bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

MAZI OTELLER

MAZI OTELLERMazı Otel Motel Apart Pansiyon Konaklama Bodrum Mazı Oteller Muğla Bodrum Mazı köyünde tatil, Mazı Oteller Muğla Bodrum Mazı köyünde tatil

MAZI OTELLER, PANSİYONLAR, APARTLAR

Mazı Oteller Muğla Bodrum Mazı köyünde tatil


Deniz Yıldızı PansiyonDeniz Yıldızı Pansiyon ; 6 odası olan pansiyon 15 misafiri ağırlayabilecek kapasitededir. Odalarının 4 tanesi klimalıdır. Aslında, serin ve nemsiz havasından dolayı, özellikle alt kat odalarında klimaya bile gerek yoktur. Bütün odalarında duş ve tuvalet mevcuttur.

Günaydın Deniz Yıldızı Aile Pansiyonu: 0 252 339 21 15


Mazı Sahil Pansiyon ; Mazı Sahil Pansiyon Sahil Pansiyon Hurma Sahili Mazı Mumcular Bodrum Havaalanına 50, Güvercinlik'e 30 km uzaklıktaki Mazı Hurma Sahili'ne Güvercinlik'in Mumcular sapağından giderek ulaşabilirsiniz. Mumcular'dan sonra 2006 yılının yaz aylarında yanan çam ormanlarının...

Sahil Pansiyon: 0252 339 21 31- 339 21 47


Sahil Pansiyon: 0 252 339 21 31- 339 21 47

Günaydın Deniz Yıldızı Aile Pansiyonu: 0252 339 21 15


Birçok kişinin bilmediği, bilenlerin ise vazgeçemediği bir yerdir Mazı.

Mazı, Bodrum'a bağlı köylerden biridir. Konum olarak Bodrum'a en uzak mesafedeki köy olan Mazı diğer tatil bölgelerine göre çok daha sakin, gürültü ve kalabalıktan uzak ve keşfedilmemiştir. Özellikle ana yol ile köyün bağlantısını sağlayan 25 kilometrelik yolun geçtiğimiz yıllarda yapılmış olması köyün bu denli bakir kalmasının en önemli nedenlerinden biridir.

Bodrum Mazı, şehrin ve kalabalık tatil yerlerinin gürültü ve karmaşasından uzakta, huzur dolu ve doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyenler için en ideal yerlerden biridir. Zeytin ve narenciye bahçelerinin, yemyeşil bir doğanın, tertemiz ve masmavi bir denizin bir arada olduğu Mazı bütün bir yılın yorgunluğunu ve stresini atmanız için size muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor.

Turizmin henüz gelişmediği Mazı'da konaklama için fazla alternatif bulunmuyor. Keşfedilmemiş ve bakir bir yer olması nedeniyle Bodrum Mazı'da lüks konaklama imkanı yok. Eğer 4 ve 5 yıldızlı tesisler arıyorsanız Mazı otelleri size böyle bir imkan sunmuyor.

Mazı'da konaklama imkanlarına baktığımızda köyde hizmet veren herhangi bir otel olmadığını görüyoruz. Turizmin henüz canlanmaya başladığı Mazı'da daha çok pansiyon tipi konaklama imkanı var.


MAZI OTELLER, PANSİYONLAR, APARTLAR

Kale Pansiyon:0252 339 21 64
Taş Turistik Tesisi: 0252 339 20 89
Nusret'in Yeri: 252-339 21 25.
İnceyalı Pansiyon: 0253 339 21 25
Akkaş Pansiyon: 0252 339 20 95
Uğur Pansiyon: 0252 339 20 43
Çiçek Pansiyon: 0252 339 20 39
Öztekin Pansiyon: 0530 310 43 79
Kaptan Pansiyon: 0252 339 20 40
Merve Apart: 0252 339 21 18
Ege Pansiyon. 0252 339 20 31
NRY: 0252 339 20 39
Villa Muranco(Yeniköy): 0537 541 44 91

mazı otel, mazı oteller, mazı pansiyon, mazı apart, pansiyon, konaklama, tatil köyü, otel, oteller, apart, pansiyonlar, mazı


MUĞLA - Gökova Körfezi kıyısındaki Mazı, Bodrum'un bu kadar yanı başında olup da ağırbaşlı ve sessiz kalabilmesiyle, insanı şaşırtıyor.

MAZI FOTOĞRAF GALERİSİ

{gallery}yarimada/mazi{/gallery}

Mazıköy, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir köydür. Mazıköy, Bodrum ilçesine bağlı yerleşim yeri. Bodrum'a uzaklığı 51 km'dir. Nüfus 1600 kişi'dir.Dört mahalleden oluşur. Yukarı mazı, Armutçuk, Çocuk mezarlığı ve aşağı mazı.

Bodrum - Milas ilçe sınırı üzerindedir. Mavi yolculuk üzerindeki uğrak yerlerindendir.Doğal güzelliğiyle yerli - yabancı turistlerden rağbet görür. Hem aşağı hem de yukarı Mazıda konaklamak için küçük pansiyonlar ve bu pansiyonlara ait sade restoranlar mevcuttur. Bodrum otogarından yaz sezonunda daha sık, sezon dışında sabah ve akşam saatlerinde ikişer sefer yapılmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeker ve Bodrum merkezden yerel turlarla Mazı Köyü'ne arazi jipleriyle günü birlik turlar da mevcuttur. Doğal güzelliği, sadeliği, sessizliği ve uygun fiyatlı pansiyonlarıyla alternatif bir tatil cennetidir. Bireysel ulaşım için Bodrum Merkezden İzmir yönüne doğru giderken sağdan Mumcular sapağından girip, Mazı tabelası görene kadar Mumcular tabelalarını takip edin. Yol biraz dar ve çakıllı olduğu için uzun sürecektir. Ufak tabelalara dikkat edin, Mazı tabelasını kaçırırsanız yol sorabileceğiniz pek fazla yer olmadığından hevesiniz kırılabilir. Ancak vardığınızda değdiğini göreceksiniz. Gittiğiniz yerin bir köy olduğunu unutmayın. Konaklama, yiyecek, içecek harici şeyleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Her ne kadar köyde birkaç bakkal mevcut olsa da siz işinizi şansa bırakmayın ve güneş kremi, deniz gözlüğü, terlik gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda götürün. Manzara için Yukarı Mazı, denize kolay ulaşım için Aşağı Mazı daha uygundur.

Bakir kalabilmeyi başarmış Mazı köyü, kışın grilerini, dumanını üzerinizden atmak, mavilerin, yeşillerin içine karışmak için birebir.

Çevreye yayılmış 11 köyün merkezi durumunda olan Mumcular'a bağlı Yeniköy, Yukarı Mazı ve Aşağı Mazı köyleri, İnce yalı, Hurma ile Çakıllı yalı sahilleri, adeta 'Bodrumlaşmamış' ve bölgede gizli bir cennet olarak kalabilmiş. İmara açılmadığı için betonlaşmanın yaşanmadığı sahiller, sakinliği sevenler için çok uygun. Mazı'nın civarındaki ormanlarda dağ bisikleti ile gezebilir, dağ kekiği, lavanta ve kır çiçekleri toplayabilirsiniz.

Orman gezintisi yapmak yerine deniz kenarına gitmek isterseniz, Mazı Köyü İnce yalı Sahili'ne Güvercinlik'in Mumcular sapağından giderek ulaşabilirsiniz. Eğer bahar döneminde Mumcular'a uğrama fırsatınız varsa çamların ve zeytin ağaçlarının arasından papatyaların yemyeşil toprağa yağdığını görebilirsiniz.

'Böyle bir güzelliği ne bozabilir ki?' dediğiniz anda İnceyalı Sahili'ne doğru arabayla ilerlerken yoldaki ağaçsız kalmış bölge dikkatleri çekiyor. Mazı'da geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük yangının izleri duruyor. Ağaçlandırma çalışmaları yapılsa da maalesef eski çamların yerini yenilerinin alabilmesi için yıllar gerektiğine tanık oluyoruz.

Kel kalmış tepeleri arkamızda bırakarak Yukarı Mazı Köyü'ne varıyoruz. Korsan saldırılarına karşı kıyıdan yukarıda kurulan Mazı Köyü'nde halkın en büyük geçim kaynağı halıcılık. Evdeki tezgahlarda genç kızlar, ünlü Milas halılarını dokuyorlar. Özel siparişle uygun fiyata ünlü halılardan almanız mümkün. Yörede halıcılığın yanısıra yörede zeytincilik, arıcılık, tütüncülük yapılıyor. Aşağı doğru mavi ve yeşilin eşsiz uyumunu izleyerek inerken karşınıza Aşağı Mazı çıkıyor. Köyden sağa doğru indiğinizde Çakıllıyalı sahiline, ortadan indiğinizde İnceyalı'ya, sola doğru yönelirseniz Hurma sahiline varıyorsunuz.

Mazı sahillerinde Türkbükü'ndeki gibi 'beach club'lar, bronzlaşmış şehirli tenler ve gece hayatı yok. 'Her şey dahilci' turistler de Mazı'dan pek hoşlanmayacaktır. Ancak Egeli kadınların elma yanaklarını görmek, dalgaların sesine kulak vermek, balığa çıkmak, surf yapmak ve narenciye kokusunu içinize çekmek istiyorsanız Mazı, tatil için mükemmel bir tercih olacaktır.

Pazar günleri kurulan Mumcular pazarında Ege'nin meşhur yeşillikleri soluyabiliyor ve narenciyeleri gerçek kokularıyla duyabiliyorsunuz. Sebze ve meyvelerin yanısıra pazarda 1 YTL'ye satılan tişörtler de bulunabiliyor. Belkide İstanbul'da birarada rastlayamayacağınız çeşitlikte 'Al Pacino'lu tişörtler, Mumcular pazarında satılıyor.

Salaş pansiyonların yer aldığı Mazı'ya gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Yıllar önce Mazı'yı keşfeden İtalyan akademisyenler ve aileleri, özellikle temmuz ve ağustos aylarında buraya yoğun ilgi gösteriyor. Bu arada pansiyonların yerine biraz daha konfor istiyorsanız sizin için de bir alternatif var. Yeniköy'de zeytinlikler ve çam ormanları arasında taş bir evde kalabilirsiniz. Haftalık olarak kiralanabilen Villa Muranco için de önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

NASIL GİDİLİR ;

Bodrum'a 50 km, Güvercinlik'e 30 km uzaklıktaki Mazı'ya Güvercinlik'in Mumcular sapağından giderek ulaşabilirsiniz. Bodrum'dan Milas yönüne giderken, Güvencinlik'i geçer geçmez 20'nci kilometrede sağa Mumcular'a sapıyorsunuz. 9 kilometre sonra Mumcular'a geliyor, 18 kilometre sonra Yukarı Mazı ve 7 kilometre daha gidince Aşağı Mazı'ya varıyorsunuz.