19.9 C
Bodrum
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img

Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün

Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün

Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün Bodrum Kos Kişiye Özel Paketler Belirtilen otellerde, belirtilen şartlar ile Kos Adası’nda 3 Gece Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün Bodrum

Bodrum çıkışlı Popüler Yunan adaları Turları Hakkında Hakkında Bilgi Almak İçin

Telefon:

+ 90 543 532 82 82

Tesla Travel Bodrum
Tesla Travel Bodrum
Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün
Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün

KATEGORİ : Bodrum Kos Kişiye Özel Paketler
TUR ADI : KOS ADASI – 3 GECE 4 GÜN
TUR SÜRESİ : 3 Gece 4 Gün
ÇIKIŞ BÖLGESİ : Bodrum Kale Limanı
VARIŞ BÖLGESİ : Bodrum Kale Limanı
BÖLGELER : Kos (3)
ULAŞIM ARACI : Hızlı Katamaran
VİZE : Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
TUR GÜNÜ : 29.04.2022 Cuma gününden itibaren her gün
KONAKLAMA : Belirtilen otellerde, belirtilen şartlar ile Kos Adası’nda 3 Gece

Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün
Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün
 1. Gün; Bodrum – Kos, Kos Adası Serbest Gün
  08:30 veya 10:30’da Bodrum Kale Limanından hareket.
  Kalkıştan 1 saat önce Bodrum Kalesi’nin yanındaki limanda check-in işlemlerini yaptıktan sonra hızlı katamaran ile Kos Limanı’na hareket ediyor ve yaklaşık 25 dakika sürecek deniz yolculuğu ile adaya varışınızın ardından zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz merkez çarşıda gezebilir, görkemli Hipokrat Ağacı’nı görebilir, ada merkezinin keyfini çıkartabilirsiniz. Geceleme otelinizde.
 2. Gün; Kos Adası, Serbest Gün
  Otelde alacağınız kahvaltı sonrası, günü dilediğiniz gibi geçirebilir, adanın keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz, Kos’un muhteşem denizinde serinleyip güneşlenebilir, bisiklet kiralayarak adanın keyifli sokaklarını keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği için deniz ürünleri restoranlarının yanı sıra komşunun eğlence kültürüne dahil olup, Yunan müziği alternatifli tavernalara giderek, yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Geceleme otelinizde. Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün
 3. Gün; Kos Adası, Serbest Gün
  Otelde alacağınız kahvaltı sonrası, günü dilediğiniz gibi geçirebilir, adanın keyfini çıkarabilirsiniz. Araç kiralayıp, muhteşem manzarası ile Zia Dağ Köyü’nü ziyaret ederek adanın lokal lezzetlerini tadabilir, adanın en yüksek noktalarından birisinde eşsiz günbatımına tanık olabilir, Kefalos Plajı’nda denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeği için deniz ürünleri restoranlarının yanı sıra komşunun eğlence kültürüne dahil olup, Yunan müziği alternatifli tavernalara giderek, yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Geceleme otelinizde.
 4. Gün; Kos Adası Serbest Gün, Kos – Bodrum
  Otelde alacağınız kahvaltı sonrası, feribotunuzun kalkış saatine göre zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilir, denizin ve sahildeki kafelerin tadını çıkartabilirsiniz. Hareket saatinden 30 dakika önce Kos Limanı’nda hazır olup, pasaport kontrolü sonrasında Bodrum Limanı’na hareket ediliyor. Yaklaşık 25 dakika sürecek olan deniz yolculuğu sonunda, Bodrum Limanı’na varışımız ile turumuzu tamamlıyoruz.

Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Schengen Vizesi
 • Oteldeki Ekstra Harcamalar
 • Seçilen Oteldeki Konaklama Şartlarına Göre Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Konaklama Vergisi (3* otellerde gecelik 1,50 Euro/oda, 4* otellerde gecelik 3 Euro/oda, 5* otellerde 5 Euro/oda)

• Pasaportunda K.K.T.C. damgası bulunanlar, Yunanistan’a giriş yapamazlar.

İstanköy veya Kos Adası

İstanköy veya Kos Adası (Yunanca: Κως, Kos) Bodrum Yarımadası’nın karşısında, Anadolu’dan 8 mil uzakta yer alan bir Ege adasıdır. Yunanistan’ın 12 Adalar Vilayeti’ne bağlıdır. 2019 verilerine göre nüfusu 60.500’dür.

Kos
Kos

Adada turizm oldukça gelişmiştir. Antik kalıntılar bulunmaktadır. İstanköy şehrinde yer alan ve hekim Hipokrat ile ilişkilendirilen bir ağaç (Hipokrat Ağacı) meşhurdur. Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün

Adada yaşayan halkın bir bölümü Yunanistan vatandaşı Türk ve Müslümanlardan oluşur. Sayıları 3.000 ila 4.000 arası olduğu tahmin edilen Türk kökenli nüfus ağırlıklı olarak Platani köyünde ve Kos şehir merkezinde yaşar.

Kos
Kos

Oniki Ada grubuna bağlı olarak Ege Denizi’nde Karya sahiline yakın bir durumdadır. İstanköy adası ayrıca, Meropis ve Nymphsea olarak da bilinir.

Diodrus Siculus (xv, 76) ve Strabo (xiv, 657) onu iyi takviye edilmiş liman olarak tanımlarlar.

Büyük İskender ve Mısırlı Ptolemies’in idaresi altında iken (MS 336’dan beri) kasaba Ege’deki büyük merkezlerin birinde gelişti. Josepheus (“Ant.”xiv, 7,2) Strabo’dan aktarım yoluyla sonucu şöyle der, Mithridates, Kraliçe Cleopatra tarafından oraya depo edilmiş altınları gidip-getirmesi için yollanır.

Kos
Kos

Herod’un bir yıllık maaşı atletik oyunlarda ödül kazananın kari için sağlamak zorunda olduğu söylenir. (Josephus,”B.J”,i,21,11) ve oraya oğlu Herod için bir heykel dikildi (“C.I.G”, 2502).

Ada bir turist ve kültür merkezidir. Beyaz badanalı binalar pek çok hotel, restaurant ve az sayıda gece kulüplerini içerir. Bar Sokakları meşhurdur. Kasaba liman girişinde 1315 yılında Rodos’un Hospitalier şövalyeleri tarafından yapılan 14. yüzyıl hisarına sahiptir.

Kos
Kos

Antik Çağ hekimi Hippocrates’in İstanköy’de doğduğu düşünülür. Hippocrates’in ağacı kasabanın merkezindedir. Bir düşünce tapınağı, şimdi yaşlı ağacın dalları, yapı iskelesi kerestesi ile desteklenir.

Küçük şehir ayrıca Uluslararası Enstitüsü ne yuvadır. Hipokrat müzesi ona adanır. Enstitünün yanı Asklepieion harabeleridir. Orada Herodicus (MÖ 5 yüzyıl Trakyalı hekimdir, doğum yeri Slymbria Silivri Hippocrates’in öğrencisi olduğu düşünülmektedir.) Hippocrates hekimliğini düşünüyordu.

Kos
Kos

İstanköy’ün ana köyleri: Kardemena, Kefalos, Tigaki, Antimachia, Mastihar, Marmari ve Pyli dir.

Daha küçükleri: Zia, Zipari, Lagoudi ve Asfendiou dur.

Kardemena genç İngiliz tatilcileri için şimdi popüler bir dinlenme yeridir ve çok sayıda gece kulübüne sahiptir.

Kos
Kos

En yaygın din Rum Ortodoksluğu’dur. Adadaki en büyük dini azınlık ise Türk kökenli olan Müslümanlardır. İstanköy’de ayrıca çok sayıda cami ve bir Latin Katolik Kilisesi de vardır. Kos merkezindeki Defterdar Cami ve Platani köyündeki her zaman açılmaktadır

Kos
Kos

II. Dünya Savaşı’nda Naziler tarafından ortadan kaldırılan sinagog, İstanköy’deki Yahudi Cemaati tarafından uzun süredir kullanılamamaktadır. Ancak yakın zamanda restore edilmiş ve İbrahimî dinin sembolü olarak dokunulmamış bir şekilde varlığını sürdürmektedir.

Kos
Kos

Sinagog İstanköy Belediyesi tarafından çeşitli kültürel faaliyetlerde kullanılmaktadır.

Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün
Bodrum Kos Turu 3 Gece 4 Gün

Bodrum çıkışlı Popüler Yunan adaları Turları Hakkında Hakkında Bilgi Almak İçin

Telefon:

+ 90 543 532 82 82

Tesla Travel Bodrum
Tesla Travel Bodrum

BODRUM

SON YAZILAR