15 C
Bodrum
Cuma, Ocak 27, 2023
spot_img

Bodrum Günlük Tekne Turları

Bodrum Günlük Tekne Turları

Bodrum Günlük Tekne Turları, Bodrum Tekne Turu Bodrum yarımadasını keşfetmenin pek çok yolu vardır. Bodrum Günlük Tekne Turları Bunlardan en çok keyif vereni, civardaki koyları ve kıyı köylerini, Bodrum limanından veya yerel limanlardan kalkan günübirlik gezi tekneleriyle dolaşmaktır.

Bodrum Günlük Tekne Turları
Bodrum Günlük Tekne Turları

Teknelerimiz saat 10:30 da Gümbet limanından kalkar. Koylar arası seyir halinde iken misafirlerimiz teknede güneşlenebilir, yada müzik eşliğinde dans ederek eğlenebilirler.

Bodrum Günlük Tekne Turları
Bodrum Günlük Tekne Turları

Camel beach’te 1 saat yüzme molası ardından, Bağla koyunda yine 1 saat yemek ve yüzme molası ardından Aspat’ta 35-45 dk. arası yüzme molası son olarak Aquarium’da 35-45 dk. yüzme molası verip saat 17:00 de eğlenceli bir yolculuk sonrası Gümbet limanına dönmüş oluyoruz.


Bodrum Korsan Tekne Turu

2022 Bodrum Korsan Tekne Turu Programı

Bodrum Günlük Tekne Turları
Bodrum Günlük Tekne Turları

Karaada Sıcak Su Mağarası(45 Dakika Mola)
Akvaryum Poyraz Koyu(1 Saat Mola)
Kızılburun(30 Dakika Mola
Tavşan Burnu(30 Dakika Mola)
Dalgıç Koyu(40 Dakika Mola)

(Tur günü, koylardaki tekne yoğunluğuna bağlı olarak uğranılacak durakların sırasında değişiklikler olabilir)

Bodrum Günlük Tekne Turları
Bodrum Günlük Tekne Turları

Yetişkin: ₺300
Çocuk(6-12 Yaş Arası): ₺150
Bebek(0-6 Yaş Arası): Ücretsiz

Fiyata Dahil Olanlar

Öğle Yemeği ( Fırında Sebzeli Tavuk, Makarna ve Salata )
Meyve İkramı

Fiyata Dahil Olmayanlar

Kişisel Harcamalar
Tüm İçecekler

Tur Günleri: Her Gün
Başlangıç Saati: 10:00
Bitiş Saati: 16:30

Arayın, Yerinizi Ayırtın, Ücreti Tur Günü Ödeyin!

Bu arada Bodrum’da 5 farklı tekne turu bulunuyor. Bu yazıda anlatılan tur Bodrum korsan tekne turu olarak da geçiyor.


Bodrum Köpük Partili Tekne Turu

Bodrum tekne turları arasında Bodrum yarımadasının mavi turkuaz sularında hem güzel bir deniz sefası geçirmek hem de müzik, dans ve köpük partisi ile eğlenmek isteyenler için, party boat olarak da adlandırılan köpük partili tekne turlarına da katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bu tekne turunda da her şey dahil konseptinde mezeler, öğle yemeği, alkollü ve alkolsüz sınırsız içecek sunuluyor.

Bodrum Günlük Tekne Turları
Bodrum Günlük Tekne Turları

Bodrum Köpük Partili Tekne Turu Fiyatları

Gümbet çıkışlı köpük partili turu fiyatı, verilen hizmet, ve sezon (bayram tatili vb.) durumuna göre farklılık gösterebiliyor.

Normal bir yaz sezonunda her şey dahil Bodrum köpük partili tekne turu fiyatı yaklaşık olarak kişi başı 250-300 TL civarında oluyor.

Bodrum köpük partili tekne turu tekneleri, Bodrum merkezine yaklaşık 3 km. mesafede yer alan Gümbet tatil beldesinin limanındaki iskeleden kalkıyor.

Tekne turu düzenleyen acenteler, aynı zamanda otelden/yazlıktan alma ve tur bitiminde geri bırakma hizmeti veriyorlar. Tabi bunun için ilave transfer ücreti alınıyor.

Kendi aracıyla gelmek isteyen tatilciler için limanın girişinde ücretli otopark bulunuyor.

Bodrum merkezinden gelecek tatilcilerin ise Gümbet minibüsü yerine Bodrum otogardan kalkan Bardakçı minibüsüne binmelerini tavsiye ediyoruz.

Gümbet minibüsleri limana uzak bir yerde bırakıyor. Bardakçı minibüsleri ile liman girişinde inebiliyorsunuz.


Diğer turların isimlerini de aşağıya yazdık ve kısaca farklarını belirttik. Daha detaylı bilgi için ilgili tur adının üzerine tıklamanız yeterli. Her tur için rezervasyonunuzu yukarıda yazan numara üzerinden yapabilirsiniz.


Bodrum Karaada Tekne Turu: 5 Durak / ₺250 / Öğle Yemeği Dahil, İçecekler Dahil Değil / 11:00 – 17:00


Bodrum Orak Adası Tekne Turu: 4 Durak / ₺250 / Öğle Yemeği Dahil, İçecekler Dahil Değil/ 11:00 – 18:30


Bodrum Korsan Tekne Turu: 5 Durak / ₺300 / Öğle Yemeği Dahil, İçecekler Dahil Değil / 10:00 – 16:00


Gümbet Tekne Turu: 4 Durak / ₺300 / Öğle Yemeği / 10:30 – 16:30


Gümbet Party Boat: 4 Durak / ₺300 / Öğle Yemeği / 10:30 – 16:30


Bitez Tekne Turu: 4 Durak / ₺300 / Öğle Yemeği / 10:30 – 16:30


Bodrum yarımadasının yaklaşık 650 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi boyunca sıralanmış muhteşem koylar, tekne ile deniz turu sevenler için muhteşem fırsatlar sunmakta. Bodrum yarımadası boyunca muhteşem koylara düzenlenen günübirlik tekne turları ile güzel bir Bodrum tatil günü geçirebilirsiniz.

Bodrum tekne turları arasında en popüler olanlar;

 • Bodrum Her Şey Dahil Tekne Turu,
 • Gümbet Tekne Turu,
 • Orak Adası Tekne Turu,
 • Bodrum Korsan Tekne Turu,
 • Bodrum Köpük Partili Tekne Turu,
 • Balık Tutma Turu.

Bodrum Tekne Turları Genel Bilgi

Bodrum’da tekne turu denildiğinde farklı alternatiflerin olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bazı tekneler meze, öğle yemeği ve sınırsız içecek ile her şey dahil konseptinde hizmet sunarken, bazı tekneler ise sadece öğle yemeği veriyor. Bazı tekne turlarında köpük partisi gibi eğlence programları düzenlenirken, bazılarında ise daha sakin bir ortamda teknede deniz sefası şeklinde oluyor.

Ayrıca Bodrum yarımadası çok geniş bir alana yayılmış durumda olduğundan ve çok sayıda tatil beldesini barındırdığından, her yerde tekne turu imkanı bulunmuyor.

Bununla birlikte karışık gruplar arasında katılabileceğiniz tekne turları ile birlikte, bazı beldelerde özel tekne turları düzenleniyor.

Aşağıda Bodrum’da tekne turu çeşitleri ve tekne turuna katılabileceğiniz lokasyonlar hakkında detaylı bilgi bulabilir, tekne turuna özel detay sayfalarımızdan ayrıntılı bilgi edinebilir ve güvenilir acenteler vasıtasıyla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bodrum’da Tekne Turu Nereden Kalkıyor?

Bodrum’da tekne turları genellikle sezonda yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu belli başlı az sayıda yerden yapılıyor.

 • Bunlar arasında en yoğun ve popüler olanı, Bodrum merkezinde, Halikarnas limanı iskelesinden yapılan ve Bodrum Tekne Turu olarak adlandırılan günübirlik tekne turu. Ayrıca Orak Adası Tekne Turu da yine popüler.
 • Bodrum’da tekne turu yapılan ikinci popüler yer ise Gümbet tatil beldesi. Gümbet Tekne Turu olarak geçiyor.
 • Bodrum ve Gümbet Tekne turuna ilave olarak, daha eğlenceli ve temalı tekne turu isteyenler için ise Bodrum merkezinden kalkan Bodrum Korsan Tekne Turu, Gümbet‘ten kalkan Bodrum Köpük Partili Tekne Turu (Party Boat) ve Balık Tutma Turu var.
 • Bunların dışında da diğer popüler tatil beldelerinden Yalıkavak ve Turgutreis‘te de tekne turları düzenleniyor ancak buralardaki turlar özel tekne turu statüsünde olduğundan tekneyi kiralamak durumundasınız. Arkadaş grubu ve ailecek tekne turu isteyenler için uygun diyebiliriz.
 • Yukarıda belirttiğimiz lokasyonlara yakın bir yerde tatil yapmayanlar veya yazlıkçılar için tekne turu düzenleyen acenteler, otelden yazlıktan alma ve tur bitiminde geri bırakma hizmeti veriyorlar.

Bodrum’da Tekne Turu Fiyatları

Bodrum’da tekne turu fiyatları, verilen hizmet, tekne turu güzergahı ve süre ile birlikte yoğun sezon (bayram tatili vb.) durumuna göre farklılık gösterebiliyor.

Normal bir yaz sezonunda Bodrum tekne turu fiyatı kişi başı 250-300 TL civarında değişiyor.


Nasıl Bir Deneyim?

Bodrum’da günübirlik tekne turları genellikle sabah saat 10.00-11.00 gibi başlıyor ve akşam 18.00-19.00 gibi bitiyor.

Genellikle Bodrum merkez ve Gümbet çıkışlı yapılıyor, ancak diğer tatil beldelerindeki otellerde konaklayan tatilciler için çift yön ücretsiz transfer hizmeti sunuluyor. Tekne turu boyunca tatilciler güzel koyların keyfini sürüyor, verilen molalarda denize girebiliyor.

Bodrum’da tekne turları için yemekli veya her şey dahil seçenekleri ile çeşitli rotalar mevcut.

En çok tercih edilen tekne turlarında Karaada, Kleopatra Sıcak Su Mağarası, Akvaryum Koyu’nda yüzme, Meteor Çukuru, Poyraz Koyu ve Tavşan Burnu rotası takip ediliyor. Tekne turu süresince yemek ve yüzme molaları veriliyor.


Çok Sorulan Sorular

Bodrum’un en popüler 3 tekne turu hangileri?

Bodrum merkezi Halikarnas iskelesinden kalkan Bodrum Her Şey Dahil Tekne Turu, Bodrum merkezin hemen yanı başındaki Gümbet beldesinden kalkan Gümbet Tekne Turu ve yine Gümbet’ten kalkan Orak Adası Tekne Turu, Bodrum çıkışlı günübirlik tekne turları arasında en çok tercih edilenler arasında başta geliyor. Bodrum Günlük Tekne Turları

Bodrum çıkışlı tekne turlarının tipik programı nasıl?

Tipik tekne turlarında Bodrum ve çevresindeki güzel koylar ve plajlar ziyaret ediliyor, gün boyu güneşlenme, yüzme, denizi tadını çıkarma, müzik eşliğinde eğlence imkanı buluyorsunuz. Bazı turlarda meze, öğle yemeği ve sınırsız içecek ile her şey dahil konseptinde hizmet verilirken, bazılarında ise yalnızca öğle yemeği sunuluyor. Yine bazı tekne turlarında ise köpük partisi gibi eğlence programları düzenleniyor. Bodrum Günlük Tekne Turları

Bodrum limanında kalkan tekne turlarında genellikle Karaada Sıcak Su Mağarası, Akvaryum Poyraz Koyu, Kumluk, Kızılburun ve Tavşan Burnu gibi yerler ziyaret ediliyor. Gümbet çıkışlı tekne turlarında ise Adaboğazı, Tavşan Adası, Deve Plajı, Akvaryum Koyu ve Bayanlar Koyu gibi yerler ziyaret ediliyor.

Bodrum Günlük Tekne Turları

Tekneler nereden kalkıyor?

Bodrum’da günübirlik tekne turu tekneleri genellikle Bodrum merkezindeki Halikarnas limanından ve yine Bodrum’un hemen yanı başındaki popüler tatil beldesi Gümbet limanındaki iskeleden kalkıyor. Bunun dışında Yalıkavak ve Turgutreis beldelerinden de özel kiraladığınız tekne ile turlar yapılıyor.

Bodrum günübirlik tekne turu fiyatı nedir?

Tekne turu fiyatları rota, verilen hizmet ve sezona göre değişiklik gösteriyor. Bodrum merkez ve Gümbet çıkışlı her şey dahil konseptinde sunulan tipik günübirlik tekne turu fiyatı kişi başı yaklaşık 300-400 TL arasında bir rakam tutuyor. Bodrum Günlük Tekne Turları

Tekne turu ne kadar sürüyor?

Bodrum merkez ve Gümbet çıkışlı tipik günübirlik tekne turu genellikle sabah saat 11:00 gibi başlıyor ve akşam üzeri 17:30 gibi tamamlanıyor. Bodrum Günlük Tekne Turları


 

Related Articles

SON YAZILAR