Camel Beach

Camel Beach

Bodrum’un Ortakent Yahşi bölgesinin en batısında yer alıyor.

Eski adıyla ‘Kargı Koyu’ olarak bilinen, eskiden beri kumsalda yatan ve atlayan develer sayesinde bu adı almış.

Hatta şimdilerde deve turlarıyla da oldukça adından söz ettiren bir koy haline geldi

Geldiğinizde sizi sanki sonsuzluğa kadar uzanan bir kumsal karşılayacak. Plajın kumlarında, dünya üzerinde çok fazla rastlayamayacağınız zambakları da unutmamak gerek tabi.

Camel Beach

Bodrum’un en güzel plajlarından biri olan, 100 metrelik parkurlarda gerçekleştirdiği deve turları ile yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekiyor.

Deve Plajı

Işıltı denizinin, duru mavi sularında yüzerken sahilinde zambaklara rastlayacağınız eşsiz bir koy.

Diğer önemli özelliği duru denizinin derinliğidir…Popüler olmasının nedenlerinden biriside çocuklu ailelerin, tercih ediyor olmasıdır. 100 metrede derinliği 1.7 metreyi geçmiyor.

Bodrum’dan Turgutreis’e giderken sola doğru tabelaları takip ederek kara yoluyla ulaşılır. Bodrum Ortakent-Yahşi arası 16 km‘lik bir mesafe kat etmeniz gerekiyor.

Deve Plajı, Bodrum‘un Ortakent Yahşi bölgesinin en batısında yer alıyor. Eski adıyla ‘Kargı Koyu’ olarak bilinen bölge, eskiden beri kumsalda yatan ve atlayan develer sayesinde bu adı almıştır.

Sonsuza Uzanan Plajı geldiğinizde sizi sanki sonsuzluğa kadar uzanan bir kumsal karşılayacak. Dünya’da çok az rastlanan bir özelliği vardır bu plajın…Plajın kumlarında, dünya üzerinde çok fazla rastlamayacağınız zambakları görebileceğinizi de söyleyebilirim.

Oldukça sığ bir denizi var.

Yosunsuz, kayasız ve dibi sırf kum olması nedeniyle de, Bodrum’da tercih edilecek plajlarından biri.

Ortakent Yahşi yolu üzerinden Kargı oklarını takip ederek ulaşabileceğiniz gibi, Bodrum Merkez’den tekne ile de ulaşabilirsiniz.

Deve Turları

Bodrum‘un en güzel plajları arasında yer alan sahilinde yürümek istemediğinizde size deve turları ile gezinme imkanı sunuluyor.

Açıkçası yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmesinin nedeni bütün sahilin güzelliğini görebilme isteğinin altında yatıyor.

Işıltı denizinin, duru mavi sularında yüzerken sahilinde zambaklara rastlayacağınız eşsiz bir koy…

Nasıl Gidilir?

Bodrum’dan Turgutreis’e giderken sola doğru tabelaları takip ederek kara yoluyla ulaşılır. Bodrum Ortakent-Yahşi arası 16 km‘lik bir mesafe kat etmeniz gerekiyor.

Konum ( otogar – Deve Plajı ) Bodrum Merkez – Deve Plajı arası uzaklık 16 km olup yol boyunca izleyeceğiniz güzergah bilgisi yukarıdaki haritada sizinle paylaşıyorum.

Bodrum Merkez ve Bodrum dan mesafe zaman olarak yaklaşık 25 dakika sürecektir.

Camel Beach Muğla / Bodrum / Ortakent Yahşi

 

Önceki İçerikPalavra Balık Restaurant
Sonraki İçerikMarina Vista Otel

BODRUM