16 C
Bodrum
Pazartesi, Kasım 21, 2022
spot_img

Özel Medlife Klinigi Bodrum

Özel Medlife Kliniği Bodrum

Medlife Tıp Merkez

Telefon No : 0 543 627 74 01

Medlife Clinic Ambulance


Medlife Tıp Merkezi
Medlife Tıp Merkezi

Medlife Tıp Merkezi

Konacık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 203/B Bodrum / MUĞLA

Medlife Tıp Merkezi (medlifetipmerkezi.com)

info@medlifetipmerkezi.com

Telefon No : 0 252 363 77 76

Telefon No : 0 252 363 00 79

Telefon No : 0 543 627 74 01


MEDLIFE Tıp Merkezi doğru tanı ve tedavi yöntemleriyle sağlık sektöründe öncü bir kurum olmayı hedefleyen, hasta hak ve sorumluluklarını gözeten, yüksek standartlarda ve nitelikli tıbbi hizmet vermeyi amaç edinen bir sağlık kuruluşudur. Medlife Tıp Merkezi

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM

Merkezimiz Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK , BAĞ-KUR , EMEKLİ SANDIĞI) Devlet Memurları ve 18 yaş altı Sosyal Güvenlik kapsamında olmayanlar ile Kurum anlaşmalarını yapmıştır. MEDLIFE Tıp Merkezi Bitez Kavşağı Bodrum’da

Sağlıklı bir toplum anlayışı ile hasta memnuniyeti odaklı, yüksek kalitede nitelikli sağlık hizmetini tıbbi etik değerler çerçevesinde sunmak…

Çağdaş altyapısı ve en son teknolojiyi kullanan deneyimli ekibi ile uluslar arası sağlık standartlarını benimseyen tedavi edici uygulamaların yanı sıra koruyucu sağlık hizmetlerine de önem veren, bölgemizde ve Türkiye’de saygın, referans bir sağlık kuruluşu olmak.

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
MEDLIFE GÖZ POLİKLİNİĞİ BODRUM

Sağlığınız Önceliğimizdir.

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM Uzman doktorlarımız ve kadromuz ile Bodrum, Konacık, Bitez kavşağında hizmetindeyiz.

Muayene-Teşhis-Tedavi
Doğru tedavi, ancak doğru teşhisle mümkündür. Doğru tanı ve en uygun tedaviyi uygulamak ilk hedefimizdir.

Acil Servis ve İlk Müdahele
Acil Sağlık Hizmetler Birimi’ne başvuran tüm hastalar sağlık güvencesi ve ödeme gücü olup olmadığına bakılmaksızın kabul edilir.

Uzman Doktor Kadrosu
Akademik değerlere önem veren tıbbi kadrosu ve yetkin çalışanları ile hizmetinizde. Doktorlarımıza bölüm isminden ulaşabilirsiniz.

Poliklinikler ve Laboratuvar
Hastanemizdeki polikliniklerimiz tıbbi teşhisin ayrılmaz bütünü olan laboratuvar hizmetlerimiz SGK anlaşmalıdır

Medikal Estetik Bölümünüz Var mı?
Bünyemizde Medikal Estetik Bölümü Vardır. Uzman Kadromuzla Hizmetinizdeyiz. Daha Detaylı Bilgi İçin Polikliniklerimiz Sayfamızı Ziyaret edebilirsiniz.

Acil Servisiniz Var mı?
Evet var. Ani gelişen veya katlanılmaz olarak değerlendirdiğiniz durumlarda acile başvurunuz. Nefes darlığı , göğüs ağrısı , bilinç değişikliği , ateş karın ağrısı gibi , yakınmalar , yaşamı tehdit eden bir hastalığın habercisi olabilir.

Kan Testi Yapıyor musunuz?
Evet. MEDLIFE Tıp Merkezimizin bünyesinde laboratuvar bulunmaktadır. Tüm kan testleri ve bir çok test yapılmaktadır. Genellikle test sonuçları aynı gün çıkmaktadır.

Randevu Alabilir miyim?
Evet. Telefon numaralarımızı arayabilir, yerimize uğrayabilir ve randevu yapabilirsiniz.

Sağlık Raporu Veriyor musunuz ?
Evetveriyoruc. Ehliyet için , Spor için , İş için , amatör denizcilik belgesi için , havuz için sağlık raporu verilmektedir.

SGK ′lıyım, MEDLIFE in SGK Anlaşması Var mıdır?
Evet. MEDLIFE SGK ile anlaşmalıdır.


Medlife Tıp Merkezi  Bodrum Poliklinikler


Kardiyoloji

MEDLIFE Tıp Merkezi; Kardiyoloji, kalp ve dolaşım sistemindeki hastalıkları inceleyen bir bilim dalıdır. Kardiyoloji önceden iç hastalıkları bölümünün bir alt dalı iken artık ayrı bir anabilim dalı olarak çalışmaktadır. MEDLIFE Tıp Merkezi

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
Özel Medlife Klinigi Bodrum

Genel Cerrahi

MEDLIFE Tıp Merkezi; Genel cerrahi, vücutta oluşan sistemik ve yerel rahatsızlıkları cerrahi yöntemle tedavisi yanında, genel prensipler konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalları etkilemiş bir teknik disiplindir.
Göz Poliklinigi
Diş Polikliniği


Fizik Tedavi

Ortopedik Fizyoterapi

bel fıtığı, bel ağrıları, boyun fıtığı, boyun ağrıları, boyun düzleşmesi, sinir sıkışması, fibrom yaloji, omuz ağrıları, eklem kireçlenmesi[ostesartrit] Diz kireçlenmesi, çapraz bağ yaralanması, Torzikollis, Menüsküs yaralanması, skalyoz, Topuk dikeni, Bursit tendinit, bel kayması, ayak bileği burkulmaları, Tetik nokta tedavisi, Karpol tünel sendromu, Donuk omuz sendromu, omuz sıkışması sendromu, Omuz kas yırtıkları, Kalça kireçlenmesi, Aşıl tendiniti, halluks valgus, baker kisti, parmak ucunda yürüme, çocuk diz ağrıları, düz taban, kırık rehabilitasyonu , tenisci ve golfçü dirseği, kemik iliği ödemi, diz protezi rehabilitasyonu, kalça protezi rehabilitasyonu, spinal stenoz [ kanal daralma]

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
Özel Medlife Klinigi Bodrum

Nörolojik Fizyoterapi
İnme rehabilitasyonu
felç rehabilitasyonu
CP rehabilitasyonu
pediatrik rehabilitasyonu
kas hastalıkları
multipler skleraz [MS]
yüz felçi rehabilitasyonu
omurilik yaralanmaları rehabilitasyonu
spina bifida rehabilitasyonu
brokiyal pleksusu rehabilitasyonu
travmatik beyin hasarı rehabilitasyonu


Dahiliye

Hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi etmek İç Hastalıkları Bölümü’nün temel prensibidir. İç Hastalıkları Bölümü, diyabet, tansiyon, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) problemleri, enfeksiyon hastalıkları, solunum sistemi rahatsızlıkları, hormon hastalıkları ve obezite gibi problemlerde ilk olarak başvurulan bölümdür.

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
MEDLIFE BODRUM Dahiliye Servisi

Ayrıntılı fizik muayene ve hasta öyküsü doğrultusunda gerekli tahlil, tetkik ve incelemeler yapılarak gerekli değerlendirmeler ve multidisipliner yaklaşımlar sayesinde hasta için en uygun tedavi planı çizilmektedir.

Gebelikte Troid Bezi Kontrolü

Gebelik tiroid bezi tarafından üretilen tiroid hormonlarının düzeylerini etkileyebilen bir durumdur. Bu nedenle gebelik öncesi tiroid hastalığı olmayan kadınlarda da gebelik sırasında tiroid hormon düzeylerinde değişiklikler meydana gelebilir.

Tiroid hastalığı belirtilerinin gebelikte gözlenen çarpıntı, halsizlik, iştahsızlık, bulantı gibi belirtilerle benzer olması, tanı konmasını ve tedaviyi geciktirebilir.

Gebelikte Tiroid Bezi Taraması
Gebelikte Tiroid Bezi Taraması

Gebelikte gelişen tiroid hormon yetersizliğinde bebeğin hem fizyolojik hem de nörolojik gelişimi olumsuz etkilenebilmekte, erken doğum, düşük doğum ağırlığı ve yenidoğanda solunum yetersizliği gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Anne karnında bebeğin kendi tiroid bezinin gelişimi 10-12 gebelik haftasında, yeterli tiroid hormonu üretimi ise 18-20. gebelik haftasında başlar. Bu nedenle, anne adayının gebelik öncesi tiroid hormon düzeylerinin bilinmesi, gebelik sırasında oluşabilecek tiroid hormon değişiklilerinin zamanında tespit edilmesi açısından önemlidir.

Gebelik öncesi bilinen tiroid hastalığı olmayan gebelerde de, mutlaka gebeliğin ilk üç ayında tiroid hormon düzeyleri bakılmalı ve gereğinde ilaç tedavisi başlanması önerilir.

Uz.Dr. Sinem Açıkgöz
Dahiliye
Medlife Tıp Merkezi


Kadın Hastalıkları-Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak, menopoz ve osteoporozdan, doğum kontrol yönetimlerine, riskli ve normal gebeliklerin takibine kadar pek çok alanda hizmet veriliyor. Özel Medlife Klinigi Bodrum

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
Medlife Kadın Hastalıkları-Doğum

Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinin yapılarak, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının da başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri veriliyor.


İlk Müdahale-Acil

MEDLIFE tıp merkezi olarak gelen hastamız değerlendirilerek ilk müdahale gerektirecek durumlarda serum takma, pansuman yapma, dikiş atma gibi müdahaleler bünyemizde verilmektedir.

ÖZEL MEDLIFE KLİNİĞİ BODRUM
Medlife Bodrum İlk Müdahale-Acil

Daha ileri düzeyde tedavi gereken hastalar ambulans ile daha ileri merkeze yönlendirilmektedir. Tıp merkezimizde Acil Servis bölümümüz de vardır.


Radyoloji

Radyoloji Nedir?

Medlife Bodrum Radyoloji
Medlife Bodrum Radyoloji

Radyoloji, hastalıkların tanı sürecinde ses, radyo dalgaları ve X işınları ile görüntüleme teknolojilerini kullanan, tedavi sürecinde görüntüleme teknikleri eşliğinde invaziv prosedürler içeren tıbbın son derece geniş kapsamlı dallarından biridir.

Yaptığı çalışmalar ile diğer tüm branşlara destek olan radyoloji, hastaları etkileyen pek çok tıbbî kararın hayatî bir bileşeni konumunda yer almaktadır. Radyoloji iki ana bölümden oluşmaktadır:

Tanısal Radyoloji (Diagnostik Radyoloji) Tanısal radyoloji, hastalık belirtilerini tespit etmek ya da alınan ilaçların tedaviye ne oranda yanıt verdiğini kontrol edebilmek için faydalanılan alt birimdir. En sık kullanılan ve kliniğimizde yer alan tanisal radyoloji testleri şunlardır:

 • Ultrasonongrafi
 • Doppler Ultrasonografi
 • Röntgen

Tedavi ve Girişimsel Radyoloji

Tedavi ve girişimsel radyoloji, açık cerrahi operasyon uygulanmayan hastalıkların tedavisinde minimal invaziv prosedürler için görüntü rehberliği sağlayan sistem olarak tanımlanmaktadır. Ultrason gibi görüntüleme yöntemleri ile tıbbî prosedürleri yönlendirmeye yardımcı olmaktadır. Tedavi ve girişimsel radyoloji, genellikle damarlarda tıkanma, sırt ağrıları, böbrek ve karaciğer problemleri, kanser, tümör, rahim fibroidi gibi hastalıklarni tedavisinde etkin role sahiptir. Bu tür tedaviler, geleneksel operasyonlara göre daha az rıs’li, daha az ağrılı olmakta ve iyileşme süresini kısaltmaktadır. Tedavi ve Girişimsel Radyoloji prosedürlerine örnekler:

Meme biyopsisi, iğne biyopsileri, Köpükle varis tedavisi, RF ablasyon ile varis tedavisi Tanı ve tedavi planlaması konusunda radyolojide kullanılan birtakım yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin temel amacı hastalığın doğru tanısının konması sürecinde yardımcı olacak sonuçlara ulaşmaktır. Özel Medlife Klinigi Bodrum

Kliniğimizde radyolojide kullanılan görüntüleme yöntemleri şunlardır: Ultrason: Radyoloji ile görüntüleme yöntemleri arasında ses dalgalarının kullanıldığı yöntemdir.

Üriner sisteme ait faaliyetleri, jinekolojik incelemeler, kain içi organlar gibi pek çok bölgede yapılan incelemede bu yöntem kullanılmaktadır. Bu inceleme yöntemi, hasta sağlığı açısından herhangi bir zarar oluşturmaz. – X Işını Kullanılan Görüntüleme Yöntemleri Röntgen: Vücut yapılarının ve özellikle kemiklerin, röntgen ışınları (X ışınları) kullanılarak görüntülenmesi yöntemidir. Panaromik röntgen: Diş ve ağız hastalıkları alanı için tercih edilen, ağız içinin tam anlamı ile görüntülendiği radyoloji yöntemidir.

Tedavi öncesinde plânlamarin mümkün hale getirilebilmesi için birçok doktor tarafından sıklıkla ihtiyaç duyulan bir görüntüleme yöntemidir.

Radyoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Kemik ve akciğer hastalıklarının teşhisinde,
 • Yaralanmalar ve acil tıpta,
 • Meme hastalıklarında,
 • Kalp ve damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinde,
 • Hamilelik takibinde,
 • Yumuşak doku ve iskelet sistemi hastalıklarının teşhisinde,
 • Omurga, omurilik, beyin, baş, boyun, bel, nöroradyoloji gibi sinir i temi kontrollerinde, Karin, batin, meme, yumuşak doku lezyonlarının görüntülenmesinde Jinekolojik ve pediatrik hastalıkların incelemesinde kullanılır.

Laboratuvar

MEDLIFE tıp merkezinde gelişmiş cihazlar ile tüm testler ve tahliller yapılmaktadır

Medlife Laboratuvar
Özel Medlife Klinigi Bodrum Laboratuvar

Sağlık Raporu

MEDLIFE tıp merkezi bünyesinde

Ehliyet için sağlık raporu
Spor için sağlık raporu
İş için sağlık raporu
Amatör denizcilik belgesi için sağlık raporu
Havuz için sağlık raporu verilmektedir.


Çocuk Hastalıkları

Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniğimizde doğumdan sonra bebeklerin aylık olarak gelişimleri, ilk altı ay anne sütü ile beslenmenin desteklenmesi, altı ay sonrasında bebeğe ek gıda protokolünün başlatılması, baş, boyun, ağırlık ölçümleriyle çocuğun aylık gelişiminin takibi, aşılama takvimi takip edilmektedir. Özel Medlife Klinigi Bodrum

Ayrıca daha büyük çocuklarda da sağlıklı beslenme programı takip edilmektedir.

Çocuk Hastalıkları
Medlife Tıp Merkezimizde yeni doğan ve he yaştan çocuklarınız için , her türlü hastalık ve rutin
kontrollerde uzman doktorumuz ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacaktır.

 • Yeni doğan Takibi
 • Sağlam Çocuk Takibi
 • Aşı Takibi ve Özel Aşıların Uygulanması
 • Beslenme Takibi
 • Emzirme Danışmanlığı
 • İmmün Sistem Bozuklukları, Alerjik ve Astım Tanı ve Tedavisi
 • İnfeksiyon Hastalıkları ( Bakteriyel, Viral, Paraziter Hastalıklar )Tanı ve Tedavisi
 • Sindirim Sistemi Hastalıkları tanı ve Tedavisi
 • Solunum Sistemi Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
 • İdrar yolu Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
 • Farwel Kulak Şekil Bozukluğu Düzeltme Sistemi Uygulaması

Ortopedi

Doğumsal ve edinsel ortopedik hastalıkların teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak bilimsel çerçevede çözüme kavuşturulması oldukça önemlidir. Hareket sistemimiz bu anlamda ağrısız bir şekilde hareket etme yeteneğine sahiptir. Özel Medlife Kliniği Bodrum

Dinlenme veya efor esnasında sürekli ağrıların meydana gelmesi bir rahatsızlık belirtisidir. Ağrıya bağlı olarak yapılamayan veya işlevselliğini yitiren hareketler patolojik bulgular kapsamına alınmalı ve buna göre ortopedi alanının kapsamında tedavilere tabi tutulmalıdır.

Bunun yanı sıra kas gücünde azalma, his kaybı, sinirsel fonksiyon bozuklukları, iskelet sisteminde yaralanmaya veya doğuma bağlı olarak gelişen bozuklukların hepsi ortopedinin inceleme alanındadır.

Buradan hareketle ortopedi başlığı altında ilgi alanlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Travma olguları
 • Artroskopik diz
 • Omuz ve ayak bileği cerrahisi
 • Spor yaralanmaları
 • Kalça ve diz eklem protezleri

Kulak Burun Boğaz

MEDLIFE Tıp Merkezi bünyesinde Kulak Burun Boğaz hastalıkları servisi bulundurmaktadır.


Medlife Tıp Çalışma Saatleri

7/ 24


İLETİŞİM

Bize Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Ulaşabilirsiniz.

Medlife Tıp

Konacık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 203/B Bodrum / MUĞLA

Medlife Tıp Merkezi (medlifetipmerkezi.com)

info@medlifetipmerkezi.com

Telefon No : 0 252 363 77 76

Telefon No : 0 543 627 74 01


Related Articles

SON YAZILAR