodrum Yelken Kulübü

Gulet kiralama hizmeti veren Era Yatçılık dışında Bofor Kamerun ve Bofor Bahçe Mobilyaları bölümlerini de içinde barındıran ERA Grubu’nun ofisi Kocadon Restaurant’ın avlusu ile bir bütün olan tarihi bir yapının içinde yer aliyor.

Kocadon Ailesi için bin sekiz yüzlü yılların sonunda inşa edilen taş ev, bahçesi ile birlikte 1987’de restore edilip şimdiki haline Kavuşmuş.

ERA YATÇILIK
ERA YATÇILIK

Kulübümüz, turizm hareketinin en yoğun olarak yaşandığı şehirlerden birisinde faaliyet göstermekte olması sebebi ile gençlerin çok küçük yasta zararlı alışkanlıklarla tanışmasının kaçınılmaz olduğu gerçeği ile yola çıkarak onları bilinçlendirmenin ve korumanın yolunun spor ve spor dallarının içerisinde ise yöre gençlerine en uygun olanın yelken olduğu bilinciyle hareket etmektedir.

Türkiye’de charter yapan en başarılı yatları bünyesinde barındıran Era Yatcılık, misafirlerinin güvenilir ve unutulmaz bir tatil geçirmelerini hedefler. Misafirlerinin tatil için ayırdıkları zamanın ne kadar önemli olduğunun bilinci içesinde hareket eder.

Tecrübeli ekibimizle birlikte, gulet kiralama, kabin kiralama, mavi yolculuk için doğru yatın temini, misafirlerin hava alanı transferleri, kumanya ve diğer tüm ihtiyaç duyabilecekleri hizmetleri vermeye her zaman hazırız.

Era Bodrum Yelken Kulübü

Neyzen Tevfik Cad. No :120/2 Bodrum
Telefon : 0 252 316 23 10

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR