19.9 C
Bodrum
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img

Bodrum Kupası

Bodrum Kupası

Bodrum Kupası Charter yatlarının kaptan ve sahipleri genelde yaz sezonu boyunca teknelerini kendi zevkleri için pek kullanamazlar.

Onlar için de bir fırsat yaratır; dostlarını, sevdiklerini yanlarına alıp Ekim’in üçüncü haftasında heyecana, eğlenceye ve tatile yelken açmaktadırlar. Bodrum’un çok renkli mozaiğine büyük katkıda bulunduğuna inandığımız Bodrum Kupası Yelkenli Ahşap Yat Yarışları, deniz üstünde bir şenliktir…

Yelken kullanımının sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması gibi eğitsel amaçlar da gözeten ve ahşap yatların tanıtımına büyük katkı sağlayan bir etkinliktir aynı zamanda da…

Kendi yatı ile katılanların yanısıra, katılan teknelerin çoğunun charter yatı olması nedeni ile dünyada eşine ender rastlanan bir yaklaşımla, profesyonel olsun veya olmasın, isteyen herkesin mürettebat veya yolcu olarak yarışa katılabilme özelliğinden dolayı ayrı bir önemi vardır Bodrum Kupasının.

Bodrum Kupası, katılanların yarış heyecanının yanısıra, Mavi Yolculuk zevkini de tadabildikleri en büyük deniz organizasyonudur ülkemizin…

Bir tutkudur 1989’dan bu yana…

ERA Bodrum Yat Kulübü sektördeki en eski acentalardan biri olan ERA Yatçılık, charter yatlarında yelken yapacak deneyimli denizcilere duymuş olduğu gereksinimin karşılanamadığı gerçeğinden yola çıkarak sorunu aşabilmek için, yelken kullanımının yörenin gençlerine öğretilmesi, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasını amaçlayarak 1994 yılında ERA Bodrum Yat Kulübünü, Türkiye Yelken Federasyonuna federe ederek kurdu.

Bu tarihten itibaren de, Kupasının organizasyonu, ERA Bodrum Yat Kulübüne devredildi. Kulüp, Bodrum Kupasının yanısıra, amaçları doğrultusunda Optmist ve Laser sınıfı yelken kurslarını başlattı.

İlk meyvalarını çok kısa sürede veren bu kurslar neticesinde, 1998 yılı Türkiye şampiyonluğu ve daha birçok ulusal ve uluslararası dereceler kazanılarak, Türk Optimist Yelken Milli takımına yeni birçok sporcu yetiştirilmesine de önayak olundu.

Sektörün en büyük açıklarından biri olan yelkenli bir okul gemisi ihtiyacını da bu bağlamda gündeme getiren Kulüp, Bodrum’da böyle bir projenin başlatılmasında da öncü rolü üstlendi.

Organizasyon Komitesi: Erman Aras – Başkan, Tansu Usal – başkan Yardımcısı, Namık Akarca – Esin Aras (Balaban), Sibel Dikan, Tamer Aksoy, Tony Marciniec, Fatih Yücetin, Sezgin Gökmen, Uğur Soyken, Erkan Yıldırım, Melike Emlek.

Organizasyon

ERA Bodrum Yat Kulübü; Neyzen Tevfik Cad. No:160/A 48400 Bodrum

Tel: (0252) 316-2310, 316-2054

Rezervasyon:

ERA Yatçılık & Turizm Fax: (0252)316-5338
Yatçılık Bodrum Kupası

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BODRUM

SON YAZILAR