10 C
Bodrum
Cuma, Kasım 25, 2022
spot_img

Bodrum Göz Doktorları

Bodrum Göz Doktorları

Bodrum’daki Göz Doktorlarının adresleri, telefon numaraları. Bodrum’da Doktoru mu Arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz.

Göz, göz çukurunda bulunan, iri bir bilye büyüklüğünde, görmeyi sağlayan küremsi bir organdır.

Bodrum Göz Doktorları
Bodrum Göz Doktorları

Göz, ışığı geçirmeye ve kırmaya elverişli üç tabakanın birleşmesinden oluşmuştur. En dıştaki birinci tabakaya, Sklera ya da “gözakı” denir. Bu tabaka önde tümsekleşerek, saydam Kornea tabakası olarak devam eder. Beyaz ve lifli yapıda olan bu sert tabaka, gözü dış darbelere karşı koruyan kalın bir zardır. Çok damarlı bir bağ dokusu olan damar tabaka, iki yüzündeki boyalı hücre örtüsüyle, gözyuvarını tam bir karanlık oda haline getirir. Bunun ön bölümünde, kirpiksi cisim kasları ile kirpiksi bölge yer alır; kirpiksi bölgenin çok damarlı olan asıcı bağı gergin tutmak için kanla dolan küçük piramitler halindeki çıkıntılara, “kirpiksi uzantı” denir.


MEDLIFE Tıp Merkezi

Medlife Tıp Göz Merkezi
Medlife Tıp Göz Polikliniği

Göz Hastalıkları

Göz Polikliniği
Medlife Tıp Merkezi, Göz Sağlığı Bölümü, ileri teknoloji ile yapılan göz muayenesinde tüm görme bozuklukları teşhis ve tedavisini gerçekleştirmektedir.

Kurumumuz Deneyimli Uzman Doktorumuz ve güler yüzlü personeli ile hastalarımıza güven vermektedir.

Medlife Tıp Merkezinde

  • Çocukluk Çağı Göz Hastalıkları tedavisi,
  • Göz Tansiyonu ( Glokom )Tedavisi,
  • Şaşılık Tedavisi,
  • Retina Hastalıkları ve Sarı Nokta Tedavisi,
  • Kontakt Lens,
  • Üveit Tedavisi,
  • Gözyaşı Yolları ve Göz Kuruluğu Tedavisi,
  • Göz Estetik Hastalıkları ve Cerrahi Tedavisi, hizmeti sunulmaktadır.

Medlife Tıp Göz Merkezi

Konacık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 203/B Bodrum / MUĞLA

WhatsApp & Telefon Medlife Tıp Göz Polikliniği

: +90 554 893 64 79


Bodrum Göz Polikliniği

Göz Hastalıkları
Op. Dr. Meltem Karabacak Koçak
2009 yılında Bodrum’da kurulan muayenehanemiz; göz sağlığı alanında gelişmiş teknolojik olanakları hizmetine sunmayı amaç edinmiştir.

Op. Dr. Meltem Karabacak Koçak
Op. Dr. Meltem Karabacak Koçak

Sağlık ve güvenlik: Randevu gerekli · Maske takılması gerekiyor · Personel maske takıyor · Personelin müşteri ziyaretleri arasında yüzeyleri dezenfekte etmesi gerekiyor.

Göz hastalıklarında; Katarakt, Glokom, Retina, Miyopi, Hipermetropi, Astigmatizma, Makula Dejeneresansı, Lasik, Çocuk Göz Hastalıkları, Şaşılık, Göz Tembelliği, Kontakt Lens, Göz Kapak Estetiği başta olmak üzere birçok lazer ve cerrahi tedavi konularında Op. Dr. Meltem Karabacak Koçak; geniş klinik tecrübesiyle birlikte Bodrum Göz, modern cihazlarıyla Bodrum’um en kapsamlı Göz Hastalıkları ve Cerrahi Muayenehanesidir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi No:250 1/2, Bodrum-Turgutreis Yolu, 48440 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 317 20 20


Acıbadem Bodrum Hastanesi

Göz Hastalıkları Doktorları
Bodrum Hastanesi ‘nde Göz Hastalıkları biriminde görevli Doktor listemiz aşağıda yer almaktadır. Bodrum Göz Doktorları

Uzm. Dr. Teoman Özek
Göz Hastalıkları
Ortakent Mah Gölbaşı Sok No:11 48420, Bodrum – Muğla Bodrum, Muğla


Bodrum Amerikan Hastanesi

Göz Hastalıkları
Bodrum Amerikan Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü ve doktorları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için web sitemizi ziyaret edin. Bodrum Göz Doktorları
Telefon : 444 4 478


Bodrum Devlet Hastanesi

Türkkuyusu Mah. Elmadağ Caddesi No:33 BODRUM / MUĞLA 48400
Tel : 0 (252) 313 14 20 / 0 (252) 313 14 21


Op. Dr. Erkan Oğuz

Göz Hastalıkları Bodrum
Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı.No:88/2 ( Ada Polikliniği Üstü )
48480 Bodrum, Muğla


Cenk Kallemoğlu

Göz Hastalıkları
Türkkuyusu Mah. Elmadağ Cad. Bodrum, Muğla
Telefon : 0252 313 14 20


Lale Geribeyoğlu Aras

Göz Hastalıkları
Türkkuyusu Mah. Elmadağ Cad. Bodrum, Muğla
Telefon : 0252 313 14 20


Emre Çakır

Göz Hastalıkları
Ortakentyahşi-Ortakent Mah. Gölbaşı Sok. 11 Bodrum, Muğla Haritada Gör
Telefon : 0252 311 44 44


Sebahattin Hasan Azizağaoğlu

Göz Hastalıkları
Türkkuyusu Mah. Mars Mebedi Cad. 33-35 Bodrum, Muğla Haritada Gör
Telefon : 444 4 478


Göz Akademi

Bodrum İletişim Bilgileri
Adres Bilgileri
Telefon : 444 91 93
e-Posta : info@gozakademi.com.tr
Adres : Ortakentyahşi, Badrum Cad No: 27/A, 48400 Bodrum/Muğla

Bodrum Göz Akademi
Bodrum Göz Akademi

İlasik / Refraktif Cerrahi Nedir?

İlasik tedaviler, günümüz tıbbının en gelişmiş lazer teknolojileri arasında yer almaktadır. Kişiye özel olarak uygulanan ve bıçaksız lazer uygulamaları ile kısa süreli iyileşme evresi bulunan bu operasyonlar, özellikler görme bozuklukları ve kırma kusurlarına yönelik etkin tedavi yöntemleridir. Korneal flep oluşturulması ve Wavefront tedavisinin birlikte uygulandığı operasyonlardan oluşan bir tedavi şeklidir. Bodrum Göz Doktorları

İlasik tedavilerde her uygulama adımı, hasta niteliklerine göre belirlenmektedir. Bu özelliği sayesinde ilasik tedavilerin çözüm oranları son derece yüksektir. FDA onaylı tedaviler arasında yer alan ilasik uygulamaları, savaş pilotları da dâhil olmak üzere kritik meslek gruplarına aday olmak isteyen ancak görme bozukluğu olan kişilerin, yeterlik onayı alabileceği kadar etkin çözümler sunmaktadır. Bodrum Göz Doktorları

Bodrum Göz Doktorları
Bodrum Göz Doktorları

Lazer Tedavi Yöntemleri

NO TOUCH LAZER

No Touch (Trans PRK) tekniği adı verilen lazer yöntemi ile yapılan tedavide göze cihaz teması olmaz.Göz yapısı uygun olan miyop,hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilir.Tedavi işlemi sadece anestezik damla damlatılarak yapılır ve uygulama sırasında hasta hiç ağrı duymaz.Lazer cihazından çıkan ışınlarla göze doğrudan tedavi yapılır.Tedaviden sonra gözlerin kapatılması gerekmez.Hasta eve gittikten sonra 2-3 gün süreyle gözlerde;batma,ışıktan rahatsız olma ve bulanık görme şikayetleri gelişir.Tedaviden sonraki 4. günde günlük hayatına dönebilir.

Bodrum Göz Doktorları
Bodrum Göz Doktorları

İLASİK

İLASİK, günümüzde kullanılan en gelişmiş laser teknolojisi olup bilgisayar kontrolünde kişiye özel BIÇAKSIZ (İNTRALASE) LASER teknolojisi ile korneal flep oluşturulması ve yine kişiye özel bir tedavi olan ADVANCED CUSTOMVUE (WAVEFRONT) tedavisinin birlikte uygulanması ile oluşan yeni bir tedavi şeklidir.İLASİK’te her şey sizin göz bulgularınıza ve göz yapınıza göre planlanmakta ve size özel bir tedavi uygulanmaktadır

İLASİK tedavisi FDA onaylı bir tedavi olmasının yanı sıra NASA astronotlara ve ABD ordusu savaş pilotlarınınİLASİK olmalarına onay vermektedir. Bu da göstermektedir ki astronot ve savaş pilotları gibi mükemmel görmeyi gereken işlerde çalışan insanlar için gerekli görme keskinliğini sağlayan bir tedavi şeklidir. Çok güç koşullarda çalışan insanlarda ve çok iyi görmesi gereken insanlarda dahi bu tedavi rahatlıkla uygulanabilir.

LASİK

Mikrokeratom adı verilen özel, otomatik bir cihazla kornea adı verilen saat camı gibi saydam yüzeyden ince bir kapakçık (flep) kaldırılır. Bu kapakçığı kaldırmadaki amaç, korneanın orta tabakasına ulaşmaktır. Kapakçık oluşturulduktan ve yukarı kaldırıldıktan sonra excimer lazerle bir bilgisayar programı kılavuzluğunda, kornea cerrahın planladığı gibi yeniden şekillendirilir. Daha sonra kapakçık, herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan tekrar yerine yerleştirilir. Toplam ameliyat süresi 10 dakikadır. Bodrum Göz Doktorları

Bodrum Göz Doktorları
Bodrum Göz Doktorları

Görme genelde 1. gün iyi olsa da net bir sonucun alınması 1 ayı bulabilir. Göz derecenize göre %90-95’in üzerinde bir başarı elde edilir. İlk operasyondan en az 6 ay sonra yapılan kontrolde gözünüzde numara kaldığı tespit edilirse tüm muayene ve tetkikler tekrarlanır ve PENTACAM ile yeterli kornea kalınlığı operasyon yapılmasına izin verirse eski flep yenisi kesilmeden kaldırılır ve 2. lazer operasyonu yapılabilir.

WAVEFRONT

Lasik, Wavefront adı verilen özel programla kişinin kornea yapısına özgün olarak yapılabilir. Gözün optik sisteminden kaynaklanan ışık saçılmaları ve normalden sapmalar öçülerek kişinin kornea yapısına ve tüm göz optik sistemine özgün lazer uygulamasıdır. Merkezimizde Wavescan analizatörü kullanılmaktadır. Bu yöntem gece az görme, ışık saçılma ve dağılmalarını azaltmakta vede görme kalitesini artırmaktadır. Bodrum Göz Doktorları

PRK ve Lasek

Her iki yöntemde de korneada lazer öncesi kapak oluşturulmaz. Lasik cerrahisinin uygulanamadığı korneanın ince yada düz olduğu durumlarda yada numaranın düşük olduğu hastalarda tercih edilmektedir. LASEK PRK’nın değişmiş hali olan nisbeten yeni bir uygulamadır.

PRK’da korneanın en üstündeki epitel olarak adlandırılan en ince doku sıyrılarak alttaki yüzeye lazeri uygulanmasıdır. LASEK’in PRK’dan farkı alkol kullanılarak kaldırılan epitelin excimer lazer uygulaması sonrası tekrar yerine konması, ağrının daha az olması ve iyileşme hızıdır.

Her iki uygulamada da hastalara epitelin kendisini yenileme sürecini çabuklaştırmak ve gözü korumak amacı ile 3-4 gün süreyle kontakt lens takılır.

Hastalar 2-3 gün ağrı, batma, sulanma, artmış ışık duyarlılığı hissederler. Bu dönemde görme bulanıktır. İyi görme düzeyine 3-4 haftada ulaşırlar.

EPI-LASİK

Lasik uygulanamayan ince kornealı gözlerde lasekteki gibi alkol kullanılarak epitelin kaldırılması yerine burada epikeratom adındaki bir aletle epitelin kusursuz kaldırıldığı için prk ve lasek’e alternatif bir yöntemdir. Korneanın ince olması nedeniyle LASİK’teki gibi 160 mikron değil 50 mikron kaldırılmaktadır. Excimer laer uygulandıktan sonra LASİK’teki gibi flep kapatılarak ameliyat sonlandırılmaktadır. 1-2 gün süren bir ağrı ve PRK ve LASEK’e göre daha hızlı iyileşme görülmektedir.

SMILE LAZER

Miyop ve astigmat tedavisinde bıçaksız smile lazer yöntemi ile miyopta -10 ,astigmatta -5 numaraya kadar tedavi edilebilme imkanı mevcuttur.Darbeye ve basınca maruz kalma riski bulunan sporcu ve meslek grupları için ideal tedavi yöntemidir.Özel bir femto lazerle uygulanan smile lazer yönteminde göz bozukluğu korneadan flep kaldırılmadan düzeltilir.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

SON YAZILAR