20 C
Bodrum
Pazartesi, Eylül 20, 2021

Bodrum Marina

Bodrum Marina

20 yılı aşkın süredir % 110 doluluk oranına erişen ve Akdeniz’in en iyi on marinası içinde yerini alan Milta Marina, bünyesinde konaklayan misafirleri ve Bodrumlular  için birbirinden kaliteli yeme – içme mekanları, eğlence & sosyal tesisleri ve seçkin markaları bir araya getiren çarşısıyla karada da hayatı kolaylaştırıp eğlenceli hale getiriyor.

Milta Bodrum Marina
Milta Marina

MARİNA

Bir Doğan Holding kuruluşu olan Milta Marina kuruluşunun 10. yılında, merkezi İngiltere”de bulunan British Marine Federation bünyesindeki Yat Limanları Birliği – The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından layık görülen, 5 Altın Çıpa Ödülü ile onurlandırıldı. Marinalar için uluslar arası kalite standartlarını belirleyen TYHA, yapılan değerlendirme sonucunda, Milta Bodrum Marinayı bu standartların en üst seviyesi olan 5 Altın Çıpa ile ödüllendirdi.

TYHA Değerlendirme Raporunda, sunulan hizmetlerin çeşitliliği ve kalitesi, teknik altyapı, çevre düzeni ve temizlik, personel ve fiyatlandırma gibi konularda belirlenen tüm kriterlere sahip olan Milta Bodrum Marina”nın, bünyesinde barındırdığı gönüllü denizde can kurtarma ekibi bulunmaktadır.

sezonda yaklaşık 3500 tekne trafiğini yönlendiren özel bilgisayar programı donanımlı kontrol kulesi ve yılda 13 yarış düzenleyen yelken kulübü ile bu standartların da üzerine çıktığı belirtiliyor.

1999 yılında tamamen revize edilen, Türk denizlerinde farklı hizmet anlayışının öncüsü olarak uluslararası platformda marka olmayı misyon edinmiş Milta Marina”da, en küçüğünden, süper yatlara 450 tekne konaklayabiliyor ve her türlü hizmeti alabiliyor. 2007 yılı sonu itibariyle kapasitesini aşan bir doluluk oranına ulaşan Milta Marina”nın, misafir ettiği yıllık 3500 tekne trafiğinin %70″ini Avrupa Birliği ülkeleri oluşturuyor.

Bir Doğan Holding kuruluşu olan Milta Bodrum Marina, Ege ve Akdeniz’in en prestijli Marinaları arasında yer almaktadır. Farklı hizmet anlayışı ile uluslararası platformda önemli bir markadır. Eşsiz şehir içi konumu ve kaliteli hizmete önem veren deneyimli kadrosu; deniz tutkusunu bir hayat biçimine dönüştürmektedir.

Denizde 425, karada 50 yata tam teşekküllü teknik servis, 7/24 güvenlik ve sağlık hizmetlerini sunarken; kaliteli yeme içme mekanları, eğlence & sosyal mekanları, seçkin markaları bir araya getiren çarşısı, Bodrum’a ayrı bir renk katmaktadır.

Milta Bodrum Marina, sahip olduğu yüksek standartlar ve çevreye verdiği önem dolayısıyla Mavi Bayrak ve 5 Altın çıpa ödülü sahibidir.

Yat bağlama sözleşmesi, fatura düzenleme ve tahsilat işlemleri
Yurtdışı giriş ve çıkış işlemleri danışmanlığı ve acenta yönlendirmesi
Yatın marina sorumluluğuna alınması ve geri teslim edilmesi işlemleri
Elektrik ve su sistemine ait keyin peşin ve depozitolu olarak satışı
İnternet hizmeti ve wireless internet erişimi için şifre temini
Rezervasyon ve fiyat bilgisi
Mavi Kart satışı ve bilgilendirmesi ( Deniz Atıkları Uygulaması (DAU) ve Bilgilendirmesi )
Harita, elektrik fişi, otopark kartı ve Marina logolu malzeme satışı
Faks, fotokopi, telefon bağlantısı, posta ve kargo hizmetleri
Döviz işlemleri
Hava raporu bilgisi
Teknik servis hizmetleri için yönlendirme
Araba kiralama, uçak, otel rezervasyon ve transfer işlemleri
Bodrum ve Marina bünyesinde faaliyet gösteren yat kulüplerinin düzenlediği yat yarışları hakkında bilgilendirme
Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ile ilgili bilgilendirme ve yönlendirme

Genel Teknik Hizmetler

Atık su toplama
Sintine ve atık yağ toplama
Kışlık periyodik bakım
Yangın söndürme
Su, elektrik, telefon, TV bağlantısı
75 Ton lift
Çekme-atma, Alt yıkama
Sabit vinç ile bot karaya alma, atma
Teknik Servisler

Boya ve Ozmos Tedavisi
Marangoz
Elektrik, Jeneratör, Watermaker
Elektronik (Ray Marin)
Motor Bakım (Volvo, Yanmar, Perkins, MTU)
Mekanik
Krom İşleri
Yelken, tente, branda
Outboard (Yamaha, Mercury, Johnson)
Dingy Joker Bot Servis

Güvenlik
Sağlık
Temizlik
Tuvalet ve duş
Elektrik – Su
İnternet
Kablolu TV
Otopark

BODRUM DENİZ KURTARMA

Bodrum Deniz Kurtarma, 1999 yılında Milta Bodrum Marina’nın desteği ile her biri kendi alanında uzman gönüllüler tarafından kurulmuştur.

2001 yılında Denizciler Dayanışma Derneği’nin bünyesine katılarak derneğin Bodrum Şubesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2006 Mayıs ayından beri Bodrum Deniz Kurtarma Derneği olarak, çalışmalarına devam etmektedir.

Herhangi bir zor durumda kalan tekne, arama ve kurtarma ekibine ve VHF 16 ve 73 kanallarından çağrı yaparak Milta Bodrum Marina’da konuşlanmış olan ve 24 saat kesintisiz hizmet veren harekat merkezine ulaşabilmektedir.

Ayrıca, Milta Bodrum Marina’nın telefonlarından da (0252 3161860) ekibe ulaşma imkanı vardır.

Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’nin amacı “Bodrum Bölgesi’nde faaliyet göstermek üzere, Bodrum Yarımadası ve civarında denizde arama kurtarma ihtiyaçlarına, Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde ve herhangi bir ücret talep etmeksizin destek sağlamak” olarak tanımlanabilir.

VHF 16/73 (24 Saat)

Adres:
Neyzen Tevfik Caddesi No:5
Milta Bodrum Marina

Gsm: +90 (532) 522 88 77 +90 (533) 204 43 68

MARİNA

Milta Turizm İşletmeleri A.Ş. Bodrum Marina Şubesi Neyzen Tevfik Cad. 48400
BODRUM / MUĞLA / Türkiye
Tel : +90 (252) 316 18 60 Faks : +90 (252) 316 14 06

Önceki İçerikBodrum Optikçiler Gözlükçüler
Sonraki İçerikMango Bodrum

SON YAZILAR