19.9 C
Bodrum
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img

Bodrum Race Week

Bodrum Race Week

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü(BAYK), Türkiye’nin ilk Duo Trofesine Bodrum’da Allianz Sigorta ile devam ediyor.

Bodrum Race Week 2009 yılında İstanbul ve Bodrum’da başlayan her teknede sadece iki kişinin olabileceği Duo yarışlar bu yıl da 23 Mart tarihinde Bodrum’da başlıyor. 4 ayaktan ve 4 yarıştan oluşan Duo Trofe aşağıdaki tarihlerde devam edecek.

Bodrum Race Week
Bodrum Race Week

Allianz Sigorta sponsorluğunda yapılacak yarışlara ilginin geçen yıl olduğu gibi yoğun olması bekleniyor.

Bu tip yarışların amacı, teknelerin kısıtlı sayıda ekiple yarışarak mücadeleye farklı bir boyut getirmektir. Çok çekişmeli geçmesi beklenen bu yarışlara şimdiden birçok tekne katılacağını belirtilmiştir.

Yarış, geçerli IRC sertifikasına sahip 6-27 metre arası, tüm teknelere açıktır.
Yarış İlanı ve Yarış Talimatı daha sonra duyurulacaktır.

Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir Ar-Ge mutfağı görevi görmektedir. The Bodrum Cup için ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow demek mümkündür.

The Bodrum Cup, yatların konuklarıyla birlikte yarışabildikleri dünyadaki ender regattalardan birisidir. Bu özelliği onu çok ayrıcalıklı kılmaktadır. Bu sayede denizi seven ancak hayatında daha önce hiç yelken sporu yapmamış kişiler de bu heyecanı birebir deneyimleme fırsatı bulabilmektedirler. Yıllar içerisinde komşu Yunan adalarının programa katılımı ile renklenen The Bodrum Cup, iki yaka halkının yakınlaşmasına bu vesile ile katkı sağlamaktadır.

Heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcılar hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşuyor. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılıyor. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılıyor. Böylece organizasyon; adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşüyor.

Tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin ve Bodrum’un gurur duyduğu bir organizasyon olan The Bodrum Cup, Onursal Kurucu Başkan Erman Aras’ın, The Bodrum Cup yönetimini Süleyman Uysal başkanlığındaki genç ekibe devretmesi ile hedeflerini, Akdeniz başta olmak üzere farklı rotalara ulaşmaya ve yurt dışından daha fazla yatın katılımıyla, dünyada ses getirecek girişimlerin başlamasına çeviriyor.

Tarihler:

23 MART I. AYAK
13 NİSAN II. AYAK
4 MAYIS III.AYAK
25 MAYIS IV. AYAK

Daha fazla bilgi için:

Bodrum Açık deniz Yelken Kulübü
Milta Bodrum Marina Bodrum 48400
Tel: 0 252 316 3385

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR