Bardakçı
Bardakçı

Bardakçı koyu,

Bodrum limanının hemen dışındadır. Eskiden su satıcılarına “bardakçı” denilirmiş.
Bu isim, belki de tarihi Salmakis çeşmesinin Bardakçı’sından kalmadır, kim bilir?

Bardakçı
Bardakçı

Efsaneye göre, buradaki berrak su birikintisinde kendini gören Hermafroditus, kendi aksine öylesine aşık olmuş ki, buradaki su perisi ikisini de sonsuza dek birleştirmiş ve böylece Hermafrodit doğmuş.

Bugün Bardakçı’da lüks oteller, küçük pansiyonlar ve kumsal boyunca restoranlar bulunmaktadır.

Bodrum Bardakçı Koyu

Bodrum’un merkezinde yer alan Bardakçı Koyu, merkez Kumbahçe Plajı’na yakın bir alternatif arayanlar için İçmeler Plajı ile birlikte en ideal seçeneklerden biri.

Bardakçı Yerel günlük teknelerin uğrak yeri olan Bardakçı, marina ile Gümbet arasındaki tepeden yürüyerek yalnızca bir dakika çeker.

Bardakçı Koyu ve Plaj

Yaklaşık 300 metrelik uzunluğu ile Bodrum’un diğer koylarına göre çok daha küçük bir plaja sahip olan Bardakçı, ziyaretçilerine kale manzarası eşliğinde denize girme imkanı sunuyor.

Bodrum limanının hemen dışında yer alan Bardakçı Koyu, dünyanın en güzel koylarından biri olarak anılmasında ne kadar haklıdır; bunu bu güzel koyu gördüğünüzde siz de onaylayacaksınız.

Bardakçı Koyu ve Plaj
Bardakçı Koyu ve Plaj

Eskilerde, su satanlara bardakçı denirmiş. Anlatılanlara göre, burada bulunan berrak su birikintisinde kendini gören Hermafroditus, kendi yansımasını öyle beğenmiş ki, buradaki su perisi ikisini sonsuza dek birleştirmiş.

Bardakçı
Bardakçı

Bugün baktığımızda da Bardakçı’da, lüks oteller, pansiyonlar ve muhteşem güzellikteki kumsal boyunca uzanan restoranlar yer almaktadır.

Yerel günlük teknelerin uğrak mekanı olan Bardakçı, marina ile Gümbet arasındaki tepeden yürüyerek sadece birkaç dakika sürmektedir. Bu eşsiz güzelliklerin içie bulunduğu Bardakçı, sizleri her daim büyülemek niyetindedir…

Bodrum limanının komşusu olan Bardakçı Koyu, Bodrum bölgesinin en çekici ve sakin plajlarından biri olmasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Bu güzel koyda vakit geçirmek isterseniz, Bardakçı Koyu’na ulaşım kısa sürede yapılabilmektedir.

Milas Havaalanı’na 35km, Dalaman Havaalanı’na 180km, Bodrum merkeze 500 metre yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Bodrum kalesi önünden deniz yoluyla da ulaşma şansınız bulunmaktadır.

Bardakçı Eskilerde, su satanlara bardakçı denirmiş. Anlatılanlara göre, burada bulunan berrak su birikintisinde kendini gören Hermafroditus, kendi yansımasını öyle beğenmiş ki, buradaki su perisi ikisini sonsuza dek birleştirmiş.

Bu güzel koyda vakit geçirmek isterseniz, Bardakçı Koyuna ulaşım kısa sürede yapılabilmektedir.

Milas Havaalanına 35km, Dalaman Havaalanına 180km, Bodrum merkeze 500 metre yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Bodrum kalesi önünden deniz yoluyla da ulaşma şansınız bulunmaktadır.