17 C
Bodrum
Pazartesi, Aralık 4, 2023

Gemibaşı Restoran

Gemibaşı Restaurant Bodrum

Gemibaşı Restoran, Bodrum’da Balık Keyfi Bodrum, Türkiye’nin en popüler tatil destinasyonlarından biri. Denizi, doğası, tarihi ve kültürel zenginliği ile her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bu güzel ilçe, aynı zamanda lezzetli yemekleri ile de ünlü. Bodrum’da balık yemek isteyenler için ise seçenek çok fazla. Peki hangi restoranda hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir balık ziyafeti çekebilirsiniz? İşte size bir öneri: Gemibaşı Restaurant.

Gemibaşı Restaurant, Bodrum’un merkezinde Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir balık restoranı. 2009 yılında açılan bu restoran, Bodrum’da balık denince ilk akla gelen en eski restoranlardan biri. Restoranın adı, sahibinin gemici olmasından ve gemilerin baş kısımlarının denize bakan yerlerinden gelmektedir.

Gemibaşı Restaurant’ın menüsünde Akdeniz ve Ege mutfağının en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Mezeleri ile öne çıkan bu restoranda barbun marine, fava, ahtapot ızgara en çok tercih edilenler arasında. Balıklar ise taze ve lezzetli. Çupra, levrek, barbun, kalamar gibi seçenekler arasından damak zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

Restoranın atmosferi de oldukça keyifli. Terasında oturarak Bodrum Kalesi’ni ve denizi izleyebilirsiniz. Hizmet ise hızlı ve güler yüzlü. Restoranın işletmecisi Hüseyin Bey her zaman işinin başında ve müşterilerine ilgili davranıyor.

Gemibaşı Restaurant’ın fiyatları ise Bodrum’a göre oldukça makul. Ortalama iki kişilik bir rakı-balık keyfi için 500-1400 TL civarında bir hesap ödemeniz gerekiyor. Rezervasyon yapmanız tavsiye edilir çünkü restoran genellikle yoğun oluyor.

Eğer Bodrum’da güzel bir balık yemeği arıyorsanız Gemibaşı Restaurant’ı mutlaka deneyin. Pişman olmayacaksınız!

Yemek – Balık, Deniz Ürünleri, Kahvaltı, Alkol Servisi Var, Wifi, Dış Mekan

Bodrum’un en iyi ve en köklü balık restoranlarından birisi olan Gemibaşı Bodrum Marina’nın karşısında bulunmaktadır.

Turistlerden çok Bodrumluların ve Bodrum’da uzun süre yaşayanların restoranıdır.

Gemibaşı Restoran
Gemibaşı Restoran

Bir Bodrum klasiğidir aslında Gemibaşı Restaurant‘da rakı balık yapmak.

Gemibaşı Restaurant Bodrum yat limanı karşısında diğer bir deyişle Neyzen Teyfik caddesi üzerinde tam Bodrum‘un kalbinin attığı bir merkezde diyebiliriz Gemibaşı Restaurant.

Burada yemek yiyenler ve garsonlar bir birini tanır,  bir nevi müdavim olursunuz.

Marina caddesi üzerinde olan restoranın en önemli özelliklerinden bir tanesi balıklarının tazeliğidir.

Eşsiz mezeler, balıklar bir biri ardına masaya gelip giderken Rakınızı yudumlar caddenin hareketliliğinde kaybolup gidersiniz.

Bodrum Restoran da bütün balıklar mevsiminde yenilir. Bodrum yöresinin deniz böceği olan karavida, Gemibaşı’nın  spesiyallerinden.

Şarap soslu midye harikadır mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Soğuk meze çeşitleri gayet zengindir. Kalamar tava ve ahtopot ızgara ara sıcak olarak tercih edilebilir gerçekten maharetli ellerden çıktığını söyleyebiliriz.

Karavida ızgara ya da haşlama olarak servis verilmektedir.

Eşinizle, dostunuzla ve çocuğunuzla gidilir. Mekânın cadde üzerinde olmasından dolayı restoran çok hareketlidir.

Ayva tatlısı ve sakızlı muhallebisi ayrıca çok güzeldir.

Ortalama 4 kişi gittiğiniz zaman 1.000 TL gibi bir hesap ödersiniz rakı, mezeler, ara sıcak ve günlük balık yediğinizde.

Ki bu gayet makul bir rakamdır aslında Bodrum’da bu kalitede bir restoranda yediğiniz bir akşam yemeği için.

Bu yüzden rezervasyon yaparak gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Gemibaşı Restoran Bodrum

Adres: Eski çeşme, Fırkateyn Sk. No:132, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 316 12 20

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR