19.9 C
Bodrum
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img

Bodrum Dalış Turları

Bodrum Dalış Turları

Etrafını saran sularda sayısız canlıya ev sahipliği yapan Bodrum yarımadası, su altı mağaralarından yapay ve doğal resiflere, gemi batıklarından uçak kalıntılarına uzanan keşif alanlarıyla maceranın eksik olmadığı bir deniz heyecanı vadediyor.


Bodrum Dalış Turu

Başlangıç Saati: 09:00 – Tur Bitiş: 16.00

Su altı dünyasının güzelliklerini keşfetmek ve dalış deneyimi kazanmak için günübirlik dalış turuna katılmanız yeterli ekipman ve genel kuralların tanıtım dersinden sonra, ilk pratik uygulamalarınız sığ ve durgun sularda deneyimli dalgıçlar gözetiminde yaptırılmaktadır.

 • Bodrum Dalış Turun Yapıldığı Günler: Her Gün
 • Tur Fiyatına Dahil Servisler: Otelden gidiş ve dönüş transferleri, öğle yemeği, dalış malzemeleri, rehberlik hizmetleri
 • TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER : İçecekler ve DVD çekimi, fotoğraf çekimi
 • Özel Dalış Turları ve Grup İndirimleri İçin: + 90 552 532 48 48
 • Diğer Popüler Turlar Hakkında Bilgi Almak İçin: + 90 552 532 48 48
 • Bodrum Dalış Turu Fiyatı: Arayınız Lütfen
 • Dalış turlarımızda lütfen bir gün önceden rezervasyon yaptırınız.
 • Lütfen bir gün önceden rezervasyon yaptırınız.
 • Sitemizden yapılan tüm rezervasyonlar önceliklidir.
 • Sıra beklemeden turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bodrum Dalış Turu

Turkuaz Dalış Merkezi
Turkuaz Dalış Merkezi

Sualtı dünyasının güzelliklerini keşfetmek ve dalış deneyimi kazanmak için günübirlik dalış turuna katılmanız yeterli ekipman ve genel kuralların tanıtım dersinden sonra, ilk pratik uygulamalarınız sığ ve durgun sularda deneyimli dalgıçlar gözetiminde yaptırılmaktadır.

Bodrum’un en ilginç 5 dalış noktaları

Bodrum sünger yapısının fazlalığı ve tüm canlılığı ile Akdeniz su altı türlerinin neredeyse tamamına ev sahipliği yapıyor. Bodrum su altı yapısı her seviyeden dalgıca hitap ettiği gibi; ev sahipliği yaptığı 3 batığı ve doğa harikası mağaraları ile unutulmaz bir dalış deneyim yaşatıyor. Her mevsim kristal netliğinde olan suları, 20-30 metre görüş mesafesiyle Bodrum, su altı fotoğrafçıları için de vazgeçilmez.

DIVE ACADEMY BODRUM
DIVE ACADEMY BODRUM

Küçük Reef

Bodrum Küçük Reef Bütün dalıcıların en az bir defa dalış yaptıkları bu nokta, su-altı fauna ve florası açısından oldukça zengindir. Bodrum Küçük Reef’te, akya, karagöz, baraküda sürüleri ve dip zemine yakın olan Axinella türü süngerler, geniş açı kadrajlamalarda su altı fotoğraf ve videocularına arzulanan görüntüleri sağlar. Resifin üstü 5-6 metre, dibi ise yaklaşık 32 metre olduğu için her düzeyde dalıcıya hitap eder. Ulaşım kolaylığı ve yakınlığı da ayrı bir avantajdır. Popülasyon zenginliği ve kirliliğe henüz maruz kalmamış olması nedeniyle ülkemizin en iyi dalış noktalarından biri olarak tanımlanabilir.

Orak Adası

25 yıllık deneyime ve National Geographic lisansına sahip olan Erman Akarsu, 18 yıldır da Hapimag Sea Garden’ın bünyesinde bulunan Erman Dive Center’da dalış eğitimleri veriyor. Erman Akarsu’nun eğitimlerinde tercih ettiği Orak Adası derinliği, mağaraları, rengârenk süngerleri ve 100 metreyi geçen doğu duvarıyla bir dalış cenneti. Canlı az, derin sularda iri vatoz ve orfoza rastlanabilir. Duvar dalışı için en orijinal yerlerden birisi olan Orak adaları, zemini 90 mt lik dik duvarı ile tüm profesyonel dalgıçların tercih sebebidir.

DIVE ACADEMY BODRUM
DIVE ACADEMY BODRUM

Gökova körfezini girişindeki en büyük adalarından bir tanesidir. Adanın ucu bir orak şeklinde olduğu için Orak Adası ismini almıştır. Dalış bölgesi adanın güneyindeki ince burundur.

Burundan iki yöne doğru dalış yapılabilir. Burnun Gökova yönüne yapılan dalış, heyecan vericidir. Bu yönde 32-34 metrelerdeki Mağaranın içi mor süngerlerle kaplıdır. Burundan itibaren önce 25 metrelere sonra 190 metrelere inen ve çok enteresan sualtı duvarına sahip bu noktada dalmak, her dalgıcın hayalidir. Çok fazla canlı popülasyonu olmamasına rağmen topografik yapısı gereği çok muhteşem bir dalış noktasıdır.

Kurt Burnu

Bodrum’da dalışın en keyifli noktalarında biri olan Kurt Burnunda 3 metreden başlayan kaya oluşumları 30 metreye kadar devam etmekte ve Ege Denizinin en güzel fauna ve flora çeşitliliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu keyifli dalış noktası her seviyeden dalgıç için heyecan dolu bir maceradır. Dalışınız sırasında karşınıza Ahtapot, Müren, Orfoz, çeşitli kaya balıkları, Karagöz çıkabileceği gibi; Deniz Yıldızları, Deniz hıyarları ve amfora kalıntıları en güzel pozlarını sizler için verecekler.

Delikli Mağara

Karaada’nın Kos tarafında ve ortasındadır. Mağara içindeki mor ve sarı renkli oluşumlar büyüleyicidir; mağara içindeki kovuklarda ise iskorpit, karavida ve ıstakoz görme olasılığınız yüksektir. Mağaranın en güzel özelliği ise tepesinde bulunan 1 metre çapındaki delikten 6 metreye çıkabiliyor olmanızdır. Esas manzara ise dalgıçların mağara içinde toplanan hava kabarcıklarının delikten çıkışıyla oluşur.

Büyük Rasif

Bodrum’un en keyifli dalış noktalarından biri olan Büyük Resif’in üst kısmı 4 metreden başlamakla beraber güneyinde 32 metreye; kuzeyinde ise 36 metreye kadar ulaşmaktadır. Büyük Resif’in sığ noktalarında ahtapot, karagöz; iskorpitler size eşlik ederken; derinlere indikçe akya, orfoz, lahos, sinarit ve Mürenler ile karşılaşmanız kesindir. Eğer şanslı gününüzde iseniz baraküda sürüleri hatta kaplumbağa bile görebilirsiniz. Ayrıca duvar boyunca sünger oluşumları büyüleyicidir.

Tur Fiyatına Dahil Servisler: Otelden gidiş ve dönüş transferleri, öğle yemeği, dalış malzemeleri, rehberlik hizmetleri


Bodrum Dalış Turu Tesla

 • Özel Dalış Turları ve Grup İndirimleri İçin: + 90 552 532 48 48
 • Diğer Popüler Turlar Hakkında Bilgi Almak İçin: + 90 552 532 48 48
 • Bodrum Dalış Turu Fiyatı: Arayınız Lütfen
 • Dalış turlarımızda lütfen bir gün önceden rezervasyon yaptırınız.
 • Lütfen bir gün önceden rezervasyon yaptırınız.
 • Sitemizden yapılan tüm rezervasyonlar önceliklidir.
 • Sıra beklemeden turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bodrum Tur

Özel Dalış Turları ve Grup İndirimleri İçin: + 90 533 421 86 53
Diğer Popüler Turlar Hakkında Bilgi Almak İçin: + 90 252 313 30 09
Bodrum Dalış Turu Fiyatı: 170 TL
Dalış turlarımızda lütfen bir gün önceden rezervasyon yaptırınız.


Turkuaz Dalış Merkezi

Bodrum SCUBA tur acentesi
Online ders · Çocuklar için uygun
Adres: Kumbahçe, NİMET-S teknesi, İskele Cd. No:24, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0533 393 22 69

Turkuaz Dalış Merkezi - Bodrum Dalış Turları
Turkuaz Dalış Merkezi – Bodrum Dalış Turları

30 yıllık dalış tecrübemiz, alanında uzman personelimiz, tamamı iyi durumda ve bakımlı dalış ekipmanımız, duşlarında sıcak su bulunan, kapalı dalış alanı olan 52 kişi kapasiteli, 18.5 metre uzunluğunda konforlu sac teknemizle Bodrum’un güzide dalış merkezlerinden biriyiz. Gelin kalite, konfor ve emniyetli dalış ayrıcalığıyla derin mavilikleri birlikte keşfedelim.

Dalış deneyimini ilk kez yaşamak isteyenler için;

Her sabah saat 10:00’da Bodrum Halikarnas İskelesi’nden kalkıyoruz. 20 dakika süren yolculuğumuz sonrası Kara ada’ya dalış bölgemize varıyoruz. Dalışınızdan önce kısa bir eğitim brifingi aldıktan sonra, herkesin yanında konusunda uzman deneyimli bir eğitmenimiz olacak şekilde birebir dalışlarınızı gerçekleştiriyoruz. Maksimum 5 metre derinliğe, minimum 25 dakika dalış yapıyorsunuz.

Öğle yemeğiniz, 3 çeşit olmak üzere ücrete dahil olarak ikramımız olacaktır. Dalışınızdan arta kalan zamanda maske, palet, şnorkel gibi ekipmanlarımızı kullanarak dilediğiniz gibi eşsiz Ege’nin tadını çıkarabilirsiniz.

Su altında kişi başı 12-15 civarı fotoğraf ve 1-2 dakika civarında bir de videonuzu çekiyoruz. Dalışlarınızın bitiminde çekilen görüntülere ofisimizde büyük ekranda bakarak, almak istediğiniz takdirde cd ile satın alabilirsiniz.

Dalışınız, öğle yemeğiniz ücrete dahil olup; yalnızca fotoğraflar ve teknemizin barından satın alabileceğiniz sıcak-soğuk içecekler ekstra ücrete tabiidir.

Lisanslı dalıcılar için;

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki dalış yaparak Bodrum’un mükemmel sualtı dünyasını tecrübe etmiş olacaksınız. Teknemizden bir rehber dalıcımız, gün içinde dalışla alakalı tüm konularda sizinle ilgilenecek ve sualtında da rehberiniz olacak. Dalış ekipmanlarınız yanınızda değilse teknemizdeki ihtiyacınız olan tüm dalış ekipmanlarını makul bir ücret ödeyerek kullanabilirsiniz.

Dalış eğitimi almak isteyenler için;

PADI sistemlerinin her seviyeden eğitimlerini alabilme imkanına sahipsiniz. Eğitim ile ilgili tüm sorularınız için lütfen çekinmeden iletişime geçin.

Dalış turlarımız için en az 1 gün önceden rezervasyon yaptırmayı lütfen unutmayın. Daha fazla bilgi için, iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Happy Bubbles Dive Center

Bodrum’da bir SCUBA tur acentesi
Çocuklar için uygun
Adres: Flora Hotel, Dayilar sok., Gumbet, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0532 597 73 86


Blue Escape Dalış merkezi

Bodrum dalış merkezi
Adres: Eskiçeşme, 48400 Bodrum/Muğla


Aqua Deep Dalış Merkezi

Bodrum’da bir spor mağazası
Adres: Gümbet, Ayaz Cad. No:3, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0532 413 46 92


Dive Academy Bodrum

17 yıllık deneyimle 2015 yılında kurulan Dive Academy Bodrum, Halikarnas İskelesinde bağlı 50 kişilik Berk D. teknesi ile ilk dalışını yapacak kişilerden, deneyimli dalış guruplarına kadar herkese üst düzey hizmet vermek için sizleri bekliyor.

Bodrum Dalış Turu
Bodrum Dalış Turları

Kaliteli hijyenik ekipmanları, deneyimli eğitmen kadrosu ve güler yüzlü personeli ile Bodrum tatilinizde farklılık yaratacak…

DIVE ACADEMY BODRUM - Bodrum Dalış Turları
DIVE ACADEMY BODRUM – Bodrum Dalış

Bodruma gelipte dalmamak olmaz!
Artık Dalışı denemenizin zamanı geldi! Şimdi su altının büyüleyici dünyasını keşfetmenin, yeni dostlar edinmenin ve hayatınıza renk katacak yeni bir hobiye kavuşmanın tam zamanı. Dalış yapmanın zannettiğinizden çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Bodrum Dalış Turu
Bodrum Dalış

Yeni bir heyecan yaşamaya hazır olun ve yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayın!

Su altında yapacağınız bu ilk yolculuğun tadını tam olarak çıkarabilmeniz için %100 güvenebileceğiniz bir rehbere ihtiyacınız olacak.

Dive Academy’nin tecrübeli Eğitmen ve Dive Master’ları sizi bilmeniz gereken herşeyi öğretecekler ve bu eşşiz deneyimin her adımında birebir yanınızda olacaklar.

Bodrum Dalış Turu - Bodrum Dalış Turları
Bodrum Dalış

Onların gözetiminde, su altındaki ilk maceranızı güvenli ve konforlu bir şekilde yaşamanız için gerekli tüm bilgi ve becerileri öğrenecek ve kullanacağınız Scuba ekipmanını yakından tanıyacaksınız.

Bodrum spor okulu
Adres: Kumbahçe, İskele Cd., 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0533 511 31 27


Yunus Scuba Diving

Bodrum SCUBA eğitmeni
Adres: Tepecik, Neyzen Tevfik Cad. No:36, 48440 Bodrum/Muğla

Telefon: (0252) 316 58 90


Aquapro Dive Center,Bitez

Bodrum dalış merkezi
Adres: Bitez, Çökertme Cd., 48470 Bodrum/Muğla
Telefon: 0532 344 31 96


Aegean Pro Dive Center

Bodrum dalış merkezi
Adres: Gümbet, Adnan Menderes Cd. No:63, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 316 07 37


Aksona Mancorna

Bodrum dalış merkezi
Adres: Eskiçeşme, Saray Sk., 48440 Bodrum/Muğla
Telefon: 0532 217 38 18


Ege Dalış Merkezi

Bodrum dalış merkezi
Adres: WOW Bodrum Resort, 48400 Gumbet Bodrum
Telefon: 0549 504 00 01


EGE Dalış Merkezi – Ofis

Bodrum dalış malzemeleri dükkanı
Adres: Bitez, Zakkum Cd., 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0549 504 00 01


Barakuda Bodrum

Gündoğan dalış merkezi
Adres: Gündoğan, Kızılburun Cd. 27. Sk, 48490 Bodrum/Muğla
Telefon: 0532 447 03 42


Erman Dalış Merkezi

Adres: Çiftlik Mah. Sea Garden Otel, Sea Garden Otel İçinde, Yalı, Bodrum, Muğla
Telefon: (0252) 368 95 94


Aegean Pro Dive Boat

Bodrum SCUBA tur acentesi
Adres: Kumbahçe, Paşatarlası Sk. No:7, 48400 Bodrum/Muğla


Medfish Freediving School

Bodrum dalış kulübü
Adres: Gündoğan, Aşağı Mahalle, Emek Sokak, No: 4/A, 48965 Muğla
Telefon: 0532 621 83 07


 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR