15 C
Bodrum
Cuma, Şubat 16, 2024

Azur Bodrum

Azur Bodrum

Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum ; Deniz ürünleri restoranı olarak Bodrum Yalıkavak’da alışılagelmişe meydan okuyan AZUR Yalıkavak Bodrum, damaklarda iz bırakacak lezzetleri ve eşsiz Boğaz manzarasıyla hizmetinizde…

Azur Bodrum Restoran, Bodrum, Türkiye’de bulunan bir restorandır. Menüsünde genellikle deniz ürünleri ve Akdeniz mutfağından lezzetler bulunur. Ayrıca, yerel lezzetler de sunar. Restoran, deniz kıyısında yer alır ve Bodrum Kalesi’ne yakındır. Çoğu yorum, yiyeceğin kalitesi ve manzaranın muhteşem olduğu konusunda olumlu görüş bildiriyor. Ancak, fiyatlar biraz yüksek olabilir.

Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum
Azur Bodrum
Azur Bodrum
Azur Bodrum

Bodrum Yalıkavak ’da benzerine az rastlanan, özenle hazırlanmış deniz mahsulleri lezzetlerini, Boğaz’ın kalbinde yer alan muhteşem bir konumdaki şık ve seçkin mekanında sunan AZUR Yalıkavak Bodrum, misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatmayı vaat ediyor.

Yeni nesil deniz mahsulleri restoranı’ AZUR Yalıkavak Bodrum menüsü, deniz mahsulleri konusunda deneyimli ve genç bir kadroya emanet.

Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum
Azur Bodrum
Azur Bodrum
Azur Bodrum

Ayrıcalıklı dokunuşları ve sıra dışı sunumlarıyla, deniz mahsulü birçok lezzete kendine özgü yorumlar katan AZUR Yalıkavak Bodrum, zengin şarap kavı ve menüsündeki özel kokteylleriyle de öne çıkıyor.

Öğlen ve akşam yemeklerinde açık ve kapalı alan olmak üzere iki ayrı katta hizmet veren AZUR, seçkin ortamı, misafir memnuniyetine gösterdiği özen, kaliteli ve güler yüzlü servisiyle deniz mahsullerine özel ilgi duyanların yanı sıra kutlamalar ve iş yemekleri için de vazgeçilmez adres olmaya aday…

Mekan tasarımı, modern ve dikkat çekici olduğu kadar konukların rahat edebileceği bir tarzda yapılan AZUR ’un duvarlarını ise çizgileriyle hayal dünyasını şekillendiren genç illüstratör Sedat Girgin’in eserleri süslüyor.

Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum
Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum

Kışın büyük bölümünü Salgın sebebiyle kapalı geçirdiğimiz şu günlerde 2021 yaz sezonunu iple çekiyoruz. Önümüzdeki yaz sezonun ise Bodrum önderliğinde dışarıda yeme-içme anlamında bir rövanş dönemi olacağı düşünülüyor.

Bu öngörüyle İstanbul’daki önemli restoran markalarının Bodrum’da yazlık mekan hazırladığını biliyoruz.

Bu markalar arasında en dikkat çekicilerden birisi de Azur Bodrum.

2018 Kasım ayında İstanbul’da açılan Azur, deniz mahsulleri üzerine menüsüyle şehirde önemli bir boşluğu doldurmuştu.

Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum
Azur Gökçebel Yalıkavak Bodrum

Geleneksel balıkçılardaki meze ve balık anlayışını kendine özgü yorumlarla ileri bir seviyeye taşıyan restoran, Bodrum’a da oldukça iddialı giriyor.

Azur Bodrum
Azur Bodrum

Azur Yalıkavak Bodrum, şık atmosferi, keyifli barı ve yaza özel lezzetleri ile deniz ürünleri üzerine bölgenin tartışmasız en gözde mekanı olacak.

We are excited to share with you another brand new story that we created with an original, creative, and timeless vision.

The essence of this story is inspired by the traditional seafood flavors of South American, Japanese (Peru/Nikkei), and Mediterranean (Spain, Italy, Turkey) cuisines! In addition to the classic flavors of Azur, original plates designed to be shared over pleasant conversations with friends provide a one-of-a-kind experience that combines fresh ingredients with intense and layered flavors.

2021 yazında Bodrum’un yükselen bölgesi Yalıkavak, Gökçebel ’de hizmet verecek olan Azur Bodrum, dikkat çekici bir mekan ile karşımıza çıkıyor.

Azur Bodrum
Azur Bodrum

Doğallığı ve eşsiz günbatımı ile ünlü Gökçebel ’deki tersane, Azur Restoran Bodrum’un yeni adresi olacak. Girişinden itibaran şıklığıyla dikkat çeken mekan içerisinde ünlü sanatçıların tasarımlarına veriyor.

Feel the spring in your soul with this exquisite combination of fennel and cauliflower.
Feel the spring in your soul with this exquisite combination of fennel and cauliflower.

Gün batımına karşı rahat ve konforlu oturma alanları olan mekanın girişinde keyifli bir kare bar bulunmakta. Akşamüstü manzaraya karşı içki ve bazı özel atıştırmalıklar için de ziyaret edilebilecek bar bölümünde imza kokteyller sunuluyor.

A beloved classic French dessert with vanilla ice cream... Tarte Tatin is the perfect way to end an Azur evening.
A beloved classic French dessert with vanilla ice cream… Tarte Tatin is the perfect way to end an Azur evening.

Oturma düzeni de olan bar bölümünde sunulan Lounge Menüde, Istakoz Dumpling, Satay Soslu Karides, Somon Havyarlı Cheese Cake (tatlı değil) gibi ortaya söylenebilecek tabaklar bulunuyor.

Final touches to an exceptional dinner...
Final touches to an exceptional dinner…

Mutfağın başında Şef Aziz Tanrıkulu’nun olduğu Azur Restoran Bodrum, tarladan sofraya felsefesi ile menüsünü oluşturmuş. Mekanın restoran bölümünde sunulan ana menüde ise bilinen mezelere özgün dokunuşların yanı sıra sıra dışı lezzetler sunuluyor.

Azur Başlangıçlarda

Pancar Oreo, Yanık yoğurtlu Çıtır fasulye, Karidesli Enginar Kalbi denenmesi gerekenlerden.

Ara sıcaklar

Have you tried Azur's new hot starters? This Peruvian style spicy sauce gives fresh asparagus a fiery kick...
Have you tried Azur’s new hot starters? This Peruvian style spicy sauce gives fresh asparagus a fiery kick…

Wasabili Barbun, Padron Biber, Red Velvet Karides ön plana çıkan lezzetlerden. Ana yemeklerde ise Deniz Mahsullü Wellington, Dry Aged Akya, Tahıllı Bisque Soslu Istakoz başka yerde deneyimlenemeyecek lezzetlerden.

We love tempura of all kinds but this Langouste Tempura steals our hearts...
We love tempura of all kinds but this Langouste Tempura steals our hearts…

Paella’sı da olduka ünlü olan mekanın İçerisinde bir de Istakoz havuzu bulunuyor. Azur Restaurant, manzarası, şık atmosferi, özel lezzetleri ve keyifli müzikleri ile bu yaz Bodrum’da benzersiz bir deneyimi vaat ediyor.

A light and flavorful take on a traditional recipe. Salmon Rillette comes with crispy baguettes to sweep the plate.
A light and flavorful take on a traditional recipe. Salmon Rillette comes with crispy baguettes to sweep the plate.

Adres : Yalıkavak, Şendoğan Cd. No:3, 48990 Bodrum Muğla

BODRUM

SON YAZILAR