5 C
Bodrum
Çarşamba, Şubat 21, 2024

Sushi Bar

Sushi Bar Bodrum

Bodrum Sushi Nama Sushi Raw Bar Gastronomi alanındaki yenilikçi yaklaşımı ile NAMA Sushi & Raw Bar, sizi birbirinden özel Uzak Doğu lezzetlerini deneyimlemeye, Bodrum’un kalbinde marina manzaralı DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista’ya davet ediyor.

NAMA İsminde saklı dinginlik ve huzurla sizleri Uzak Doğu’ya keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Ege Denizi’nin en taze balıkları NAMA şeflerinin dokunuşlarıyla yepyeni bir gastronomik deneyim sunuyor.

NAMA Sushi & Raw Bar, DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista’da Açıldı…

DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista gastronomi alanında da yenilikçi yaklaşımıyla adından söz ettiriyor. Her gün 16:00-00:00 saatleri arasında hizmet verecek olan NAMA Sushi & Raw Bar, menüsünde sadece sushi ve raw Japon mutfağı sunacak.

Kaliteli servisi ve genç ekibiyle benzersiz bir gastronomi deneyimi yaşatmayı hedefleyen NAMA Sushi & Raw Bar, Uzak Doğu mutfağının en özgün sushi örneklerini yeni nesil bir konsept eşliğinde misafirleriyle buluşturuyor.

NAMA Sushi & Raw Bar, DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista’da Açıldı…
NAMA Sushi & Raw Bar, DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista’da Açıldı…

NAMA, birbirinden özel lezzetleri Bodrum’un en güzel manzarasında deneyimlemeye davet ediyor. Bar bölümünde ise, Bodrum’un eşsiz marina ve Bodrum Kalesi manzarasıyla, Uzak Doğu mutfağı keyifle deneyimlenebilecek. Teras katındaki özel konumu sayesinde de, gün batımında günün en güzel saatlerinin vazgeçilmez buluşma noktası olacak.

Lezzetli Sushi ve Sashimi seçenekleri, NAMA’ya ait özel pişirme teknikleri ve çok daha fazlası NAMA’da sizleri bekliyor.

Hayatı anda ve akışta yaşayanların, kendini yepyeni deneyimlere açanların Bodrum’daki en yeni buluşma noktası NAMA Sushi & Raw Bar’da görüşmek üzere…

Suşi, (Japonca: すし, 寿司, 鮨), genellikle çiğ deniz ürünleri ve sebzeler gibi çeşitli malzemelerle birlikte, biraz şeker ve tuz ile hazırlanmış sirkeli pirinçten oluşan geleneksel bir Japon yemeğidir. Suşi stilleri ve sunumu çok çeşitli olup ana bileşeni aynı zamanda shari veya sumeshi olarak da adlandırılan suşi pirincidir.[1] Japonya çıkışlı bir yemek olmasına rağmen tüm Uzakdoğu ülkelerinde tüketilir.

Suşi geleneksel olarak orta taneli beyaz pirinçle yapılır, ancak kahverengi pirinç veya kısa taneli pirinç ile hazırlanabilir. Genellikle kalamar, yılan balığı, sarıkuyruk, somon, ton balığı veya yengeç çubuğu gibi deniz ürünleri ile hazırlanır. Birçok suşi türü vejeteryandır. Genellikle gari, wasabi ve soya sosu ile servis edilir. Daikon veya takuan, yemek için popüler garnitürlerdir.

Suşinin telaffuzunda, eğer bir ön ek var ise (nigirizuşi örneğinde olduğu gibi) ilk s harfi z olarak okunur; bu, Japoncada rendaku olarak adlandırılan sessiz harf yumuşamasının bir örneğidir.

Suşi bazen Japon mutfağında ince dilimlenmiş çiğ balık veya ara sıra etten oluşan ilgili bir yemek olan saşimi ile karıştırılır.

Suşi’nin özgün biçimi, bugün nare-zuşi olarak bilinen türüdür; ilk olarak Güneydoğu Asya’da ortaya çıkmış ve Japonya’ya yaygınlaşmasından önce Çin’de görülmüştür. Suşi Japoncada artık kullanılmayan eski dil bilgisi formunda bir terimdir ve eski, mayalanma kökenine dayalı olan “ekşi” anlamına gelir.

Japonya’daki en eski suşi tipi, narezuşi, bu mayalanma işlemine en yakın türdür. Hazırlanışında, balık mayalanan pirinç içine sarılarak mayalanır. Mayalanma ile balıktaki proteinler yapıtaşları olan amino grup asitlere indirgenir. Bu işlem yoğun tuz kullanımı gerektirir ve balık etindeki yüksek asitlik ile uygulanan basınç sonucu hem pirinç hem de balık, ekşi bir tada sahip olur. Japonya’da narezuşi önce oshizuşi’ye, sonra da bugün dünyanın suşi olarak bildiği yiyecek olan Edomae Nigirizuşi’ye dönüşmüştür.

Çağdaş Japon suşi’si yukarıda anılan geleneksel laktik asit fermantasyonu ile mayalanmış pirinç temelli yemeğe az benzerlik gösterir. Özgün olarak mayalanmış balık pirinçten alınarak sadece balık yenir ve pirinç atılır.

Biwa Gölü bölgesinde yapılan ve narezuşi’nin bir türü olan keskin tat ve kokulu funazuşi, tat olarak geleneksel yöntem ile yapılan yemeğe en çok benzeyendir.

Japon Muromachi Dönemi’nin (MS 1336 – 1573) başından itibaren daha iyi lezzet ve koruma için sirke kullanımına başlanmıştır. Sirkenin, pirincin ekşiliğini ortaya çıkarttığı, tüketim süresini uzattığı ve mayalanma işlemini kısalttığı gözlemlenmiştir ve zaman içerisinde mayalanma süreci bırakılmıştır. Takip eden yüzyıllarda, Osaka bölgesinde suşi, oşi-zuşi’ye dönüşmüştür.

Deniz mahsulleri ve pirinç, ahşap (genellikle bambu) kalıplarla bastırılarak hazırlanmıştır. 18.yy ‘ın ortalarından itibaren, suşi’nin bu biçimi Edo bölgesine (günümüzde Tokyo) ulaşmıştır.

Günümüzde sadece suşi olarak bilinen bu çağdaş versiyon, Hanaya Yohei (1799 – 1858) tarafından Edo’da, Edo Döneminin (MS 1603 – 1868) sonunda yaratılmıştır.

Hanaya tarafından yaratılan suşi, mayalanmadan hızlı şekilde hazırlanan bir tür hazır deniz ürünleri yemeğidir.O dönemde Edo veya Tokyo Körfezinden yakalanan taze balıklarla hazırlandığı için Edomae Zuşi adı verilmiştir.

Günümüzde deniz mahsullerinin çoğu bu körfezler dışından gelmesine karşın, hala Edomae Nigirizuşi olarak isimlendirilir.


Bodrum Sushi

As a new generation of gastronomy, NAMA Sushi & Raw Bar, invites you for an elevated Asian journey to experience the freshest flavors in the heart of Bodrum at DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista.

NAMA takes you on a pleasant journey to the Far East with the calmness and peace hidden in its name. The freshest fish of the Aegean Sea offers a brand new gastronomic experience with the touch of NAMA chefs. Delicious Sushi and Sashimi options, special cooking techniques, and much more are waiting for you in this appetizing paradise…

See you at NAMA Sushi & Raw Bar, the newest meeting point in Bodrum for those who live in the moment and open themselves to new experiences…

Sushi (寿司, すし, 鮨, or 鮓) is a traditional food that is from Japan.

The word “Sushi” comes from the Japanese word “Su” (酢) meaning vinegar, and “Meshi” (飯), meaning rice.

Sushi is made with specially prepared rice, called sumeshi (酢飯). The rice is mixed with vinegar, salt, and sugar. Sushi is known for having raw or cooked seafood in it, but it sometimes has non-fish foods such as vegetables. Some sushi is wrapped in a sheet of seaweed called nori (海苔).

Sushi is traditionally eaten by hand, but it is not wrong to eat it using chopsticks. Gari (Japanese pickled ginger slices) must be eaten with chopsticks.

There are many different kinds of sushi. The most common sushi in Japan is nigirizushi (握り寿司): fish meat that is placed on top of a small portion of sumeshi. Sometimes you may find other ingredients on top of the sumeshi, such as roe (fish eggs), and sea urchin meat, instead of fish. Another type of sushi, makizushi (巻き寿司), consists of sumeshi rolled around fish and/or vegetables.

In the US, makizushi is more popular than nigirizushi. Another type is known as temaki (手巻き) or a hand roll. This kind of sushi comes in a cone-shape, created by the nori wrapped around the ingredients inside. They are usually filled with a mixture of sumeshi, fish, and vegetables.

Sushi is eaten with your bare hands or chopsticks. Soy sauce and wasabi are commonly eaten with sushi. Gari (sweet, pickled ginger) can often be found alongside a plate of sushi and also a little bit of wasabi, used as a palate cleanser.

In Japan, sushi is sometimes sold in “conveyor-belt shops” called kaiten zushi (回転寿司), where plates of sushi are put on a moving belt that passes by the customers. People freely take the sushi they want as it passes. The color of the plate shows the price of the sushi. This way of serving sushi is becoming more popular in other countries as well.


NAMA Sushi & Raw Bar, Doubletree by Hilton Bodrum Marina Vista’da sushi tutkunları için hizmet vermeye başladı.

DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista gastronomi alanında da yenilikçi yaklaşımıyla adından söz ettiriyor. Her gün 16.00-00.00 saatleri arasında hizmet verecek olan NAMA Sushi & Raw Bar, menüsünde sadece sushi ve raw Japon mutfağı sunacak.

Kaliteli servisi ve genç ekibiyle benzersiz bir gastronomi deneyimi yaşatmayı hedefleyen NAMA Sushi & Raw Bar, Uzak Doğu mutfağının en özgün sushi örneklerini yeni nesil bir konsept eşliğinde misafirleriyle buluşturuyor.

NAMA, birbirinden özel lezzetleri Bodrum’un en güzel manzarasında deneyimlemeye davet ediyor. Bar bölümünde ise, Bodrum’un eşsiz marina ve Bodrum Kalesi manzarasıyla, Uzak Doğu mutfağı keyifle tadılabilecek. Teras katındaki özel konumu sayesinde de gün batımında günün en güzel saatlerinin vazgeçilmez buluşma noktası olacak.


Bodrum Sushi & Raw Bar

Uzakdoğu mutfağı artık çok yakınınızda!

Restoran – Teras – Bar

+90 (549) 792 96 12

16:00 – 00:00

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR