bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

AKYARLAR OTELLER

Akyarlar Oteller ve Konaklama Akyarlar Otel, Akyarlar Oteller ve Konaklama Akyarlar Otel, Akyarlar

AKYARLAR FOTO GALERİ

{gallery}yarimada/akyarlar{/gallery}


Karaincir'i geçerek devam edildiğinde, kıyıdan yükselen, tepesinde Osmanlı ormanlarının, yamaçlarında ise tarihi bir Yunan Kilisesinin kalıntılarının bulunduğu Aspat dağı geçilerek, eski bir balıkçı köyü olan Akyarlar'a varılır.

Sahildeki bazı evlerden de anlaşılacağı gibi, Akyarlar eskiden ünlü bir Rum yazlık beldesiymiş.
Yakın zamana kadar Bodrum Akyarlar'ın asıl geçim kaynağı balıkçılıktı ve kıyıdaki küçük liman yerli teknelerle dolardı.
Bugün Rumlar, boğazlardan 5 km. Uzaklıktaki İstanköy adasında yaşamaktalar.

Akyarlar koyu Bodrum merkeze 22 km. mesafede yer almaktadır. Akyarlar ve Koca Noktası arasında 1,5 km doğuya doğru uzanır. Akyarlar noktası, beyaz kayaların vadileri oluşturduğu yarımadanın en doğu sonudur. Burası Yunan adası Kos'a en yakın noktadır. Mesafe sadece 5 km.dir. Koyun doğu kıyısında yer alan Akyarlar, eskiden bir balıkçı ve sünger dalgıçlarının köyü idi. Şimdi ise popüler bir tatil yeri oldu.

Deniz kenarına indiğinizde sağınızda balıkçı kulübesi, merkezde restaurantlar ve solunuzda da ay şeklindeki kumsal kalır. Rüzgar sörfü ustalarının en popüler yerlerinden biridir. tepelerin üzerinden gelen güçlü rüzgarlar genelde karadan denize eser. Plajı kalabalık bulanlar daha ilerideki Kemer köyünü seçebilirler.

Ayrıca Bodrum'a doğru Akyarlar ile Karaincir arasındaki Karakum plajı da ulaşımı karadan zor olduğu için genelde çok ıssız olur. Buraya Akyarlar sahilinden kiralayabileceğiniz kanolarla ulaşmak daha kolaydır. Aynı şekilde Karakum'un karşısındaki fener bulunan adayı da keşif için ziyaret edebilirsiniz. Akyarlar şüphesiz kum kalitesi olarak Bodrum'un hatta Türkiye'nin en iyi plajlarından biridir. Hüseyin Noktası Denizfeneri 1931 yılında Fransızlar tarafından yapılmıştır. Fener'in altındaki kumlu plaj ''Kum Hamamı'' olarak bilinmektedir.

Deniz kenarına indiğinizde sağınızda balıkçı kulübesi, merkezde restaurantlar ve solunuzda da ay şeklindeki kumsal kalır. Rüzgar sörfü ustalarının en popüler yerlerinden biridir. tepelerin üzerinden gelen güçlü rüzgarlar genelde karadan denize eser. Plajı kalabalık bulanlar daha ilerideki Kemer köyünü seçebilirler.

Ayrıca Bodrum'a doğru Akyarlar ile Karaincir arasındaki Karakum plajı da ulaşımı karadan zor olduğu için genelde çok ıssız olur. Buraya Akyarlar sahilinden kiralayabileceğiniz kanolarla ulaşmak daha kolaydır. Aynı şekilde Karakum'un karşısındaki fener bulunan adayı da keşif için ziyaret edebilirsiniz. Akyarlar şüphesiz kum kalitesi olarak Bodrum'un hatta Türkiye'nin en iyi plajlarından biridir. Hüseyin Noktası Deniz feneri 1931 yılında Fransızlar tarafından yapılmıştır. Fener'in altındaki kumlu plaj ''Kum Hamamı'' olarak bilinmektedir.

AKYARLAR OTELLER

Barış Pansiyon (+90) 252 393 8042
Alibey Otel 393 60 25
Akyarlar Otel 393 60 11
Babadan Otel 393 60 02
Bizim Tepe Otel 393 62 27
Candan Otel 393 62 98
Club Armonia Otel 393 63 15
Club B. Yurttakalan Otel 393 60 77
Club Olimpos Otel 393 72 50
Damlapınar Otel 393 60 31
Feye Pinara Otel 382 23 35
Gülüm Otel 393 60 78
Hazal Otel 393 63 25
Kardesler Otel 393 60 34
Kılavuz Otel 393 60 06
Malama Beach Otel 393 83 73
Medis Otel 393 61 91
Nazlım Otel 393 66 73
Simin Otel 393 63 27
Tinaztepe Otel 393 60 86
Yurttakalan Otel 393 61 89
Yüksel Otel 393 69 51

Bodrum şehirlerarası arama için alan kodu 252 dir.

Camelot Boutique & Spa

Camelot Boutique & Spa

Bodrum’da güneşin en güzel battığı yerlerden biri olan Akyarlar’da bulunan Camelot Butik Otel, haziran ve kasım ayları arasında hizmet veren nadide bir Bodrum oteli…

7.500 m2 alan içerisinde konumlanan Camelot Butik Otel, denizin hemen kenarında yer alıyor, yemyeşil ağaçların altında dinlenirken, manzaranızı masmavi deniz süslüyor.

Dinlenmek değil de eğlenmek isteyenler için açık havuz, su sporları, sörf imkanı da sunan Camelot Butik Otel’e ulaşım da oldukça rahat. Bodrum Havaalanı’na sadece 55 km mesafede yer alıyor. Balkonlu odaları, bembeyaz duvarları ile Camelot Butik Otel’de konaklarken hem eğlenceye yakın olacak, hem de sessizliğin içinde dinlenme fırsatı bulacaksınız.

Baris Manco Caddesi 12. Sokak Akyarlar, Akyarlar

Telefon +90 252 393 64 64

Kefaluka Resort

Kendinizi Kefaluka Resort’ün esintisine bırakın…

Ege’nin turkuaz cennetinde denizin ve doğanın büyülü lüksü içinde kaybolacağınız bir ortamda kendinizi masallardaki gibi hissedeceksiniz.

“Farkı seçin Farkı yaşayın“

Ege’nin uçsuz bucaksız turkuaz mavisini içinde barındıran denizi ile eşsiz doğasının bütünleştiği Kefaluka Resort hotel’i yaşamalısınız...

Toplam 50.000 m2 alana kurulu olan Kefaluka Resort denize sıfır konumda olup,
Turgutreis Şehir Merkezi ve Turgutreis Marina’ya 10 km
Bodrum Şehir Merkezi’ne 25 km
Milas Bodrum Havalimanı’na 60 km
Dalaman Havalimanı’na 255 km
İzmir Havalimanı’na 260 km uzaklıktadır.

Otelimize Bodrum – Yahşi yolu üzerinden , gürece sapağından sola dönüp devam ederek veya Turgutreis’e vardıktan sonra sahili takip ederek ulaşabilirsiniz. Günün her saati otelden tüm destinasyonlara Taxi imkanı bulunmakta olup belirli aralıklarla Turgutreis ve Bodrum yönüne toplu taşıma araçları da hareket etmektedir.

Barış Manço Cad. No:63 AKYARLAR - TURGUTREİS - BODRUM
Tel : +90 252 311 03 90 Fax : +90 252 393 87 20

Akyarlar Otel & Apart Otel

Akyarlar Otel & Apart Otel

Türkiye'nin tatil cenneti Bodrum'un en güzel köyünde bulunan tesisimiz sizin tatilinizi en rahat ve eğlenceli şekilde geçirmeniz için her türlü imkanı düşünerek 1980 yılından beri siz müşterilerimizin hizmetindedir.

Kumluk ve çocuğunuz için ideal sığ deniziyle plajda gündüzleri güneşlenip eğlenirken akşamları yemeğinizi Yunan adası İstanköy'ün (Kos) parıldayan ışıklarını seyrederek yiyebilir ve Türkiye'nin en ünlü simalarına rastlayabilirsiniz.

Eğlenceli su sporlarını sevenler için her türlü su sporu yapma ayrıca dalış yapmak isteyenlerde su altında eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Özel otosuyla tatile çıkmayanlar Bodrum merkeze 24 saat çalışan dolmuşlarla ulaşım yapabilirler.

Tel : 0 252 393 60 11 / 0 252 393 62 22

Arhalya Taş Konak

Arhalya Taş Konak

Bodrum Akyarlar'da babadan kalma, eski bir taş binayı restore ettik. Bahçesindeki ağaçlara dokunmadık, ancak güzel bir havuzu ve barı ilave etmeyi de ihmal etmedik. 7 tane oda hazırladık, kalabalıkta boğulmayın istedik. Odaları yerel motiflere bağlı kalarak dekore ettik, ama hiçbir ihtiyacınızı unutmadık. Personel de kendimiz olduk.

İsmini Arhalya Taş Konak koyduk, Akyarlar'ın eski ismi Arhialla, unutulmasın istedik.

Fiyatlarımızı oda kahvaltı üzerinden belirledik, özgürlüğünüzü kısıtlamak istemedik. Ama restaurantımızı da açmayı ihmal etmedik. Restaurant dediğimizde de öyle her şeyi koymadık mönümüze, annemiz yöresel yemekler yaptı, kızımız mezeleri hazırladı, balık pişirdik taze taze, ızgaralar yaptık.

Barış Manço Cad. 12. sok. No:1 Akyarlar / Bodrum 0.252 3937684 - 0.532 2614799

Emrah Hotel

Emrah Hotel

Bodrum'a 22 km. ve Turgutreis'e 9 km. uzaklıkta, Aspat Kalesinin yanındaki Karaincir Koyu'nda Kardeşler Motel ismi altında 1977 yılından beri hizmet vermekteyiz.

2007 tarihi itibari ile hizmetlerimizi, Bodrum yarımadasının en güzel denizinin kenarında 16 lüks oda ve enfes yemek çeşitlerinin sunulduğu restoranı ile Emrah Hotel ismi altında sürdürmekteyiz.

Castello Di Akyarlar

Castello Di Akyarlar

Bodrumun en bozulmamış koylarından olan Akyarlar yalısında bulunan ve 1989'den beri butik anlayışla hizmet veren Castello di Akyarlar'ın ilk adı Ali Bey Otel'dir.

Daha sonra oteli kuran ve yaşam veren annemiz Balkız Hanım'ın vefatından sonra 2001 / 2005 seneleri arası Bal Kız Ali Otel olarak ve 2006'dan itibaren de İtalyanların 12 adaları yönetimleri esnasında vermiş oldukları ve bu tarihi konağa uyan isim olan “Castello di Akyarlar" olarak kayıt edilmiştir. 2006'dan beri de “One of the Best Small Hotels of Turkey" klasmanına girmeyi başarmıştır.

Bir doğa, deniz ve hava cenneti olan Akyarlar’ın merkez köyünün yalısında bulunan otelimiz yurt içi ve yurt dışından gelen birçok tanınmış iş ve sanat dünyası misafirlerince tekrar ve tekrar tercih edilen bir sanat ve kültür oteline dönüşmüştür.

Butik otelimiz Akyarlar yalısında denize gerçek sıfır olup odanızdan, denizi ve sahili ince kum olan ve çeşitli turizm sayfalarına örnek olan Akyarlar denizine olan mesafe düzayak 35 metredir. Tarihi taş binaların önündeki özel sahilimizde güneşlenirken veya denize girerken, karadan denize esen serin ve nemsiz Akyarlar rüzgarının sizi serinlettiğini ve akşamları da rakı, balık, Akyarlık parolası ile tatilinizden keyif aldığınızı hissedeceksiniz.

Akyarlar Yali Caddesi 45 Bodrum 48980 Bodrum Telefon : 0 252 393 6025

Malama Beach Hotel

Malama Beach Hotel

Kumluk özel plajı ve açık yüzme havuzuyla deniz kıyısındaki bu otel, muhteşem Bodrum Yarımadasında yer almaktadır. Malama Beach Hotel'in fitness merkezi ve klimalı odaları, yeşil bir bahçeyle çevrilidir.

Odalar çay/kahve makinesi, uydu TV ve minibarla donatılmıştır. Tümü bahçe, dağ veya deniz manzaralıdır.

Ana restoranda kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe olarak servis edilmektedir. Snack bar ve plaj bar gün boyu çeşitli alkollü ve alkolsüz içkilerin yanı sıra atıştırmalıklar da sunmaktadır. İkindi servisinde kurabiye ve kek eşliğinde çay verilmektedir.

Popüler sörf alanı Akyarlar Fener Beach'e arabayla 5 dakikada ulaşılabilir. Turgutreis Marina 5 km uzaklıktadır. Bodrum-Milas Havaalanı ise 50 km mesafededir.

Kemer Mevkii Ataturk Cad. No:115 Akyarlar Turgutreis, 48700 Akyarlar

Club Mavi Akyarlar Hotel

Club Mavi Akyarlar Hotel

Akyarlar'ın sessiz koyuna bakan Club Mavi Akyarlar Hotel'in klimalı dairelerinde mini mutfak ve özel balkon bulunur. Otelin servisi, konukları en yakın plaja ulaştırmaktadır.

Club Mavi Akyarlar'ın modern iç mekana sahip daireleri, açık renk ahşap mobilyalarla dekore edilmiştir. En-suite banyolu dairelerin tümünde düz ekran uydu TV, mini mutfaklarında da buzdolabı mevcuttur.

Konuklar otelin çevresindeki bahçede dinlenebilir, çocuklar oyun alanında eğlenebilirler.

Club Mavi Akyarlar, Akyarlar Limanı'na ve Ege Denizi'ne 400 metre, Bodrum'a 23 km mesafededir. Otelin bünyesinde ücretsiz özel otopark vardır.

Atatürk Cd 48960 Akyarlar/Muğla Telefon : 0212 252 0705

Sunny Garden Nilufer Hotel

Sunny Garden Nilufer Hotel

Sunny Garden Nilufer Hotel Bodrum Yarımadası'ndaki bu güzel, bozulmamış, kumlu koyunda, ünlü Karaincir Plajı'ndan 250 metre uzaklıkta samimi hizmet sunan, ailenin işlettiği butik tarzı bir oteldir.

Dışarıda gezi yapmayı planladığınızda önce tur masasına danışın. Uzun yolculuklar için bir araba kiralayın. Ata binin veya bir dalış turunun tadını çıkarın. Nilüfer'in hazırladığı lezzetli paket öğle yemeğinizi alın. Otele dönün ve güzel havuzun etrafında rahatlayın.

Gezi ve etkinliklerle dolu bir güne odanızda bir kahvaltıyla başlayın. Gün boyunca barbekü olanaklarını kullanarak eğlenin. Alternatif olarak restoranda öğle veya akşam yemeği için sunulan enfes yemeklerin tadını çıkarın.

Hem Turgutreis hem de Bodrum'a otel önünden bir saat birkaç kez geçen yerel otobüsler kullanarak erişilebilir.

Oda Sayısı: 42

Karaincir 48400 Akyarlar Telefon : 0252 393 8110

Simin Hotel

Simin Hotel

Simin Hotel, Akyarlar Koyu'nda yer alan özel bir kumsal plaja sahiptir. Otel, misafirlerine yemyeşil bahçelerin etrafında yer alan konforlu konaklama birimleri sunmaktadır. Tesiste açık bir yüzme havuzu ve Ege Denizi manzaralı bir teras restoranı mevcuttur.

Hotel Simin'in klimalı odalarının her biri, kablolu TV ve mini barla donatılmıştır. Tüm banyolarda duş ve saç kurutma makinesi vardır.

Otelin alakart restoranında Türk mutfağından yemekler servis edilir. Restoranda kapsamlı deniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Otelin barında içki servisi mevcuttur.

Güneşlenme terasındaki yastıklardan birine uzanıp dinlenebilirsiniz. Ayrıca bahçede, palmiye ağaçlarının gölgesi altında da şezlonglar yer almaktadır.

Turgutreis'e 8 km uzaklıkta yer alan Simin Hotel, Bodrum kent merkezine 20 km mesafededir. Karaincir Koyu'na yürüyerek sadece 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Oda Sayısı: 50

Adres : Akçabük mevkii Akyarlar Bodrum Mugla - Turkey Tel : +90 252 393 63 27 Fax : +90 252 393 66 76