27.6 C
Bodrum
Perşembe, Temmuz 25, 2024

Leros Fast Catamaran

Bodrum Leros Fast Catamaran

İleryoz

İleryoz (Modern Yunanca: Λέρος Leros), Yunanistan’ın Güney Ege bölgesinde bulunan bir ada, şehir ve belediyedir. Ada, Ege Deniz’inde yer almakta olup On İki Ada’nın bir parçasıdır.

Yüzölçümü 74.17 km² olan belediyenin nüfusu 2011 yılı itibarı ile 7,917’dir.[1]

İleryoz’a İleryoz Kamu Hava limanı hizmet vermektedir.

Vip araçlarla sağık ve seyahat güvenceli transfer

Kalkış Saati :10:00

Dönüş Saati :17:30

Yüksek kayalıklara ve birçok küçük koy ve köye sahip dağlık, yemyeşil bir ada olan Leros, hala eski gerçek atmosferinin çoğunu koruyan popüler bir tatil beldesidir.

Bunun en önemli sebeplerden biri turizme fazla bağımlı olmamasıdır.

Adadaki insanların asıl gelir kaynağı tarımcılık.Yaz aylarında turizm başka bir gelir kaynağı. Leros’un çok büyük bir limanı olduğundan dolayı buraya birçok yelkenli tekne ve lüks yat geliyor. adaya uluslararası ve kozmopolit bir parlama veriyor.

İleryoz
İleryoz

Leros, Lakki ve Partheni’de yüzlerce yat kapasitesine sahip Marinalara sahiptir. Panteli ve Vromolithos’ta gece veya birkaç gün demirleyen birçok yat. Ada her yaz Ege yarışlarına katılıyor.Leros’un en çarpıcı özelliklerinden biri, adanın başkenti Platanos’un üzerinde yükselen Meryem Ana Kastro’dur (Panagia Kastrou).

11. yüzyıla kadar uzanıyor ve St.John Şövalyeleri için bir kaleydi.Ayrıca, çeşitli zaman dönemlerinden bulguları olan bir müze ve eski bir kilise de var.Platanos eski katedral Agia Paraskevi duruyor.

Leros Fast Catamaran
Leros Fast Catamaran

Şehrin kendisi dolaşmak için güzel ve evlerin çoğu 1800’lerde inşa edildi.Alinda’da antik bir tapınağın üzerine inşa edilmiş Agios Isidoros kilisesini ziyaret edebilirsiniz.

Burada halka açık olan ve 1943’te Almanlar tarafından batırılan Kraliçe Olga’nın savaş gemisi bölümleri de dahil olmak üzere adadan bazı ilginç buluntulara sahip olan Belenis kulesi de var.

Adanın ilk yazıcısı da görülebilir Partheni’nin dışında Leros havaalanından önce Artemis tapınağının kalıntıları var.

  • Tek yapmanız gereken websitemizde whats app nr + 90 552 5324848 aramanız yada mesaj yollamanız.
  • Sitemizden yapılan tüm rezervasyonlar önceliklidir.
  • Sıra beklemeden turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Leros Fast Catamaran – Leros Hızlı Katamaran – İleryoz Rezervasyon

+ 90 552 5324848

BODRUM

SON YAZILAR