6 C
Bodrum
Salı, Şubat 20, 2024

Milas Bodrum Yün Halı

Milas Bodrum Yün Halı

Milas, Bodrum Yün Halı  (Tribal art),  Yün Pamuk, Saf İplik, Kilim, Bodrum – Milas Halı

Dünyanın En Güzel Halı Modelleri

Sazköy’de, Milas ve Bodrum çevresindeki köylerde yapılan el yapımı Türk Halılarının kültürünü, kalitesini ve güzelliğini müşterilerimize bilgilendirmek, eğitmek ve sunmaktır.

Geniş Kilim koleksiyonumuzu seçtikten sonra halı / patchwork, saf yün, saf pamuk, saf ipek, pamuk üzerinde yün, köyümüzde arzularınıza uygun el yapımı halılar bulma konusunda size yardımcı olabiliriz.

Üretim ve perakende alanındaki yılların tecrübesi ile size en rekabetçi fiyatları ve olağanüstü kaliteyi garanti ediyoruz. Demonstrasyon ve konferans sunma konusunda yetenekliyiz ve özel randevular veya tur grupları kabul ediyoruz.

Sazköy Halı el dokuma Türk halıları ve kilimlerinin öncü perakendecilerin dendir.
Bu Bodrum kökenli kuruluş, el emeği ürünlerin tüm Türkiye’den geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Dokumacılarla direkt bağlantı kurarak, aracıları uzaklaştırıp sanatçıların hak ettiklerini kazanmalarına imkan sağlar.

Müşteri memnuniyetini ön plana alan kuruluş sadece misafirlerini hoş tutmakla kalmamakta, tüm dünyadan gelen ziyaretçilerle somut bağlantı kurarak dokumacılık geleneğini korumayı ve yaymayı amaç edinmektedir.

Milas halıları :

Milas, Türk el halıcılığında özgün bir yere sahiptir. Bilinen en eski örneği, Orta Asya’da M.Ö. 5. yüzyıla dek uzayan Türk halıcılığı, Türklerle birlikte Anadolu’ya gelmiş ve bir halk el sanatı olarak günümüze dek yaşatılmıştır.

Türk halıcılığının, Milas yöresine 11. yüzyılın sonlarında başlayan Türk akınlarıyla birlikte gelmiş olması gerekir. 13. yüzyılın sonlarında bölgenin tümüyle Türklerin eline geçmesiyle birlikte geleneksel Türk el sanatı olan halıcılık bu bölgede gelişmeye başlamıştır.

Menteşe Beyliği döneminde Balat limanından ihraç edilen buğday, safran, susam, balmumu, palamut, zibebe, meyan kökü, yılan balığı, deri, köle ve cariyenin yanı sıra halının da ihraç edildiğini yazmışlardır Türklerin Milas yöresine ilk geldiklerinde dokudukları halıların renk, desen ve boyut özellikleri hakkında bir bilgiye sahip olmasak da Milas halılarının 16 yüzyılda karakteristik özelliğini kazanmaya başladığını söylemek mümkündür.

Milas halıcılığı 17. yüzyıl sonlarından itibaren gelişmeye başlamıştır.

Milas halılarında, halıya adını veren desenlerin yanı sıra halılara işlenen yöreye özgü pek çok motif vardır. Bunlardan bazıları ala boncuk, köpek izi, tavuk ayağı, eli belinde, karanfil, bakla çiçeği, patlıcan, tütün yaprağı, gemici suyu, çıngıllı cafer, yengeç, yılan, hayat ağacı, testere, anahtar, göl, kandil gibi adlarla bilinir.

Antika Halılar Kilimler

Antik Türk halıları, dünyadaki en güzel ve ustalıkla dokuma tekstillerden bazıları.
Günlük yaşam için sanatsal, manevi ve işlevsel parçalar olarak yaratılan Türk halıları, antik yer döşemeleri dünyasında temel bir türdür.

Sazköy
bodrum Halı Sazköy

Türk halılarının tarihi binlerce yıla uzanıyor ve Tulu, Karapınar, Ladik, Konya, Ushak (Oushak), Kayseri (Kysari), Burdur, Soumak ve Kilim gibi çeşitli stilleri içeriyor.

Sazköy, Bodrum Halı

Bodrum Halı : Sazköy, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir köydür.

OSMAN KOCA

Adres: Sazköy Mah. Bodrum 48400 TÜRKİYE
Telefon: +90 252 338 81 69
Faks: +90 252 338 83 04
Mobil: +90 532 583 73 84

WEB SİTESİ

Sazköy Milas, Bodrum Yün Halı
Sazköy Milas, Bodrum Yün Halı
Sazköy
Bodrum Halı
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR