27.6 C
Bodrum
Perşembe, Temmuz 25, 2024

Sünger Pizza

Sünger Pizza

Eski pizzacılardan kim kaldı? Bodrum Milta Marina’nın hemen karşısında olan Sünger Pizza, Bodrum’un “dinazoru” diyebileceğimiz kadar klasikleşmiş işletmelerinden.

Öyle ki Bodrum’a gelip de burada pizza yemeden dönmek en az Yunuslar Karadeniz Fırınından tatlı yemeden dönmekle eşdeğer.

Sünger Pizza
Sünger Pizza

Yazın istisnasız her akşam full çekiyor.

Menüsünde sadece pizza yok.

Spesiyali beyaz pizza başta olmak üzere pizzalarının yanı sıra, kalamar tavası, balık çorbası, çökertmesi de en beğenilen lezzetlerinden.

Sünger Pizza
Sünger Pizza

Porsiyonları oldukça büyük. Ayrıca denize karşı terasında oturmanın tadı da bambaşka. Fakat önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Aksi halde uzun sıralarda aç açına beklemeniz garanti.

Sünger Pizza
Sünger Pizza

Sünger Pizza yirmi yılı geçkin bir zamandır Bodrum’un en işlek, hareketli yerlerinden birinde, Milta Bodrum Marina’nın karşısındaki mekânında ayni kalitede servis ve makul fiyatlarıyla belleklerdeki yerini muhafaza ediyor.

Sabah, öğle, akşam ve yaz kış açık olan mekanın Sahibi Bodrumlu eski bir süngerci, adı buradan geliyor. Tam bir aile işletmesi, sıcak ve samimi…

Personeli uzun yıllardır aynı yani hiç değişmiyor. Çok sayıda müdavimi var; öncelikle denizciler, teknede yaşayanlar, sonra yaz kış Bodrum’da yaşayanlar; Sünger’den vazgeçemiyorlar.

Sünger Pizza
Sünger

Değişmeyen tarzıyla nostaljik bir yer, yıllardır burada yemek yiyenler için alışkanlıktan öte bir anlamı var. Yazın yer bulmak çok zor, eğer rezervasyon yaptırmamışsanız ayakta beklemeniz gerekebilir.

Sünger Pizza
Sünger

Terasta, o güzel kale ve marina manzarası eşliğinde ağız tadıyla bir yemek yemek için ve Bodrum’ un tadına varmak için buradan vazgeçilmesi söz konusu bile değil.

Bodrum’ da Pizza denilince herhalde ilk akla gelen yerlerden birisidir Sünger Pizza.

Her ne kadar pizza çeşitleriyle biliniyor olsa da, balık ve et çeşitlerinde de iddialı. Balık çorbası ile Çökertme Kebabı’ni mutlaka denemelisiniz…

Adres: Neyzen Tevfik Caddesi No:160 48400
Tel:+90 252 316 08 54

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR