26 C
Bodrum
Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Kortan Restoran Bar

Kortan Restoran Bar

Kortan Restaurant ; Tarihi Kortan Restaurant 37 sene önce Ali Günaydın tarafından Bodrum’un ilk balık lokantası olarak hizmete girmiştir.

600 sene önce Eski Yunan döneminde şarap evi olan bu taş bina şimdi Bodrum’da balığın tek yenecek adresi…

Kortan Restoran Bar
Kortan Restoran Bar

Mevkii olarak Bodrum’da meşhur Barlar Sokağı’nda denize sıfır olup Bodrum Kalesi ile karşı karşıyadır.

Kortan Restaurant’ın daha kapısında içeri girmeden tarihi taş binası ile günlük taptaze çeşit çeşit balıklarla dolu tezgahını görünce başlıyorsunuz büyülenmeye… kapıdan içeri girince 37 sene önceki resmi ve şuan ki resmiyle karşılaşıyorsunuz bu da size tecrübe kokan bir restorana geldiğinizin garantisini veriyor,

Kortan Restoran Bar
Kortan Restoran Bar

Daha sizi deniz kenarındaki eşsiz manzarası olan bahçemize alıyoruz.

Bodrum’un o cehennem sıcağı gibi olan yaz aylarında denizden gelen püfür püfür meltem esintisiyle Bodrum’ Kalesi’nin ışıkları altında Halikarnas Disco ve Kos Adası manzarasında büyüden büyüğe kapılıyorsunuz.

Hele birde dolunay çıktıysa işte o zaman değmeyin keyfinize.
Söyle gibi Bodrum’un ilk balık restoranı,iddia ediyoruz ki; ‘’Lezzetiyle, kalitesiyle servisiyle ve hepsinden önemlisi temizliğiyle” tam bu sıfatları aynı anda aynı yerde bulmak isteyene Bodrum’un ilk ve teki Kortan Restaurant.

Kortan Restoran Bar
Kortan Restoran Bar

Restoranımıza gelmiş ve halen gelmekte bulunan devletimizin ileri gelen çok değerli büyüklerimiz, iş dünyasının değerli şahsiyetleri, sanatçılarımız ve magazin dünyasının renkli yüzlerini buluşturan adres.

Birçok karakteriyle tanıdığımız Dustin Hoffman ve dünyaca ünlü şarkıcı Sting ve niceleri…

Kortan Restoran Bar
Kortan Restoran Bar

Bodrum’a geldiğinde tek değişmeyen iki adresi vardı çok değerli sanatçımız rahmetli Zeki Müren’in.1.si Halikarnas’ın üstündeki evi 2.si ise her akşam balığını yediği Kortan Restaurant.Hatta bir akşam Kortan Restaurant’ın kurucusu Ali Günaydın ile yediği yemekte ‘’Bodrum’a yola çıkmadan bir gece öncesinden başlıyorum, evimi, begonvil çiçeklerimi ve senin balıklarını Ali. Bodrum’a geldiğimde eminim ki şu dünyada benden mutlusu yoktur” diye birde söyleşi geçmiştir aralarında.

Kortan Restoran Bar

Konum ve iletişim bilgileri
Cumhuriyet Cad. No:32, Bodrum Türkiye
Bodrum Kalesi noktasına 0,2 km mesafede
Telefon ; 0252 316 12 41

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR