9 C
Bodrum
Cuma, Şubat 16, 2024

Bardakçı

Bardakçı koyu,

Bodrum limanının hemen dışındadır. Eskiden su satıcılarına “bardakçı” denilirmiş.
Bu isim, belki de tarihi Salmakis çeşmesinin Bardakçı’sından kalmadır, kim bilir?

Bardakçı

Efsaneye göre, buradaki berrak su birikintisinde kendini gören Hermafroditus, kendi aksine öylesine aşık olmuş ki, buradaki su perisi ikisini de sonsuza dek birleştirmiş ve böylece Hermafrodit doğmuş.

Bugün bu bölgede lüks oteller, küçük pansiyonlar ve kumsal boyunca restoranlar bulunmaktadır.

Koyu

Bodrum’un merkezinde yer alan Bardakçı Koyu, merkez Kumbahçe Plajı’na yakın bir alternatif arayanlar için İçmeler Plajı ile birlikte en ideal seçeneklerden biri.

Yerel günlük teknelerin uğrak yeridir, marina ile Gümbet arasındaki tepeden yürüyerek yalnızca bir dakika çeker.

Koyu ve Plaj

Yaklaşık 300 metrelik uzunluğu ile Bodrum’un diğer koylarına göre çok daha küçük bir plaja sahiptir, ziyaretçilerine kale manzarası eşliğinde denize girme imkanı sunuyor.

Bodrum limanının hemen dışında yer alan koy, dünyanın en güzel koylarından biri olarak anılmasında ne kadar haklıdır; bunu bu güzel koyu gördüğünüzde siz de onaylayacaksınız.

Bardakçı Koyu ve Plaj
Koyu ve Plaj

Eskilerde, su satanlara bardakçı denirmiş. Anlatılanlara göre, burada bulunan berrak su birikintisinde kendini gören Hermafroditus, kendi yansımasını öyle beğenmiş ki, buradaki su perisi ikisini sonsuza dek birleştirmiş.

Bardakçı

Bugün baktığımızda da bu koyda, lüks oteller, pansiyonlar ve muhteşem güzellikteki kumsal boyunca uzanan restoranlar yer almaktadır.

Yerel günlük teknelerin uğrak mekanı olan koy, marina ile Gümbet arasındaki tepeden yürüyerek sadece birkaç dakika sürmektedir.

Bu eşsiz güzelliklerin iç içe bulunduğu Koy, sizleri her daim büyülemek niyetindedir…

Bodrum limanının komşusu olan Koy, Bodrum bölgesinin en çekici ve sakin plajlarından biri olmasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Bu güzel koyda vakit geçirmek isterseniz, Bardakçı Koyu’na ulaşım kısa sürede yapılabilmektedir.

Milas Havaalanı’na 35km, Dalaman Havaalanı’na 180km, Bodrum merkeze 500 metre yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Bodrum kalesi önünden deniz yoluyla da ulaşma şansınız bulunmaktadır.

Bardakçı Eskilerde, su satanlara bardakçı denirmiş.

Anlatılanlara göre, burada bulunan berrak su birikintisinde kendini gören Hermafroditus, kendi yansımasını öyle beğenmiş ki, buradaki su perisi ikisini sonsuza dek birleştirmiş.

Bu güzel koyda vakit geçirmek isterseniz, Koya ulaşım kısa sürede yapılabilmektedir.

Milas Havalananına 35km, Dalaman Havalananına 180km, Bodrum merkeze 500 metre yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Ayrıca Bodrum kalesi önünden deniz yoluyla da ulaşma şansınız bulunmaktadır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR