13 C
Bodrum
Perşembe, Aralık 7, 2023

Bodrumdaki Festivaller

Bodrumdaki Festivaller

Bodrumdaki Festivaller Gerek kendine has özellikleriyle gerekse eğlenceli aktiviteleriyle meşhur olan Bodrum’da yaz-kış birçok festival düzenlenmektedir.

Yöresel tatlar deneyebileceğiniz, son ses müzikle dans edebileceğiniz, yeni bir hobi edinebileceğiniz veya sanata doyabileceğiniz çeşitli festivaller arasından istediğiniz seçebilirsiniz. Bodrum’da bitmek bilmeyen festival havası hakimdir.

Bodrumdaki Festivaller
Bodrumdaki Festivaller

Bu sayede de çok farklı kitlelere ve ilgi alanlarına hitap eden etkinlikler bulmak mümkündür.

Bodrum’daki Festivaller
Mandalina Festivali. …
Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali. …
Slow Cheese Bodrum. …
Bodrum Pedasa Festivali. …
Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali. …
Uluslararası Bodrum Dans Festivali. …
Summer Tango Fest Bodrum. …
Chill-Out.

Yeni başlayan farklı etkinliklerin yanı sıra çoğu festival her sene tekrarlamaktadır.

Festival ve şenlik açısından oldukça renkli ve hareketli dönemlere ev sahipliği yapan Bodrum’da, yıl içinde 10’u aşkın festival ve şenlik gerçekleştiriliyor.

Bodrum’da, Bale (Ağustos), Jazz (Temmuz), Halk Dansları (Eylül), Klasik Müzik (Ağustos) gibi kültür ve sanatla ilgili festivallere ek olarak Mandalina Festivali (Kasım) ve Zıpkınla Balık Avlama (Kasım) gibi festivaller de düzenleniyor.

Festivallerin neredeyse tümü Haziran ve Kasım ayları arasında. Eğer yaz aylarında Bodrum’u ziyaret ediyorsanız mutlaka birine denk gelirsiniz. Bodrum’u hem sakin bir atmosferde ziyaret etmek hem de festivallere katılmak istiyorsanız en uygun dönem Kasım Ayı.

İşte bunlardan bazıları ve dönemleri:

Mandalina Festivali

Her sene ocak ayında düzenlenen bu festivalde, Bodrum denilince ilk akla gelen şeylerden biri olan mandalina ile yapılmış çok çeşitli yiyecekler sunulmaktadır.

Mandalina Festivali - Bodrumdaki Festivaller
Bodrumdaki Festivaller Mandalina Festivali – Bodrumdaki Festivaller

Muğla, Bodrum Bitez Köy İçi Mevkii Bodrumdaki Festivaller

Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali

Her yıl şubat ayının son cumartesi günü plajda yapılan bu festival, kışın da Bodrum’un tadını çıkarmak isteyenler için oldukça uygun. Bodrumdaki Festivaller

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ

Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle Bodrum Müzik Festivali bu yıl 15. kez gerçekleştiriliyor. 2005 yılından bu yana ülkemiz ve dünyadan; seçkin orkestra, topluluk ve solistleri Bodrum yarımadasında bir araya getiren festivalde, bugüne kadar 150’yi aşkın konserde Türkiye ve dünyanın önde gelen orkestraları, toplulukları ve solistleri 220.000’i aşkın müzikseverle buluştu.

Bilkent Senfoni Orkestrası & Nil Venditti ve Fazıl Say

Bodrum gibi kültürel açıdan büyük önem taşıyan bir yarımadayı, sanat rotasının önemli bir merkezi haline getirmeyi amaçlayan festival, bu yıl 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival, genç yıldızların Bodrum’un artık bir simge haline dönüşmüş mekânlarında buluştuğu, ülkemizin adını yurtdışında başarıyla duyurmuş yıldız sanatçı ve toplulukların verdiği konserler ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara da ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl da bilet satışlarından elde edilen tüm festival geliri bağışlanacak.

Slow Cheese Bodrum

Her iki senede bir düzenlenen bu festival farklı peynirleri tadabileceğiniz ve onların sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alabileceğiniz bir etkinliktir. Mart ayında düzenlenir.
İletişim Tel: 0252 317 00 02 (16) / 0533 739 89 09

Bodrum Pedasa Festivali

Eski değerleri yaşatmak ve öğretmek üzere düzenlenen bu festivalde çok çeşitli söyleşiler ve yarışmalar yapılmaktadır. Her sene nisan ya da mayıs ayında düzenlenir.

Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali

Her sene mayıs ayında Gümbet Değirmenler mevkiinde gerçekleşen festival, yaş gözetmeden herkese açıktır. Sloganı “Engelleri gökyüzüne kaldıralım” olan festival, ziyaretçilere çok özel bir deneyim vadeder.

Uluslararası Bodrum Dans Festivali

2017 yılında 18’incisi düzenlenen bu festival, Avrupa’nın en büyük dans festivali olarak bilinir. Avrupa Birliği ülkelerinin katılımıyla rengarenk ve baş döndüren bir eğlence vadeder. Her sene mayıs ayında Bodrum sokakları ve Bodrum Kalesi’nde gerçekleşen tüm gösteriler ücretsiz ve herkese açık olarak düzenlenmektedir.

Summer Tango Fest Bodrum

Bardakçı Koyu’nda düzenlenen bu festival her sene haziran sonu veya temmuz başı yüzlerce tango severi ağırlar. Festival kapsamında çeşitli dersler, atölyeler ve ekstra partiler de düzenlenmektedir.

Her yıl bütün senenin yorgunluğunu hep beraber attığımız etkinliğimizi bu yıl yine heyecanla paylaşmaya bekliyoruz.

Bodrum’un en özel koylarından birinde Bardakçı Koyundayız. Şimdiden mis gibi denizin kokusu sardı bile her yeri. Peki bizleri neler bekliyor.

30 un üstünde ülkeden katılımcılar ile uluslararası bir buluşma. Dünyanın en iyi djleri ile sabahlara kadar devam eden milongalar…

Gösterileri ve dersleri ile Tango vizyon ve zevkinizi en yukarılara çıkaracak dünyaca ünlü Maestrolar

Chill-Out

Sınırsız müzik, deniz ve güneş vadeden Chill-Out, ziyaretçilere temmuz ayının ortasında oldukça eğlenceli iki gün sunar.

The Bodrum Cup

Ekim ayında düzenlen yelken yarışlarıyla başlamış ama kapsamını tüm deniz severlere göre genişletmiş, Bodrum’a özel festivallerden biridir.

D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festival-Bodrum Müzik Festivali, Karaova Bağbozumu Günleri, Bodrum Caz Festivali, Karya sanat Barok Müzik Festivali, SunSplash, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Slow Food Bodrum, Bodrum Antik Tiyatro Konserleri de yıl boyunca Bodrum’da düzenlenen etkinliklerden bazılarıdır.

Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR